Trwa budowa drogi Osie – Starnie

wtorek, 20 czerwca 2017 15:56

StarnieW czerwcu br. na drodze Osie – Starnie pojawił się ciężki sprzęt budowlany i przystąpił do robót. - To finał ubiegłorocznych prac projektowych związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę i pierwsza budowa w naszej gminie przygotowana na podstawie ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych tzw. „specustawy” – mówi Michał Grabski, Wójt Gminy Osie. W takim też trybie uzyskaliśmy pozwolenie na budowę, a odszkodowania za grunty pod drogę zostały już wypłacone poprzednim właścicielom. Budowę drogi podzieliliśmy na dwa etapy, z których pierwszy ujęty został w tegorocznym budżecie i etap ten właśnie realizujemy.

Więcej: Trwa budowa drogi Osie – Starnie

 

Nowe oświetlenie na ulicy Akacjowej w Tleniu

wtorek, 20 czerwca 2017 12:06

Odkryj TleńW sobotę (17.06.2017 r.) na części ulicy Akacjowej w Tleniu rozbłysły pierwsze światła uliczne. Roboty związane z budową oświetlenia ulicznego ruszyły w maju br., a trzy dni temu energetycy włączyli nasze lampy do sieci. Roboty projektowe oraz ustawienie lamp wykonała firma TB PROJEKT - Tomasz Bartoszewicz ze Świecia. Koszt tej inwestycji zawarł się w kwocie 50 tys. zł. Inwestycja została sfinansowana w całości ze środków Gminy Osie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nowe oświetlenie powstało w Tleniu (ul. Modrzewiowa), w Osiu (ul. Brzozowa i ul. Świerkowa) oraz Wałkowiskach, a w tym roku w Osiu (ul. Jodłowa) i opisywane wyżej oświetlenie na ul. Akacjowej w Tleniu. We wszystkich inwestycjach uwzględniono oszczędne rozwiązania stosując oprawy LED-owe o mocach od 45 do 72 W. Dodatkowym atutem jest fakt, że słupy oświetleniowe wkomponowane zostały w otoczenie poprzez zastosowanie neutralnych barw grafitowych lub antracytu. Poniżej kilka zdjęć zrobionych w różnych fazach procesu budowy oświetlenia.

Więcej: Nowe oświetlenie na ulicy Akacjowej w Tleniu

 

Dzień Dziecka w Jaszczu

piątek, 16 czerwca 2017 09:50

W sobotę 27 maja w sołectwie Jaszcz świętowano Dzień Dziecka. Organizatorką imprezy była pani sołtys Irena Kozłowska.

Więcej: Dzień Dziecka w Jaszczu

 

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Brzezinach

poniedziałek, 12 czerwca 2017 10:22

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Brzezinach

Dnia 1 czerwca 2017 roku obchodziliśmy w naszym sołectwie - Dzień Dziecka. Tegoroczną imprezę zorganizowano w Szkole Podstawowej w Brzezinach a jej organizatorami byli: Pani sołtys Mariola Antoszewska, Pan Bogusław Wiśniewski – Dyrektor tutejszej szkoły oraz Rada Nauczycielska.


Więcej: Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Brzezinach

 

Ogłoszenie o sprzedaży działek gminnych

poniedziałek, 12 czerwca 2017 09:43

Wójt Gminy Osie ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż działek gminnych. Poniżej pełna treść:

Więcej: Ogłoszenie o sprzedaży działek gminnych

 

Dzień dziecka na kąpielisku gminnym w Tleniu

wtorek, 06 czerwca 2017 13:29

Kąpielisko TleńTradycyjnie, jak co roku, na kąpielisku gminnym w Tleniu (w niedzielę, 2 czerwca br.) odbyła się impreza dedykowana dzieciom z okazji ich święta. Wśród uczestników spotkaliśmy wielu uczniów naszych szkół oraz pochodzących z różnych miejsc w kraju, uczestników wycieczek szkolnych wypoczywających w Tleniu. Mnóstwo atrakcji, jakie zaoferowało Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wspomagane przez strażaków z OSP Osie, LZS Grom Osie i Gminny Ośrodek Kultury w Osiu spowodowało, że mimo deszczowej pogody uczestnicy bawili się doskonale. Konkursy z nagrodami, smakołyki, gadżety, ściana wspinaczkowa, dmuchany zamek, przejażdżki motorówką i skuterem wodnym, pokaz ratownictwa medycznego - to tylko część z wczorajszej oferty dla dzieci i i ich opiekunów. O ogromnym zainteresowaniu imprezą świadczy pełen parking oraz licznie zaparkowane samochody osobowe ciągnące się wzdłuż drogi dojazdowej na kąpielisko. Z pozostałą ofertą Wdeckiego WOPR możecie zapoznać się na stronie internetowej naszego  WOPR-u.

