Najbezpieczniejsze kąpielisko w regionie !

poniedziałek, 12 lipca 2010 08:17

Monika Betyna - fot. Marek LejkW minionym tygodniu na kąpielisku w Tleniu Wdeckie Wodne Pogotowie Ratunkowe przeprowadziło kolejne kursy specjalistyczne. Kilkanaście osób, które w ubiegłym roku zdobyły uprawnienia młodszych ratowników wodnych, w sobotę, 10 lipca zdawało egzamin na ratownika wodnego.

Więcej: Najbezpieczniejsze kąpielisko w regionie !

 

Las się pali !!!

czwartek, 08 lipca 2010 00:50

Pożar w lesie - fot. Marek J. LejkJak łatwo o pożar wiedzą wszyscy. Uczymy się o tym w domach rodzinnych, w przedszkolu, szkole i później w dorosłym życiu. A jednak od czasu, do czasu, ktoś o tym zapomina. W zabudowaniach, na łące lub w lesie pojawiają się pierwsze języki ognia, potem dym... rozlegają się krzyki i wołanie o pomoc.

Więcej: Las się pali !!!

 

Jubileusz 25 - lecia istnienia firmy GZELLA

wtorek, 06 lipca 2010 02:00

M.iM. GzellaZarząd firmy, pracownicy, dzieci  i młodzież, przedstawiciele władz ościennych gmin oraz właściciele i dyrektorzy wielu krajowych firm, i w ogromnej przewadze mieszkańcy Gminy Osie, świętowali 25 urodziny Zakładów Mięsnych GZELLA w Osiu. Uroczystość miała miejsce na stadionie w Osiu.

Więcej: Jubileusz 25 - lecia istnienia firmy GZELLA

 

Dar krwi już w niedzielę

wtorek, 06 lipca 2010 02:00

PCK - Klub w OsiuKlub Honorowych Dawców Krwi w Gminie Osie organiuzuje w dniu 11 lipca br. pierwszą, masową zbiórkę krwi. Wszystkich chętnych zapraszamy do specjalnego autobusu, który ustawiony zostanie na placu obok Urzędu Gminy, przy ulicy Dworcowej 6 ,w godzinach od 9.00 do 13 .00. Przypominamy, że krew oddawać mogą osoby pełnoletnie do 65 roku życia o minimalnej wadze ciała 50 kg.

Więcej: Dar krwi już w niedzielę

 

Medal dla Romana Waśkowskiego

wtorek, 06 lipca 2010 02:00

Roman WaśkowskiNa początku czerwca br. Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy Osie odebrał z rąk Piotra Całbeckiego - Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego i przewodniczącego Sejmiku Województwa Krzysztofa Sikory medal Unitas Durat Cuiaviano-Pomeraniensis,

Więcej: Medal dla Romana Waśkowskiego

 

Zaproszenie na kąpielisko w Tleniu

wtorek, 06 lipca 2010 02:00

Wdeckie WOPRWdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zawody pływackie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie. Zawody (w trzech kategoriach wiekowych) odbędą się na Kąpielisku w Tleniu w dniu 17 lipca 2010 r. Początek o godz. 15.00.

W programie organizatorzy przewidzieli także: prezentację różnych typów kajaków, przeciąganie liny, kule wodne oraz ognisko.

 

Odpowiedzialni za państwo - wybory

poniedziałek, 05 lipca 2010 02:00

OsieUdział w wyborach jest naszym przywilejem i obowiązkiem - to hasło charakteryzuje wyborców gminy Osie, gdzie frekwencja przekroczyła 51 proc. - Wynik jest poniżej średniej krajowej, ale za to najwyższy w powiecie - podkreślił Michał Grabski Wójt Gminy Osie. To ważne, że nasi mieszkańcy dokonują świadomych wyborów, uczestnicząc w demokratycznych wyborach i korzystając ze swoich praw.

