Zielony Punkt Kontrolny – nowość na rynku turystycznym

piątek, 21 grudnia 2018 14:47

ZPK Osie

Przedsięwzięcie pn. „Budowa Trasy Orientacji Precyzyjnej oraz Zielonych Punktów Kontrolnych z wyposażeniem punktu startowego oraz utworzenie aplikacji mobilnej” to nowa atrakcja turystyczna w regionie adresowana dla mieszkańców  i turystów.  Teren objęty projektem to ogromny obszar leśny nadleśnictwa Osie, położony pomiędzy rzeką Wdą, a wsiami Wałkowiska, Osie i Tleń. Partnerami Gminy Osie w projekcie są: Nadleśnictwo Osie, Wdecki Park Krajobrazowy w Osiu i Bractwo Czarnej Wody.

Więcej: Zielony Punkt Kontrolny – nowość na rynku turystycznym

 

Wigilia dla seniorów

piątek, 21 grudnia 2018 12:14

W niedzielę, 16 grudnia w Szkole Podstawowej w Brzezinach odbyła się Wigilia przygotowana dla seniorów z sołectw Brzeziny, Jaszcz i Wałkowiska.

Więcej: Wigilia dla seniorów

 

Informacja z otwarcia ofert na zadanie: "Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska"

piątek, 21 grudnia 2018 11:28

Wójt Gminy Osie podaje do publicznej wiadomości informację z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska”

Więcej: Informacja z otwarcia ofert na zadanie: "Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska"

 

Sesja Rady Gminy Osie na żywo

czwartek, 20 grudnia 2018 14:28

Przewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że obrady II Sesji Rady Gminy Osie w dniu 20 grudnia 2018 r. o godz. 15:30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu będą transmitowane na żywo. Obrady będzie można obserwować pod linkiem Sesja Rady Gminy Osie >>>.

 

Ogłoszenie o zamówieniu na: „Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej we wsi Osie - etap I i II”

wtorek, 18 grudnia 2018 14:38

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony na: „Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej we wsi Osie - etap I i II”.


Więcej: Ogłoszenie o zamówieniu na: „Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej we wsi Osie - etap I i II”

 

Informacja dotycząca podatku dochodowego

poniedziałek, 17 grudnia 2018 13:14

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rozliczy podatek dochodowy od większości wypłaconych emerytur i rent

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku podatkowego 2018 Kasa informuje, że jak co roku - w zdecydowanej większości przypadków - rozliczy podatek dochodowy za emeryta/rencistę.


Więcej: Informacja dotycząca podatku dochodowego

 

Sukcesy w InO Klubu Imprez na Orientację

piątek, 14 grudnia 2018 09:47

Azymut OsieZ przyjemnością przedstawiamy Państwu podsumowanie sukcesów Klubu Imprez na Orientację AZYMUT Osie. Kolejny raz członkowie klubu udowadniają, że w tej dziedzinie znajdują się wśród najlepszych zawodników w kraju.

Więcej: Sukcesy w InO Klubu Imprez na Orientację

 

Informacja o terminie sesji Rady Gminy

środa, 12 grudnia 2018 10:58

Przewodniczący Rady Gminy Osie uprzejmie informuje, że w dniu 20 grudnia 2018 r. o godz. 15:30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się II Sesja Rady Gminy Osie.
Poniżej pełna treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad:

Więcej: Informacja o terminie sesji Rady Gminy

 

Krajowy Rejestr Kół Gospodyń Wiejskich

środa, 12 grudnia 2018 09:35

W związku z wejściem w życie z dniem 28 listopada 2018r. ustawy z 9 listopada 2018r. [Ustawa o Kołach Gospodyń Wiejskich (na podstwie art.35 ust. 12 ustawy z dnia 9 listopada Dz.U. poz. 2212 )] Biuro Powiatowe ARiMR w Świeciu informuje o możliwości zarejestrowania Kół Gospodyń Wiejskich do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonego przez Agencję Restrukturyzaji i Modernizacji Rolnictwa. Dotyczy to zarówno Kół Gospodyń wiejskich działających na podstawie przepisów dotychczasowych, a także Kół Gospodyń Wiejskich, które dopiero zaczną prowadzić swoją działalność.

 

Uwaga: Czad i ogień

środa, 12 grudnia 2018 08:07

Uwaga. Okres jesienno-zimowy to czas zwiększonej ilości zaczadzeń i pożarów kominów. W związku trwającym okresem grzewczym, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców prosimy mieszkańców i właścicieli nieruchomości o zapoznanie się z komunikatem Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy. Oprócz pożarów, nieprawidłowa eksploatacja przewodów kominowych grozi także zatruciem tlenkiem węgla, popularnie zwanym czadem. W sezonie ogrzewczym 2017/2018 Państwowa Staż Pożarna odnotowała 4.343 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w tym 2651 osób poszkodowanych i 71 ofiar śmiertelnych.  Zadbajmy o zdrowie i życie nasze i naszych rodzin.