Więcej: Dzień dziecka na kąpielisku gminnym w Tleniu

 

RENEGADA– SAREX 17/I - uruchomienie syren alarmowych

poniedziałek, 05 czerwca 2017 15:01

K O M U N I K A T

W dniach od 6 do 9 czerwca 2017r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje - RENEGADE – SAREX 17/I w ramach, których nastąpi uruchomienie syren alarmowych na terenie gminy Osie.


Szef Obrony Cywilnej

Gminy Osie

mgr inż. Michał Grabski

 

Radańska i Tleń świętują Dzień Dziecka

poniedziałek, 05 czerwca 2017 12:06

PTTK w TleniuW sobotę święto dziecka wspólnie obchodziły wsie Tleń i Radańska. Impreza zorganizowana przez Rady Sołeckie odbyła się na terenie Stanicy Wodnej PATEX (dawny PTTK) w Tleniu. W organizację imprezy oprócz wspomnianego gospodarza terenu włączyli się finansowo lub organizacyjnie: Wdecki Park Krajobrazowy, Liga Kobiet Polskich w Osiu, Ośrodek wypoczynkowy PATRIA w Tleniu, Sklep wędkarski, Zakład Mięsny Chmarzyński z Osia, Przystanek TLEŃ i firma Geberit Polska. Słoneczna pogoda dopisała organizatorom i uczestnikom. Jak podają organizatorzy w kulminacyjnym momencie we wspólnych zabawach i konkursach uczestniczyło 152 dzieci i dorosłych. Stanica Wodna PATEX położona jest nad Zbiornikiem Żurskim i z trzech stron zamknięta lasami. Ta lokalizacja sprawiła, że oprócz konkursów i wesołej zabawy dzieciom zaoferowano przejażdżki konne, pływanie na sprzęcie wodnym lub zabawy w dmuchanym zamku, a spragnieni słodyczy i przysmaków piknikowych mieli w czym wybierać.

Więcej: Radańska i Tleń świętują Dzień Dziecka

 

Remont pomostu kąpielowego w Tleniu

poniedziałek, 05 czerwca 2017 10:53

Kąpielisko TleńW chwili obecnej trwają prace związane z remontem pomostu kąpielowego na kąpielisku gminnym w Tleniu. Znajdujące się pod opieką Wdeckiego WOPR oraz monitorowane na bieżąco kąpielisko i plaża strzeżona w Tleniu cieszą się ogromnym zainteresowaniem amatorów kąpieli. Wybudowany przez laty pomost corocznie podlegał remontom cząstkowym. W tym roku Michał Grabski – Wójt Gminy Osie zlecił wykonanie nowej nawierzchni pomostu z drewna tarasowego, a przy okazji wypoziomowano oraz naprawiono i zakonserwowano metalową konstrukcję. Nowe i bardziej stabilne będą też relingi połączone konopną grubą liną. Jak zapewnia Marek Malinowski - Wykonawca robót, prace remontowe potrwają jeszcze około tygodnia. Kąpielisko w Tleniu nad Jeziorem Mukrza jest jednym z nielicznych kąpielisk spełniających wymagania ustawy. Oprócz naszego - najbliższe monitorowane kąpieliska ujęte w uchwałach rady gminy i w wykazie kąpielisk prowadzonym przez Państwową Inspekcję Sanitarną znajdują się koło Świecia (nad Jez. Deczno) i w Cekcynie.

Więcej: Remont pomostu kąpielowego w Tleniu

 

Informacja dla rolników dot. terminu złożenia oświadczenia/zaświadczenia o rocznej kwocie podatku dochodowego

piątek, 02 czerwca 2017 13:53

Od 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 czerwca 2017r. zmieniają się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.