Więcej: Odpowiedzialni za państwo - wybory

 

Lato w Parku - Prolog

poniedziałek, 28 czerwca 2010 02:00

WPK OsieProlog Lata we Wdeckim Parku Krajobrazowym zgromadził wielu mieszkańców i turystów. Jak co roku, nie brakowało atrakcji, konkursów i nagród, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.  Kolejny raz, pracownicy Parku przygotowali szereg atrakcji pozwalających poznać walory przyrodnicze  i krajobrazowe WPK. Przy dobrej zabawie, sobotni wieczór, 26 czerwca 2010 roku, wszystkim upłynął niepostrzeżenie. Ale to dopiero początek. Już 3lipca - Dzień z Nordic Walking, 10 lipca - Dzień Wędkarski, 17 lipca - Dzień Kajakowy, 24 lipca - Dzień Rowerowy i na koniec, 31 lipca - Dzień Fotograficzny.

Więcej: Lato w Parku - Prolog

 

105-lecie OSP Łążek

niedziela, 27 czerwca 2010 08:30

OSP Łążek26 czerwca 2010 r. w Łążku odbyła się uroczystość 105-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łążku. Całą uroczystość poprzedziły konkursy i zabawy dla dzieci, w których uczestnicy walczyli o różne nagrody.  Powstanie OSP Łążek datuje się na 1905 r. kiedy to mieszkaniec Łążka, Marcin Guzowski ze straży wojewódzkiej przyjął na stan ręczną pompę strażacką. Od tamtego czasu z drewnianej remizy, strażacy z Łążka, przenieśli się w 1984 r. do obecnego, murowanego budynku, a i wyposażenie jest coraz nowocześniejsze. Od 2005 roku strażacy jeżdżą do pożarów samochodem strażackim marki Mercedes, z własnym zbiornikiem wodnym i autopompą.

Więcej: 105-lecie OSP Łążek

 

Zabawa dla dzieci we Wierzchach

niedziela, 27 czerwca 2010 08:29

Wierzchy6 czerwca 2010 roku na boisku sportowym, przy Szkole Podstawowej we Wierzchach Rada Sołecka wraz z mieszkańcami zorganizowała festyn dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jak to bywa na plenerowych imprezach, nie brakowało gier, zabaw i konkursów z nagrodami. Było także ognisko z kiełbaskami, mnóstwo słodyczy i napoje. Całość przepleciona została dźwiękami muzyki. A my przypominamy, że czerwcowa zabawa dla dzieci na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez sołtysa Zbigniewa Umerskiego i członków Rady Sołeckiej.

Więcej: Zabawa dla dzieci we Wierzchach

 

Wyniki wyborów w Osiu

W Osiu przez cały dzień panowała piękna słoneczna pogoda, która zachęcała nie tylko do spacerów, ale też wizyty w lokalu wyborczym i oddaniu swojego głosu. Bez zakłóceń i problemów zagłosowali dzisiaj mieszkańcy Gminy Osie i osoby posiadające zaświadczenie o prawie do głosowania.  Ci, którzy już głosowali mówią, że wybory najważniejszej osoby w Państwie są przywilejem, bowiem każdy dorosły Polak ma prawo dokonać swojego wyboru. Wyborcy oddawali swoje głosy w czterech miejscach - w Brzezinach, Wierzchach i dwóch lokalach wyborczych w Osiu. Na zdjęciach poniżej pokazujemy część pracy Komisji obwodowej Nr 1 w Osiu. Oficjalne wyniki wyborów w skali kraju podane zostaną prawdopodobnie jutro, jednak my, opierając się na protokołach poszczególnych Komisji obwodowych, podajemy informacje o tym, jak rozłożyły się głosy w naszej gminie. W Gminie Osie uprawnionych do głosowania było ponad 4200 osób. Do wyborów poszedł co drugi uprawniony do tego mieszkaniec gminy. Frekwencja wyniosła 48,90%. Najwyższa frekwencja była we Wierzchach (55,70%). A tak kształtowały się głosy w gminie...

