Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Wdeckie WOPR

piątek, 12 maja 2017 12:33

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na realizację zadania publicznego pt.: "Poprawa bezpieczeństwa na otwartych wodach"

Więcej: Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Wdeckie WOPR

 

Termomodernizacja budynku GOK w Osiu

piątek, 12 maja 2017 11:05

GOK OsieW Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu trwają kolejne remonty. Tym razem prace obejmują termomodernizację budynku GOK-u. Wyłonione w drodze przetargu nieograniczonego Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego IZOGAZ Sp. z o.o. z Kwidzyna zaoferowało wykonanie zaplanowanych robót za cenę 339 649,38 złotych i z 60-cio miesięczną gwarancją. Była to też najniższa cena spośród 5 oferentów biorących udział w przetargu.

Więcej: Termomodernizacja budynku GOK w Osiu

 

Przebudowa ulicy Jodłowej na półmetku

czwartek, 11 maja 2017 13:25

Osie, ul. JodłowaPrzebudowa ulicy Jodłowej w Osiu zbliża się do końca. Rozpoczęte po świętach roboty obejmowały głównie wykonanie podbudowy, okrawężnikowania, odwodnienia i instalacji oświetleniowej. Ten zakres inwestycji jest już za nami. Trawają także prace z budową zjazdów do poszczególnych posesji. W dniu wczorajszym specjaliści z AG-CEL LABORATORIUM dokonanali pomiarów nośności gruntu i stopnia zagęszczenia warstwy podbudowy. Prawidłowe wskaźniki pomiarów zagęszczenia pozwalają Wykonawcy na przystapienie do ostatniej fazy przebudowy drogi, tj. wykonania podbudowy z kruszywa, ułożenia wartwy podsypki i następnie kostki betonowej. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z budowy.

Więcej: Przebudowa ulicy Jodłowej na półmetku

 

Aleja dębowa w Osiu w trakcie konserwacji

czwartek, 11 maja 2017 09:05

OsieOd ubiegłego tygodnia wzdłuż drogi powiatowej Osie - Żur trwają utrudnienia związane z pielęgnacją drzew rosnących w alei drzew prawem chronionych. To kontynuacja działań podjętych w poprzednich latach. Do zabiegów pielęgnacyjnych w tym roku wyznaczono 81 drzew. Na tyle pozwoliły środki finansowe własne Gminy Osie oraz dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W chwili obecnej Wykonawca jest na półmetku zadania, toteż utrudnienia potrwają jeszcze kilka dni. Dzięki temu działaniu winien poprawić się nie tylko stan zdrowotny poszczególnych drzew, ale też bezpieczeństwo kierowców korzystających z drogi łączącej Osie ze Świeciem. Przypomnijmy, że roku ubiegłym zabiegi przeprowadzono na alejach: w Osiu, w Grabowej Buchcie i Starym Tartaku. 

Więcej: Aleja dębowa w Osiu w trakcie konserwacji

 

Zielony Targ w Tleniu rozpoczął sezon turystyczny w regionie

środa, 10 maja 2017 12:33

Zielony Targ TleńW niedzielę 30 kwietnia wystartowała tegoroczna edycja Zielonego Targu. Idea Zielonego targu oparta jest na prezentacji i sprzedaży turystom zdrowej żywności, rękodzieła i produktów regionalnych. W każdą niedzielę do końca sierpnia na Skwerze prof. Hoffmanna w Tleniu, można kupić zdrową żywność, miody, sery, wędliny, warzywa, owoce, mleko, jajka, wyroby rzemieślnicze i rękodzieło. Targ czynny jest w godzinach w godzinach od 10 do 14. Mimo, że pogoda nie rozpieszczała wystawców i odwiedzających, to organizatorzy nie narzekali na frekwencje, zwłaszcza, że tegoroczna inauguracja Zielonego Targu była elementem otwarcia sezonu turystycznego w regionie - stąd obecność przedstawicieli Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz Starostwa Powiatowego w Świeciu.

Więcej: Zielony Targ w Tleniu rozpoczął sezon turystyczny w regionie

 

Klub Przygody 2017 - spotkanie z Rafałem Kuzimskim

poniedziałek, 08 maja 2017 12:01

Gminny Ośrodek Kultury w Osiu zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie z Rafałem Kuzimskim pn. "Projekt Zambia 2016 Wyprawa ostatniej szansy..."


alt 

10 lat Azymutu

piątek, 28 kwietnia 2017 13:01

BCWW sobotę 1 kwietnia 2017 w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyło się podsumowanie 10 lat startów Klubu Imprez na Orientację Azymut Osie, który swoją działalność rozpoczął w październiku 2006 roku. W spotkaniu oprócz jubilatów uczestniczyli:  Wójt Gminy Osie Michał Grabski, Przewodniczący Rady Gminy Roman Waśkowski, Radny Powiatu Świeckiego i Dyrektor GOK  Andrzej Kowalski, Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu Aleksandra Kater i Pedagog Zespołu  Małgorzata Dombrowska, Prezes Banku Spółdzielczego w Osiu Anna Czapka oraz przedstawiciel OSP Osie Józef Sokołowski.

Więcej: 10 lat Azymutu

 

Wyłączenia prądu

piątek, 28 kwietnia 2017 13:28

Enea Operator - Rejon Dystrybucji Świecie informuje, że przewiduje wyłączenia energii elektrycznej dla miejscowości:

Osie
w dniach: 2017-05-08,
w godzinach: 8 maj 09:30 - 8 maj 14:00
Tleń ul. Sosnowa 3, oraz domki letniskowe, i przyległe.

 

Uwaga rolnicy!

środa, 26 kwietnia 2017 14:43

Wójt Gminy Osie informuje, że pismem z dnia 25 kwietnia 2017 r. Wojewoda Kujawsko-Pomorski przekazał informację o możliwości uruchomienia wsparcia dla rolników poszkodowanych falą przymrozków jaka miała miejsce w zeszłym tygodniu.

W przypadku zaistniałych strat w uprawach polowych i sadach wskutek przymrozków proszę o składanie wniosków w Urzędzie Gminy Osie (pok. nr 13) o ich oszacowanie przez komisję ds. szacowania strat.

 

Poradnik „Biało-Czerwona”

poniedziałek, 24 kwietnia 2017 14:21

OsiePrzypadający 2 maja Dzień Flagi, to dobry moment, by zachęcić wszystkich Polaków do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej. Z tego powodu zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem, „Biało-Czerwona” czyli jak czcić barwy narodowe - wydanie rozszerzone, autorstwa Alfreda Znamierowskiego. Publikacja pt. „Biało-Czerwona” zawiera wiadomości i instrukcje, które mogą się przydać każdemu, kto szanuje nasze barwy narodowe. Wydanie drugie jest też dostępne w formie pliku .pdf na stronie internetowej MSWiA >>>

 

Inauguracja sezonu i Zielonego Targu Tleń

czwartek, 20 kwietnia 2017 14:03

Odkryj Tleń

 

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

czwartek, 20 kwietnia 2017 11:50

Wójt Gminy Osie Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2016 r. poz. 2147 z późn. zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości położonej we wsi Osie stanowiącej własność Gminy Osie przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu:


Więcej: Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

 

Zasady weryfikacji prawomocnych decyzji emerytalno-rentowych

czwartek, 20 kwietnia 2017 10:29

18 kwietnia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 10 lutego 2017 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r. poz. 715), która ma na celu uwzględnienie wskazówek zawartych w wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 lutego 2012 r. (sygn. akt K 5/11, Dz. U. poz. 251).Więcej: Zasady weryfikacji prawomocnych decyzji emerytalno-rentowych

Informacja dla rolników dot. rozliczenia podatku dochodowego

czwartek, 20 kwietnia 2017 10:21

Przypomnienie o terminie rozliczenia podatku dochodowego za 2016 rok

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina, że 2 maja 2017 r. upływa ustawowy termin składania zeznań podatkowych o wysokości dochodu osiągniętego w 2016 r. z tytułu pobierania emerytur i rent rolniczych (formularz PIT-36 lub PIT-37).


Więcej: Informacja dla rolników dot. rozliczenia podatku dochodowego

 

Życzenia Świąteczne

piątek, 14 kwietnia 2017 13:05

Utrudnienia na ulicy Jodłowej

piątek, 14 kwietnia 2017 12:29

ul. JodłowaZawiadamiamy, że już od wtorku, po Świętach Wielkanocnych, na ulicy Jodłowej w Osiu pojawią się pracownicy firmy MARBRUK, która za kwotę blisko 138 tys. zł. wygrała przetarg na przebudowę tej ulicy. Z jednej strony taka wiadomość to prezent świąteczny dla mieszkańców, a z drugiej informacja o chwilowych utrudnieniach z dojazdem do swoich domów. Dlatego już teraz prosimy właścicieli przyległych nieruchomości o wyrozumiałość i cierpliwość podczas prac budowlanych.

Więcej: Utrudnienia na ulicy Jodłowej

 

Nasze Bory w oczach dziecka

piątek, 14 kwietnia 2017 12:28

Bory Tucholskie w oczach dzieckaBory Tucholskie w oczach dziecka - to najważniejsze wydarzenie plastyczne na mapie regionu Borów Tucholskich. Ponad stu Laureatów XXVI edycji naszego konkursu plastycznego zebrało się w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, by odebrać nagrody i wyróżnienia, których fundatorami byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Powiat Świecki i Gmina Osie.

Więcej: Nasze Bory w oczach dziecka

Europejski tydzień szczepień 2017

piątek, 14 kwietnia 2017 10:10

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świeciu uprzejmie informuje, że po raz kolejny obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień.

W dniu 26 kwietnia 2017 r. w godzinach od 10.00 do 15.00 w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świeciu ul. Sądowa 5 (pok. nr 9) zostanie otwarty Punkt informacyjny.


Więcej: Europejski tydzień szczepień 2017

 

Strona 8 z 77

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»