Więcej: Informacja dla rolników dot. terminu złożenia oświadczenia/zaświadczenia o rocznej kwocie podatku dochodowego

 

Uroczystość otwarcia nowej części budynku Zespołu Szkół w Osiu

piątek, 02 czerwca 2017 13:43

Zespół Szkół w Osiu- To dzięki marzeniom, mam zaszczyt dzisiaj powitać wszystkich w tym niezwykłym i szczególnie radosnym dniu dla naszej szkoły. Słowa Aleksandry Kater - dyrektor Zespołu Szkół w Osiu w dniu 30 maja br. nawiązały bezpośrednio do myśli naszego noblisty Władysława Stanisława Reymonta „iż, rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia".

Więcej: Uroczystość otwarcia nowej części budynku Zespołu Szkół w Osiu

 

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie

czwartek, 01 czerwca 2017 12:33

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie na realizację zadania publicznego „Wypoczynek dzieci i młodzieży; turystyka, krajoznawstwo"


Więcej: Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie

 

Ogłoszenie o konkursie na kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Brzezinach

poniedziałek, 29 maja 2017 13:43

Wójt Gminy Osie ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Brzezinach. Poniżej pełna treść ogłoszenia:


Więcej: Ogłoszenie o konkursie na kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Brzezinach

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców

poniedziałek, 29 maja 2017 08:31

Kujawsko-Pomorskie COIE zaprasza na kolejne bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców w ramach cyklu „Biznes bez granic”

Aktualne trendy kontroli podatkowych i reforma aparatu skarbowego – wpływ na bieżącą działalność inwestorów i eksporterówto temat spotkania informacyjnego, organizowanego w dniu 8 czerwca przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów , we współpracy z partnerem merytorycznym – firmą KPMG w Polsce.

Więcej: Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców

 

Informacji dla rolników dot. terminu złożenia oświadczenia/zaświadczenia o rocznej kwocie podatku dochodowego

czwartek, 25 maja 2017 07:26

Informacja ważna dla osób ubezpieczonych w KRUS prowadzących dodatkowo pozarolniczą działalność gospodarczą

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie przypomina o zbliżającym się terminie na złożenie w Kasie zaświadczenia albo oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.


Więcej: Informacji dla rolników dot. terminu złożenia oświadczenia/zaświadczenia o rocznej kwocie podatku dochodowego

UWAGA! Szczepienie psów i kotów

czwartek, 18 maja 2017 13:02

Wójt Gminy Osie informuje, że w miesiącu czerwcu na terenie Gminy Osie przeprowadzone zostanie szczepienie psów i kotów według przedstawionego poniżej harmonogramu. Obowiązkowemu szczepieniu podlegają psy, które ukończyły 3 miesiące życia. Szczepienie kotów jest dobrowolne.


Więcej: UWAGA! Szczepienie psów i kotów

 

Ogólnopolska Impreza na Orientację „Nad Wdą 2017”

środa, 17 maja 2017 10:19

Ogólnopolska Impreza na Orientację „Nad Wdą 2017”

Bractwo Czarnej Wody zaprasza na Ogólnopolską InO „Nad Wdą 2017”. Można wystartować pieszo lub rowerem. Przygotowano trasy dla osób „zielonych” w orientacji (TPP), dla mających za sobą trochę startów (TP/TD), dla posiadających umiejętności korzystania z mapy (TT/TM), dla umiejących skorzystać z mapy o niepełnej treści (TU/TJ) lub mistrzów w InO (TZ).


Więcej: Ogólnopolska Impreza na Orientację „Nad Wdą 2017”

Ogłoszenie o rezygnacji z pełnienia funkcji sołysa oraz informacja o zebraniu wyborczym sołtysa sołectwa Łążek

środa, 17 maja 2017 10:00

W związku z rezygnacją z pełnienia funkcji sołtysa przez Pana Mirosława Drążkowskiego, Wójt Gminy Osie zwołuje zebranie wyborcze sołtysa sołectwa Łążek.

Pełna treść ogłoszenia poniżej:


Więcej: Ogłoszenie o rezygnacji z pełnienia funkcji sołysa oraz informacja o zebraniu wyborczym sołtysa sołectwa Łążek

 

Strona 7 z 77

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»