Komunikat do pobrania >>>


kominiarz


 

Rękodzieło na Święta

wtorek, 11 grudnia 2018 15:37

alt

Dnia 06.12.2018 r. w mikołajkowym nastroju mieszkanki gminy Osie spotkały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu w celu warsztatów z rękodzieła oraz wymiany doświadczeń. Spotkanie dotyczyło przygotowań stroików na Święta Bożego Narodzenia. Warsztaty prowadziła Halina Dąbrowska pracownik K-P ODR Minikowo, która służyła nam dobra radą oraz przeprowadziła szkolenie. Myślę iż spotkanie było bardzo owocne w wymianę doświadczeń oraz co najważniejsze jest to, iż mogliśmy się spotkać razem wykorzystując piękno naszych ogrodów.

Recka Małgorzata – K-P ODR Minikowo


alt
 

Harmonogram odbioru odpadów na 2019 r.

piątek, 07 grudnia 2018 10:26

Wójt Gminy Osie informuje, że w roku 2019 odbiór odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych z nieruchomości zamieszkałych odbywał się będzie według niżej zamieszczonych harmonogramów:

Harmonogram odbioru odpadów zmieszanych>>>>>

Harmonogram odbioru odpadów segregowanych>>>>>

 

Nowa Rada Gminy Osie

czwartek, 06 grudnia 2018 13:13

Rada Gminy OsieWierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców - te słowa zabrzmiały w dniu 21 listopada 2018 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, gdzie odbyła się I sesja VIII kadencji Rady Gminy Osie. Obrady poprowadził radny Roman Waśkowski. Sesja miała uroczysty charakter, bowiem  obecni na sesji radni złożyli ślubowanie i otrzymali zaświadczenie o wyborze na funkcję radnego. W tajnym głosowaniu radni jednogłośnie wybrali przewodniczącego rady. Kolejny raz został nim radny Roman Waśkowski z Tlenia - dotychczasowy przewodniczacy rady. Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Osie ponownie na kolejną kadencję została wybrana radna Irena Kozłowska z Jaszcza. Równie uroczyste było przyjęcie ślubowania przez Wójta Gminy Osie Michała Grabskiego i przekazania mu stosownego zaświadczenia o wyborze. Cieszący się poparciem 85,18 % wyborców Michał Grabski złożył ślubowanie wobec radnych Rady Gminy Osie i obecnych na sesji zaproszonych gości: Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy.

Więcej: Nowa Rada Gminy Osie

Ogłoszenie o zamówieniu „Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska”

środa, 05 grudnia 2018 14:20

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony na: „Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska”.


Więcej: Ogłoszenie o zamówieniu „Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska”

 

Od 1 grudnia 2018 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

wtorek, 04 grudnia 2018 09:10

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 grudnia 2018 r. zmieniają się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

Od 1 grudnia 2018 r. kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie/zawieszenie emerytury lub renty wynoszą odpowiednio:


Więcej: Od 1 grudnia 2018 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

piątek, 30 listopada 2018 13:58


alt


Światowy Dzień AIDS jest okazją, żeby wykonać test w kierunku HIV. Badanie można zrobić anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania w jednym z 30 punktów konsultacyjno – diagnostycznych (PKD) w całej Polsce. Aktualna lista wszystkich punktów, gdzie można się zbadać znajduje się na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS (www.aids.gov.pl).


 

Planowane wyłączenia prądu

środa, 28 listopada 2018 08:35

Łążek
w dniu 2018-12-07,
w godzinach: 07:45 - 13:30
ulice: Tleńska 3, oraz od 6 do 14, Piwna 1, 2, i przyległe.

KRUS partnerem kampanii UOKiK Seniorze, nie daj się oszukać!

wtorek, 27 listopada 2018 10:41

W dniu 26 listopada br. w siedzibie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) Pani Aleksandra Hadzik – Prezes Kasy podpisała porozumienie, na podstawie którego Kasa włączyła się w kampanię społeczną pod hasłem Seniorze, nie daj się oszukać!

Opierając się na wyżej wymienionym porozumieniu sygnatariusze: UOKiK, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Komenda Główna Policji oraz Kasa podejmą wspólne działania mające na celu popularyzację wiedzy konsumenckiej wśród seniorów i ostrzeganie ich przed nieuczciwymi praktykami niektórych przedsiębiorców.


Więcej: KRUS partnerem kampanii UOKiK Seniorze, nie daj się oszukać!

 

Strona 10 z 106

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama