Rolniku – uważaj na kleszcze!

czwartek, 13 kwietnia 2017 08:48

Ponad 1500 osób – tyle ubezpieczonych w KRUS w ciągu ostatnich dziecięciu lat doznało uszczerbku na zdrowiu wskutek zakaźnych chorób zawodowych roznoszonych przez kleszcze (w większości z powodu boreliozy).

Łagodne zimy powodują korzystne warunki do rozwoju tych pajęczaków, co skutkuje ich wiosennym wysypem obserwowanym obecnie na terenie niemal całej Polski. Warto wiedzieć, jak należy postępować, aby ukąszenia uniknąć, a jeśli już do niego dojdzie – jak minimalizować skutki kontaktu z tym niepozornym pajęczakiem.

Więcej: Rolniku – uważaj na kleszcze!

 

Dbajcie o bezpieczeństwo swoich dzieci w tłumie

czwartek, 13 kwietnia 2017 07:50

Dziecko Drodzy Rodzice! Rozpoczyna się sezon imprez masowych. Zadbajcie o bezpieczeństwo swoich pociech w tłumie. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, a poniżej przedstawiamy kilka sposobów na uchronienie dziecka przed zagubieniem się w tłumie i uniknięcie niepotrzebnego stresu.

Więcej: Dbajcie o bezpieczeństwo swoich dzieci w tłumie

 

Wykaz lokali mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży

środa, 12 kwietnia 2017 13:30

Wójt Gminy Osie na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 z późn. zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz lokali mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na rzecz najemców.

Wykaz lokali mieszkalnych>>>

 

Relacje z Dnia Kobiet w Pruskich

środa, 12 kwietnia 2017 10:30

Wzorem lat ubiegłych w sobotnie popołudnie 18 marca, odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W spotkaniu uczestniczyło liczne grono Pań z sołectwa Pruskie wraz z zaproszonymi gośćmi, przewodniczącym Rady Gminy Romanem Waśkowskim oraz dyrektorem GOK w Osiu Andrzejem Kowalskim.
Podczas spotkania nie zabrakło życzeń i upominków dla każdej z Pań oraz wspaniałych tortów ze strony włodarzy gminy.

Organizatorami spotkania był Piotr Pilarski - sołtys wsi Pruskie wraz z radą sołecką.


Więcej: Relacje z Dnia Kobiet w Pruskich

 

Podsumowanie konkursu świątecznego w Brzezinach

środa, 12 kwietnia 2017 09:40

Jak to co roku odbyło się w Brzezinach podsumowanie konkursu pt.”Najładniej udekorowana i oświetlona świąteczna posesja Bożonarodzeniowa”. Pan Michał Grabski – Wójt Gminy Osie podczas tego spotkania przy poczęstunku wręczał laureatom konkursu nagrody rzeczowe w postaci patelni teflonowej. W wyniku pracy Komisji, która dokonała oceny wystroju każdej posesji nagrodzono w sumie 32 posesje. Gratuluję jako Sołtys laureatom za pomysł na wystrój posesji jak i trud pracy włożony w upiększenie naszej miejscowości, dzięki temu można było poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję za przyjęcie zaproszenia Panu Wójtowi – Michałowi Grabskiemu oraz Panu Przewodniczącemu Rady Gminy – Panu Romanowi Waśkowskiemu.

Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratuluję i zapraszam do wzięcia udziału w przyszłym roku.


Sołtys Mariola Antoszewska


Więcej: Podsumowanie konkursu świątecznego w Brzezinach

 

Panorama Osia w 3D

wtorek, 11 kwietnia 2017 14:56

Panorama OsiaZapraszamy do Osia na wirtualny spacer w formie panoramy 3D. To pierwsza z 12 panoram przygotowywanych w celach promocji naszej gminy. Kolejne panoramy przygotowane i udostępnione zostaną na przełomie maja i czerwca. Grafiki 3D prezentować będą wybrane i naszym zdaniem najciekawsze miejsca w naszej gminie. Panorame zobaczysz tutaj >>>, a z prawej strony naszej witryny zamieściliśmy baner dostępowy.

 

Konsultacje w sprawie spisu rolnego 2020

wtorek, 11 kwietnia 2017 10:49

PSR 2020Informujemy, że, Główny Urząd Statystyczny przeprowadza konsultacje społeczne dotyczące zakresu informacji, które będą zbierane w Powszechnym Spisie Rolnym 2020. Udział w konsultacjach pozwoli w zaprojektowaniu badania tak, aby jego wyniki w jak największym stopniu odpowiedziały na zgłaszane potrzeby. Wobec powyższego Dyrektor Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy zwraca się z prośbą o wzięcie udziału w konsultacjach.

Więcej: Konsultacje w sprawie spisu rolnego 2020

 

Poszukiwany lekarz stomatolog

poniedziałek, 10 kwietnia 2017 12:46

OsieDyrektor S.P.Z.O.Z Gminna Przychodnia w Osiu zaprasza do współpracy lekarza stomatologa. W ofercie: wyposażony gabinet stomatologiczny, elastyczne dopasowanie dni i godzin pracy, komfortowe dostosowanie czasu wizyty pacjenta do rodzaju zaplanowanego zabiegu, przyjazną i serdeczną atmosferę. Pełna treść ogłoszenia poniżej.

Więcej: Poszukiwany lekarz stomatolog

 

Ważne dla hodowców drobiu

sobota, 08 kwietnia 2017 07:54

Ptasia grypaZgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, zniesiono zakaz całkowitego wypuszczania drobiu, lecz dalej: zakazuje się:

Więcej: Ważne dla hodowców drobiu

 

Nowe plany dla lasów prywatnych

sobota, 08 kwietnia 2017 07:45

LasPrzedsiębiorstwo Usług Przyrodniczo-Leśnych TAXUS z siedzibą w Poznaniu informuje, iż w związku z opracowaniem Uproszczonych Planów Urządzenia Lasu i Inwentaryzacji Stanu Lasu, przystąpiło do prac terenowych na terenie Gminy Osie. Opracowanie przygotowywane jest na podstawie umowy zawartej ze Starostwem Powiatowym w Świeciu. Opracowaniem objęte zostaną wszystkie grunty należące do osób fizycznych i wspólnot gruntowych, stanowiące lasy ujęte w powszechnej ewidencji gruntów. Inwentaryzacyjne prace terenowe będą prowadzone w miesiącu kwietniu. Po zakończeniu prac projekty planów zostaną wyłożone na okres 60 dni do publicznej wiadomości. W tym okresie właściciele lasów będą mieli możliwość zgłaszania swoich uwag do projektów planów.

 

Obwieszczenie Starosty Świeckiego z dnia 6.04.2017 r.

czwartek, 06 kwietnia 2017 14:43

Obwieszczenie Starosty Świeckiego z dnia 6.04.2017 r. o postępowaniu w sprawie ustalenia odszkodowania za nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym tj. dz. nr 30/1 o pow. 0.0378 ha, obręb Brzeziny, gm. Osie,  przy realizacji inwestycji drogowej pn. Rozbudowa drogi powiatowej nr 1213C Osie stacja kolejowa-Drzycim i nr 1215C Wałkowiska – Jeżewo, polegającej na budowie ścieżki pieszo - rowerowej o długości ok. 4,5 km.

Więcej: Obwieszczenie Starosty Świeckiego z dnia 6.04.2017 r.

 

Monitoring w centrum Osia w nowej odsłonie

czwartek, 06 kwietnia 2017 12:56

Monitoring w Osiu Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i turystów, to główny powód modernizacji monitoringu wizyjnego w centrum Osia. Byliśmy pierwszą wsią w województwie, która dwanaście lat temu uruchomiła monitoring na swoim terenie – mówi Michał Grabski, Wójt Gminy Osie. - Wówczas na terenie powiatu kamery uliczne działały tylko w Osiu i Świeciu. Obecnie kamery są powszechne nie tylko w miejscach publicznych, ale też w instytucjach i obiektach gospodarczych.

Więcej: Monitoring w centrum Osia w nowej odsłonie

 

Dyżur radnego Roberta Bociana

czwartek, 06 kwietnia 2017 11:39

Robert BocianInformujemy o kolejnym dyżurze Roberta Bociana - radnego Rady Gminy Osie. Dyżur odbędzie się w dniu 12.04.2017 roku (środa) w godzinach 18:30-19:30 w świetlicy przy remizie OSP w Brzezinach. Podczas dyżuru mogą Państwo zgłaszać wnioski, którymi powinna zająć się Rada Gminy Osie. Radny chciałby poruszyć także kwestię budowy ścieżki rowerowej Osie-Brzeziny-Żur, oraz Szkoły Podstawowej w Brzezinach w obliczu rządowej reformy edukacji. Z radnym Robertem Bocianem można się też kontaktować drogą elektroniczną pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2017/2018

środa, 05 kwietnia 2017 14:16

Rekrutacja do Przedszkola Publicznego w Osiu na rok szkolny 2017/2018


Więcej: Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2017/2018

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamóienia pn. "Przebudowa drogi gminnej - ulica Jodłowa w Osiu"

środa, 05 kwietnia 2017 12:06

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu zamówienia publicznego pn. "Przebudowa drogi gminnej-ulica Jodłowa w Osiu".


Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamóienia pn. "Przebudowa drogi gminnej - ulica Jodłowa w Osiu"

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia publicznego „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Osiu wraz z wymianą sieci C.O”

środa, 05 kwietnia 2017 11:31

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu zamówienia publicznego pn. „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Osiu wraz z wymianą sieci C.O”.


Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia publicznego „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Osiu wraz z wymianą sieci C.O”

 

Nie truj pszczół!

wtorek, 04 kwietnia 2017 09:35

pszczołaWiosną i latem na polach oraz w sadach przeprowadzane są opryski przeciwko chwastom, szkodnikom i chorobom roślin. Problemem samym w sobie jest nie tyle stosowanie tychże środków do ochrony roślin, a nieprzestrzeganie zaleceń producentów preparatów oraz obowiązujących przepisów prawnych. Apelujemy do wszystkich osób stosujących środki chemiczne o rozwagę i postępowanie zgodne z instrukcją używania danego środka chemicznego. Jednocześnie informujemy, że w związku z zarejestrowanymi przypadkami zatrucia pszczół na terenie Powiatu Świeckiego poprzez nieumiejętne stosowanie środków ochrony roślin w rolnictwie i sadownictwie, wszystkie potwierdzone przypadki podtrucia lub całkowitego wytrucia pszczół na terenie Gminy Osie można zgłaszać w Urzędzie Gminy Osie w godzinach pracy urzędu (osobiście lub telefonicznie tel. 52 33 29 540) lub bezpośrednio na nr telefonu komórkowego (kom. 530 -702-640). 

PALĄCY PROBLEM

czwartek, 30 marca 2017 09:43

PALĄCY PROBLEM

Rokrocznie wraz z początkiem wiosny zauważalnie wzrasta liczba pożarów spowodowanych wypalaniem łąk i nieużytków. Technika ta, stosowana w prymitywnych kulturach rolniczych w dalszym ciągu niestety znajduje zwolenników.

Więcej: PALĄCY PROBLEM

 

Strona 9 z 77

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»