Więcej: Wyniki wyborów w Osiu

 

Laury na XII Festiwalu Pieśni Chóralnej w Czersku

czwartek, 17 czerwca 2010 23:56

Chorus Osensis - OsieKolejny sukces Chorus Osensis. Chór z Osia został laureatem XII Festiwalu Pieśni Chóralnej w Czersku. W kościele parafialnym w Czersku zaprezentowało się 8 chórów (m.in. Chełmno, Chojnice, Czersk, Tuchola, Zblewo, Śliwice). Chorus Osensis zaprezentował takie utwory jak: Signore Delle Cime, Jasnogórska można Pani oraz Kyrie. Ten niełatwy do zaśpiewania repertuar, został doceniony przez komisję konkursową. A przypominamy, że sukces ten przyszedł zaledwie po dziewięciu miesięcach od chwili powstania chóru.  Sukces ten to rezultat ciężkiej pracy ponad 60-ciu chórzystów, dyrygenta Michała Rajewskiego oraz sponsorów. Więcej informacji o chórze znajdziesz na stronie internetowej Chorus Osensis. Jesteśmy przekonani, że nasi chórzyści, jeszcze wiele razy, dadzą nam powody do zadowolenia. Gratulujemy!!!

Więcej: Laury na XII Festiwalu Pieśni Chóralnej w Czersku

 

Grzybek - dotacja na miejsce rekreacji

czwartek, 17 czerwca 2010 22:14

GrzybekPółwysep Grzybek położony nad wodami 400 hektarowego Zbiornika  Żurskiego, ok 3 km od Osia, jest znany turystom nie tylko z regionu, ale i z całego kraju. Grzybek, to także miejsce wypoczynku dla mieszkańców Osia i okolic. Oprócz gospodarstwa agroturystycznego Państwa Kątnych oraz Ośrodka Wypoczynkowego Nadleśnictwa Trzebciny znajduje się tam plaża i niestrzeżone kąpielisko. W ostatnich dniach poznaliśmy listę 4 miejsc rekreacji, które dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego powstaną lub zostaną zmodernizowane w tym roku w naszym regionie. 

Więcej: Grzybek - dotacja na miejsce rekreacji

VI Zawody Portalu "ŁOWIECKI"

środa, 16 czerwca 2010 01:00

VI Zawody Portalu "ŁOWIECKI" w strzelaniu "Compak Sporting" na strzelnicy sportowo-myśliwskiej Gzella w Osiu skupiły 61 zawodników i zawodniczek. Strzelcy rywalizowali w kilku kategoriach. Wielu zawodników na oskiej strzelnicy widywanych jest wielokrotnie w ciągu całego sezonu. Ci najaktywniejsi na treningach i zawodach zajmują czołowe lokaty. Nas cieszy coraz większa liczba kobiet, które w strzeleckiej precyzji nie ustępują mężczyznom. Profesjonalna obsługa strzelnicy zapewnia nie tylko dobre wyniki strzeleckie, ale też pozwala aktywnie spędzić czas, często w gronie przyjaciół i rodziny. Przypominamy, że strzelnica ma otwartą formę, a chętni mogą skorzystać z urządzeń, broni oraz wiedzy i doświadczenia instruktorów. Strzelnica: tel. kontaktowe (52) 33-29-624, fax (52) 33-29-639; kom. 0 506 185 339. Czytaj także wiadomości na portalu: http://www.lowiecki.pl/

Więcej: VI Zawody Portalu "ŁOWIECKI"

 

Rolnicy z Osia na rzecz powodzian

wtorek, 15 czerwca 2010 21:16

Osie serceW wielu zakątkach naszego kraju zorganizowano przedsięwzięcia na rzecz tych, którzy najbardziej ucierpieli na skutek powodzi. Wielka woda zabrała w wielu przypadkach dorobek całego życia. Ci ludzie wymagają naszej troski i pomocnej ręki. Jak się okazało w miniony piątek, 11 czerwca 2010 r. chęć pomocy ze strony oskich rolników przeszła oczekiwania organizatorów zbiórki płodów rolnych. Na apel Izby Rolniczej w naszej gminie odpowiedziało 30 rolników. Jak mówi Mariola Antoszewska - delegat Gminy Osie do bydgoskiej izby rolniczej i organizatorka zbiórki - już od pierwszych chwil było wiadomo, że pojazd do przewozu płodów rolych nie pomieści wszystkich darów.

Więcej: Rolnicy z Osia na rzecz powodzian

XI LATO Z WDECKIM PARKIEM KRAJOBRAZOWYM

wtorek, 15 czerwca 2010 20:34

Wdecki Park KrajobrazowyW tym roku pracownicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu pokazują, że lato w Borach Tucholskich będzie nie tylko pogodne, ale i niezwykle aktywne. W porozumieniu z organizacjami społecznymi, podmiotami gospodarczymi z branży turystycznej i GOK-iem Osie zaplanowali moc atrakcji. Całość rozpoczyna się mocnym akcentem przy siedzibie Wdeckiego Parku w Osiu - plac Nadleśnictwa Osie w dniu 26 czerwca 2010 r. (sobota). Poniżej prezentujemy pozostałe imprezy na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Przypominamy też, że w dniu 3 lipca 2010 r. na stadionie w Osiu odbędzie się potężna impreza związana z jubileuszem 25 - lecia istnienia firmy GZELLA. Tydzień później (10 lipca), także na stadionie w Osie swój finał będą miały XVI DNI OSIA, tym razem połączone z jubileuszem 30 - lecia istnienia Stolarni - Krzyszof Otlewski. W obu przypadkachh organizatorzy przewidują obecność najlepszych, krajowych zespołów muzycznych... ale o tym już za kilka dni.

Więcej: XI LATO Z WDECKIM PARKIEM KRAJOBRAZOWYM

 

Święto dzieci w Jaszczu

wtorek, 15 czerwca 2010 05:58

JaszczW niedzielę, 30 maja, na boisku sportowym w Jaszczu zaroiło się od dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Irena Kozłowska - sołtys Jaszcza, przy udziale mieszkańców wsi, zorganizowała dziecięcą zabawę w plenerze. Jak w poprzednich latach, nie zabrakło gier, zabaw i konkursów z nagrodami. I tak, jak każdego roku, dzieci bawiły się wybornie - o czym świadczyły uśmiechy na ich twarzach. Było także ognisko z kiełbaskami, mnóstwo słodyczy i napoje. Całość przepleciona została dźwiękami muzyki. Jesteśmy przekonani, że zabawa na długo utkwi w pamięci uczestników imprezy. I jeszcze jedno - dla uśmiechów dzieci warto poświęcić czas, siły, serce, no i trochę pieniędzy. 

Więcej: Święto dzieci w Jaszczu

Dzień Dziecka w Miedznie

wtorek, 15 czerwca 2010 05:42

MiedznoW dniu 30 maja 2010 r. w Miedznie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Dziecka. Impreza, która odbyła się na tzw. Przebrodzie, skupiła ponad 40 dzieci. Towarzyszyli im rodzice, dzidkowie i rodzeństwo. Wśród pięknego krajobrazu Borów Tucholskich dzieci uczestniczyły w licznych grach i konkursach. Było przeciąganie liny, bieg na nartach, rzuty piłeczką itd. W trakcie imprezy Dariusz Strzyżewski - policjant z Osia omówił krótko zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak również opowiadał dzieciom o pracy policji. Na imprezie nie zabrakło miejscowych strażaków z OSP Miedzno.

Więcej: Dzień Dziecka w Miedznie

 

Strona 70 z 75

«PoczątekPoprzednia61626364656667686970NastępnaOstatnie»