Ogłoszenie o zamówieniu „Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska”

środa, 05 grudnia 2018 14:20

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony na: „Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska”.


Więcej: Ogłoszenie o zamówieniu „Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska”

 

Od 1 grudnia 2018 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

wtorek, 04 grudnia 2018 09:10

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 grudnia 2018 r. zmieniają się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

Od 1 grudnia 2018 r. kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie/zawieszenie emerytury lub renty wynoszą odpowiednio:


Więcej: Od 1 grudnia 2018 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

 

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

piątek, 30 listopada 2018 13:58


alt


Światowy Dzień AIDS jest okazją, żeby wykonać test w kierunku HIV. Badanie można zrobić anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania w jednym z 30 punktów konsultacyjno – diagnostycznych (PKD) w całej Polsce. Aktualna lista wszystkich punktów, gdzie można się zbadać znajduje się na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS (www.aids.gov.pl).


 

Planowane wyłączenia prądu

środa, 28 listopada 2018 08:35

Łążek
w dniu 2018-12-07,
w godzinach: 07:45 - 13:30
ulice: Tleńska 3, oraz od 6 do 14, Piwna 1, 2, i przyległe.
 

KRUS partnerem kampanii UOKiK Seniorze, nie daj się oszukać!

wtorek, 27 listopada 2018 10:41

W dniu 26 listopada br. w siedzibie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) Pani Aleksandra Hadzik – Prezes Kasy podpisała porozumienie, na podstawie którego Kasa włączyła się w kampanię społeczną pod hasłem Seniorze, nie daj się oszukać!

Opierając się na wyżej wymienionym porozumieniu sygnatariusze: UOKiK, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Komenda Główna Policji oraz Kasa podejmą wspólne działania mające na celu popularyzację wiedzy konsumenckiej wśród seniorów i ostrzeganie ich przed nieuczciwymi praktykami niektórych przedsiębiorców.


Więcej: KRUS partnerem kampanii UOKiK Seniorze, nie daj się oszukać!

 

Bal Sylwestrowy

wtorek, 27 listopada 2018 08:44

alt

Sołtys i Rada Sołecka Osie zaprasza na bal sylwestrowy. Muzyka na żywo zespół MAXI BAND, poczęstunek, szampan.

Cena 250 zł od pary. Zapisy oraz więcej imformacji pod nr tel. 724 515 436

ZAPRASZAMY!!!

 

Od 1 grudnia 2018 r. rolnicy nie będą musieli dostarczać zaświadczeń lekarskich do KRUS

wtorek, 27 listopada 2018 08:40

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w związku z tym, że od 1 grudnia 2018 r. zaświadczenia lekarskie będą wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej
(e-ZLA), rolnicy (domownicy rolnika) nie będą musieli dostarczać zaświadczeń lekarskich w celu przyznania prawa do zasiłku chorobowego.

E-ZLA wystawione rolnikowi (domownikowi rolnika) zostanie przekazane do systemu informatycznego KRUS i Kasa rozpatrzy w oparciu o to zaświadczenie prawo do zasiłku chorobowego.

Więcej o e-ZLA również na stronie ZUS: http://www.zus.pl/ezla


 

Ostrzeżenie meteorologiczne - marznąca mżawka!

piątek, 23 listopada 2018 15:54

Zjawisko: Opady marznące

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiaty: Grudziądz, grudziądzki, sępoleński, świecki, tucholski

Ważność: od godz. 21:00 dnia 23.11.2018 do godz. 09:00 dnia 24.11.2018

Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącej mżawki powodującej gołoledź.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

 

Komunikat Inspektora Sanitarnego w Świeciu

wtorek, 20 listopada 2018 13:57

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świeciu informuje, żę na podstawie przeprowadzonych w dniu 15.11.2018r. badań jakości wody z wodociągu publicznego w Tleniu, administrowanego przez Gminny Zakład Komunalny ul. Dworcowa 6, 86-150 Osie, zaopatrującego punkt poboru znajdujący się w Domu Seniora „Tucholanka”, ul. Bydgoska 4, Tleń, na podstawie sprawozdań z badań wody przeprowadzonych przez Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o. Laboratorium Centralne w Grudziądzu woda odpowiada wymaganiom Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2017, poz. 2294) i nadaje się do spożycia.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świeciu

(-) Maria Gackowska

 

Postanowienie Komisarza Wyborczego

piątek, 16 listopada 2018 16:04

Postanowienie Komisarza Wyborczego w sprawie zwołania pierwszej sesji Rady Gminy Osie wybranej w wyborach przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 r.


PEŁNA TREŚĆ POSTANOWIENIA>>>>>

 

GZK poszukuje pracownika - brygadzisty

czwartek, 15 listopada 2018 14:00

GZK OsieGminny Zakład Komunalny w Osiu ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: brygadzista (majster) oczyszczalni ścieków. Termin składania wniosków aplikacyjnych upływa z dniem 17 grudnia 2018 r. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

Więcej: GZK poszukuje pracownika - brygadzisty

 

Jesteśmy Polakami - obchody Święta Niepodległości w Osiu

czwartek, 15 listopada 2018 11:22

OsieW dniu 11 listopada 208 r. mieszkańcy gminy Osie tłumnie uczcili 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polaków. Uroczystości rozpoczęły się Koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego Chóru "Chorus Osensis"  w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. Przy asyście pocztów sztandarowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ks. Kondrad Baumgard - proboszcz oskiej parafii koncelebrował Mszę Świętą poświęconą wszystkim, którzy walczyli za niepodległą Polskę i wszystkim, którzy dzisiaj budują wolność i sprawiedliwość w naszej małej "Ojczyznie", regionie i Polsce.

Więcej: Jesteśmy Polakami - obchody Święta Niepodległości w Osiu

 

Przewidywane wyłączenia prądu

środa, 14 listopada 2018 09:29

Pruskie
w dniu: 2018-11-19,
w godzinach: 07:30 - 13:30 od nr 23 do 25, i przyległe.

Osie
w dniu: 2018-11-23,
w godzinach: 08:30 - 17:00 ul. Sienkiewicza 6, 6A, 8, 10, i przyległe.

10-lecie Wdeckiego WOPR

wtorek, 13 listopada 2018 09:30

Wdeckie WOPR20 października w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Patria" w Tleniu odbyły się uroczystość 10-lecia działalności Wdeckiego WOPR.  W uroczystości wzięli udział Michał Grabski - Wójt Gminy Osie i Roman Waśkowski -  Przewodniczący Rady Gminy Osie,  ks. Konrad Baumgard - proboszcz oskiej parafii i jednocześnie członek Wdeckiego WOPR, Andrzej Kowalski - członek Zarządu Powiatu Świeckiego i dyrektor GOK w Osiu, Józef Malinowski - prezes Bractwa Czarnej Wody, Daniel Siewert - dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego, oraz kierownictwo OSP Osie i policji. Gości z regionu reprezentowali:  Tomasz Gręzicki - przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego,  Jolanta Ossowska - dyrektor Zarządu Zlewni w Chojnicach PP "Wody Polskie", Maciej Banachowski - prezes Zarządu Wojewódzkiego WOPR , Violetta Antkowska - dyrektor Domu Dziecka w Bąkowie, Roman Baranowski - komendant powiatowy Społecznej Straży Rybackiej w Świeciu, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej i Powiatowej Policji oraz władze lokalnych WOPR z Torunia, Włocławka, Żnina i Kruszwicy. Na samym wstępie Grzegorz Wardacki i Elżbieta Kurek zaprezentowali pokaz bogatej kolekcji fotografii prezentującej i podsumowującej 10-letnią działalność stowarzyszenia. Prezes Wdeckiego WOPR Witold Guber w podziękowaniu za wieloletnią współpracę wręczył przedstawicielom stowarzyszeń, organizacji i samorządu okolicznościowe statuetki. Jednocześnie Wdeckie WOPR otrzymało od gości pamiątkowe grawertony, dyplomy i nagrody, jako podziękowanie za długoletnie współdziałanie. Naszym ratownikom wodnym życzymy kolejnych wielu udanych działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na wodzie i w jej pobliżu.

Więcej: 10-lecie Wdeckiego WOPR

 

Warsztaty dla seniorów w Pruskich

wtorek, 13 listopada 2018 08:57

PruskieDzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Urzędu Marszałkowskiego, dla oferty złożonej w konkursie 8/2018, a także życzliwemu wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, seniorzy ze wsi Pruskie mogli wziąć udział w cyklu jesiennych zajęć przygotowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie. W trakcie zajęć odbyło się spotkanie z dietetykiem na temat prawidłowej diety osób starszych, warsztaty z fizjoterapeutą, 10 zajęć z gimnastyki, Dzień Ziemniaka z ogniskiem, turniej sportowy dziadkowie kontra wnuki, a także, dla obu pokoleń, autokarowa wycieczka do Kruszwicy i Inowrocławia. Na zimowe wieczory w świetlicy w Pruskich zaplanowane są jeszcze warsztaty rękodzielnicze.

Więcej: Warsztaty dla seniorów w Pruskich

Walne Zebranie Członków Wdeckiego WOPR

wtorek, 13 listopada 2018 08:30

Witold GuberW dniu 19 października 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyło się Walne Zebranie Członków Wdeckiego WOPR. W trakcie zebrania szeroko omówiono działalność naszego WOPR-u, przyjęto nowych członków: Grzegorza Kłosowskiego, Maksymiliana Pilarskiego i Krzysztofa Marciniaka. Zebranie protokółował Tomasz Sondowski oraz dokonano wyboru nowych władz. W wyniku wyborów kolejny raz prezesem Wdeckiego WOPR został Witold Guber, kierujący WOPR-em od chwili powstania tej jednostki w Osiu. W skład nowego Zarządu weszli: Witold Guber, Malinowski Marek, Sulkowski Grzegorz, Muszyński Maciej i Wardacki Grzegorz. Komisję Rewizyjną reprezentują: Żurawski Rafał, Dmuchowski Paweł i Strysik Tomasz. W pracach Komisji Dyscyplinarnej będą brali udział: Agnieszka Strysik, Elżbieta Kurek i Tomasz Dmuchowski. Wszystkim członkom i sympatykom Wdeckiego WOPR życzymy owocnej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na naszych wodach.

 

Szkoła i nauczyciel na medal

wtorek, 13 listopada 2018 08:03

Szkoła OsiePlebiscyt edukacyjny "Nauczyciel na medal". Rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji plebiscytu edukacyjnego NAUCZYCIEL NA MEDAL organizowanego przez "Gazetę Pomorską", "Express Bydgoski" i "Nowości - Dziennik Toruński" pod patronatem Piotra Całbeckiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Z przyjemnością informujemy, że taką nominację w kategorii Szkoła Roku otrzymała Szkoła Podstawowa w Osiu i Szkoła Podstawowa w Brzezinach oraz nauczyciele: Katarzyna Lejk, Anna Melzer i Małgorzata Piór  (w kategorii Nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej) oraz  Beata Bucholc (w kategorii Nauczyciel Klas IV-VIII i Gimnazjum). Placówki, które otrzymają najwięcej głosów, zdobędą tytuł Szkoły Roku w mieście lub powiecie, pamiątkowy medal i dyplom oraz awans do wojewódzkiego finału plebiscytu. Więcej informacji na www.pomorska.pl/nauczyciel. Na nasze szkoły i pedagogów można głosować SMS: Szkoła Osie -treść GPS.225 na numer 72355, Szkoła Brzeziny - treść GPS.216 na numer 72355, Katarzyna Lejk- treść GPN.270 na numer 72355,  Beata Bucholc –treść GPG.389 na numer 72355, Anna Melzer -treść GPN.421na numer 72355 oraz Małgorzata Piór - treść GPN.271 na numer 72355. Koszt SMS-2,46 zł. Głosowanie będzie trwać do środy, 5 grudnia br. do godz. 21. Prosimy o Państwa głosy!

(Maria Kaczmarek)

Obchody z okazji Święta Niepodległości

piątek, 09 listopada 2018 14:41

W dniu 11 listopada 2018 r.  w Osiu odbędą się uroczystości związane z obchodami 100-lecia Święta Niepodległości.

Program obchodów:

  • godz. 10.45 Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu "Chóru "Chorus Osensis" w Kościele Parafialnym w Osiu;
  • godz. 11.00 Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Osiu z udziałem władz samorządowych i zaproszonych gości;
  • godz. 12.15 Złożenie wiązanek w miejscu pamięci narodowej przy Kościele parafialnym w Osiu;
  • godz. 12.30 Uroczysta akademia w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu.

- okolicznościowy referat

- wręczenie odznaczeń resortowych i gminnych

- część artystyczna w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Osiu.


 

Strona 8 z 104

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama