Informacja z przetargu ustnego nieograniczonego

poniedziałek, 11 czerwca 2018 10:17

Wójt Gminy Osie podaje informację z przetargu ustnego nieograniczonego.

Informacja z przetargu>>>
 

Wójt podpisał umowy na wymianę pieców

czwartek, 07 czerwca 2018 18:46

OsieW dniu dzisiejszym Michał Grabski - Wójt Gminy Osie podpisał ostatnią z 18 umów na dofinansowanie wymiany tradycyjnych pieców na ekologiczne piece na paliwo stałe 5 klasy, kocioł gazowy lub kocioł olejowy klasy A.  Wnioski o dotację złożyły osoby, które zdecydowały się na wymianę pieca opalanego węglem, miałem lub koksem i instalację nowego, bardziej przyjaznego środowisku. Zgodnie z umowami zawartymi z mieszkańcami dofinansowanie do wymiany jednego pieca wynosi 4000 zł. - W tym roku rozpatrzyliśmy pozytywnie wszystkie złożone wnioski o dofiansowanie wymiany pieców - potwierdza Michał Grabski. - Przewidywaliśmy duże zainteresowanie dofinansowaniem i tak też się stało, dlatego w budżecie gminy zabezpieczyliśmy środki finansowe umożliwiające rozpatrzenie 20 wniosków. Na realizację projektu Gmina Osie uzyskała pomoc finansową z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu EKO-PIEC w kwocie 20 tys. zł. Pozostałe 60 tys. to środki budżetowe Gminy Osie. - Jestem przekonany, że naszymi działaniami, chociaż w niewielkiej części, przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza atmosferycznego w naszym kraju - podsumowuje Michał Grabski.

Więcej: Wójt podpisał umowy na wymianę pieców

 

Dofinansowanie do drogi Osie - Kujonki

czwartek, 07 czerwca 2018 13:42

KujonkiW dniu wczorajszym tj. 6.06.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.  - Każdego roku nasza gmina korzysta z dotacji z budżetu województwa na poprawiające jakość gruntów rolnych inwestycje związane z budową i modernizacją dróg dojazdowych - mówi Michał Grabski  Wójt Gminy Osie, który w obecności Andrzeja Sitkiewicza Skarbnika Gminy Osie podpisał z Piotrem Całbeckim Marszałkiem Województwa Kujawsko - Pomorskiego umowę na dofinansowanie w kwocie 144 tys. zł przebudowy drogi na tzw. Kujonki (nazywaną też inaczej Łubską drogą). - Przypominam, że w takiej formule przebudowaliśmy w poprzednich latach m.in. drogę Jaszcz- Nowy Jaszcz, część drogi Brzeziny - Miedzno, drogę Łążek-Szarłata, czy też drogi na Zaborki lub Oski Piec. Z tej formy dofinansowania korzystamy już od 2007 r. więc łatwo policzyć, że przez wszystkie lata zmodernizowaliśmy ponad 11 kilometrów dróg. Praktycznie w każdej wsi naszej gminy przebudowana została droga z wykorzystaniiem środków finansowych pochodzacych z opłat związanych z wyłączeniem gruntów z produkcji rolniczej -  dodał Michał Grabski.

Więcej: Dofinansowanie do drogi Osie - Kujonki

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

czwartek, 07 czerwca 2018 13:21

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu zamówienia publicznego pn. "Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców Gminy Osie oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych".


Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

 

Zaproszenie na piknik do Świecia

czwartek, 07 czerwca 2018 10:29

Więcej: Zaproszenie na piknik do Świecia

 

Urząd Skarbowy zaprasza na spotkanie w dniu 12 czerwca

czwartek, 07 czerwca 2018 10:00

Urząd Skarbowy w Świeciu zaprasza przedsiębiorców na spotkanie związane ze zmianami dla przedsiębiorców,  które weszły w życie z dniem 30 kwietnia br., a wprowadzone zostały Konstytucją Biznesu. W spotkaniu udział wezmą pracownicy urzędu skarbowego oraz gościnnie - pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Spotkanie odbędzie się w dniu 12 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Skarbowego przy ul. 10 lutego 16 w Świeciu.

Więcej: Urząd Skarbowy zaprasza na spotkanie w dniu 12 czerwca

 

Jak było na kąpielisku w Tleniu?

środa, 06 czerwca 2018 10:45

Kąpielisko w TleniuTradycyjnie Dzień Dziecka organizowany przez ratowników wodnych z Wdeckiego WOPR, przy udziale LZS GROM Osie, Karczmy Chełmińskiej, Gminy Osie, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Gminnego Ośrodka Kultury zgromadził setki dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na terenie Kąpieliska w Tleniu. Pierwsi uczestnicy pojawili się na plaży już w godzinanch porannych. Kapiel pod opieką kilkunastu ratowników, zawody sportowe, konkursy, w tym wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą, pokaz strażaków, pokaz pomocy przedmedycznej, dmuchany zamek, plac zabaw, możliwość poznania pracy policji i strażaków, a także: darmowy grill, wojskowa grochówka, kiełbaski, słodycze, nagrody i inne niespodzianki - wszystko to czekało na chętnych, których tego dnia nie brakowało. Dodatkową atrakcją była możliwość pływania skuterem wodnym lub motorówką WOPR-u. Jesteśmy przekonani, że każde dziecko znalazło na kąpielisku atrakcję lub zajęcie, o którym będzie wspominać w przyszłości. Prosimy o śledzenie strony internetowej na której będziemy zapowiadać kolejne imprezy naszych ratowników.

Więcej: Jak było na kąpielisku w Tleniu?

 

Przypominamy- szczepienie psów i kotów

środa, 06 czerwca 2018 07:50

Gabinet Weterynaryjny w Osiu ul. Szkolna 38 przypomina, że dzisiaj tj. 6 czerwca br. przeprowadzone zostanie szczepienie psów i kotów w nastepujących wsiach:

- godz. 14:00 – 15:30 Żur – Wałkowiska (u sołtysa)

- godz. 15:45 – 17:00 Brzeziny (obok Remizy OSP)

- godz. 17:15 – 18:00 Jaszcz (u sołtysa).

Kolejne szczepienie odbędzie się we wsi Osie w sobotę 9 czerwca od godz. 8:00 do 12:00 Osie (Miejsce szczepienia: Gabinet Weterynaryjny ul. Szkolna 38)

Koszt szczepienia 25 zł. (bezpłatne dla osób, które zapłaciły podatek od posiadania psa).

 

Budowa ulicy Nad Strugą w Łążku

wtorek, 05 czerwca 2018 13:13

ŁążekW ubiegłym tygodniu ruszyły roboty budowlane związane z budową nawierzchni na ulicy Nad Strugą w Łążku. To kolejna w ostatnich latach przebudowywana ulica w tej wsi. Stanowi ona część drogi gminnej Łążek – Łąski Piec. Inwestycja obejmuje wyłącznie teren zurbanizowany na odcinku 0,2 km. W wyniku tej przebudowy powstanie droga o nawierzchni bitumicznej szerokości 4mb. Jednocześnie Gminny Zakład Komunalny w Osiu wykonuje przedłużenie sieci kanalizacyjnej na odcinku 40 mb. w obrębie nowej nawierzchni drogi. Wykonawcą robót została firma F.H.U „KIC-TRANS” Piotr Różycki która wygrała przetarg za kwotę 129 563,90 zł. Jak zwykle, prawie każdego dnia na terenie budowy można spotkać przedstawicieli władz gminy Osie kontrolujących postęp robót, m.in. Michała Grabskiego-Wójta Gminy Osie, Romana Waśkowskiego - Przewodniczącego Rady Gminy Osie i Wojciecha Katera - radnego Rady Gminy Osie. Po terenie budowy Michał Grabski oprowadzał też Andrzeja Kowalskiego - radnego Powiatu Świeckiego.  Jak zapewnia nas Wykonawca, roboty zostaną wykonane w terminie, a od lipca mieszczańcy tej ulicy będą  mogli korzystać z utwardzonej ulicy.

Więcej: Budowa ulicy Nad Strugą w Łążku

 

Wycieczka sołectwa Jaszcz

wtorek, 05 czerwca 2018 14:07

JaszczW dniu 20 maja 2018 r. sołtys sołectwa Jaszcz Irena Kozłowska zorganizowała dla współpracujących pań wycieczkę z okazji "Dnia Kobiet" i "Dnia Matki" do Fojutowa, gdzie przy pieknej pogodzie panie cieszyły się atrakcjami tego pięknego miejsca. Poniżej relacja zdjęciowa z wycieczki...

Więcej: Wycieczka sołectwa Jaszcz

 

X Impreza na Orientację „Nad Wdą 2018”

wtorek, 05 czerwca 2018 11:42

InO 2018Bractwo Czarnej Wody zaprasza na X Ogólnopolską InO „Nad Wdą 2018”. Można wystartować pieszo lub rowerem. Przygotowano trasy dla osób „zielonych” w orientacji (TP), dla mających za sobą trochę startów (TP/TD), dla posiadających umiejętności korzystania z mapy (TT/TM), dla umiejących skorzystać z mapy o niepełnej treści (TU/TJ) lub mistrzów w InO (TZ). Proponujemy też marsz dla lubiących nocne przygody na długiej trasie (TTr) oraz dwie trasy rowerowe – krótką dla początkujących i długą dla zaawansowanych. Skład ilościowy i wiekowy startujących ekip jest dowolny, choć osoby chcące zdobyć punkty do klasyfikacji pucharowej (Puchar Polski Młodzieży, Puchar Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Puchar Borów Tucholskich, Puchar Kociewia, Puchar Woj. Pomorskiego w Długodystansowych InO) muszą dostosować się do odpowiednich wymagań. Impreza odbywa się na terenie obfitującego w atrakcje krajoznawczo-turystyczne Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Zapraszamy na nasze trasy dzienne 9 czerwca i nocną 9/10 czerwca 2018. Regulamin i wszelkie informacje można znaleźć na stronie Bractwa Czarnej Wody >>> oraz Facebooku.

Więcej: X Impreza na Orientację „Nad Wdą 2018”

 

Navigatoria Adventure Race 2018

wtorek, 05 czerwca 2018 11:34

OsieGmina Osie słynie z terenów sprzyjających różnym formom aktywności fizycznej. Służą temu wyspecjalizowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, kajakowe lub Nordic Walking. W tradycję wpisały się zawody takie jak: Imprezy na Orientację, Bieg Papieski, czy Oskie Biegi. Do sporadycznych możemy zaliczyć 88 kilometrowy Nordszon z 2010 roku oraz nowe wyzwanie dla sportowców - Navigatoria Adventure Race 2018. Współorganizatorem Biegu Przygodowego Navigatoria Adventure Race 2018 została gmina Osie, a patronat honorowy nad imprezą objął Michał Grabski - Wójt Gminy Osie. Tegoroczny Rajd swoją bazę wypadową miał w Grzybku, nad Zbiornikiem Żurskim. Tu w piątek 1 czerwca 2018 r. odbyła się rejestracja i zakwaterowanie poszczególnych uczestników tych wyczerpujących fizycznie zawodów. Jeszcze tego samego dnia na szlak wyruszyli zawodnicy 200 kilometrowej trasy Masters. Nazajutrz o 10.00 wystartowali zawodnicy 80 kilometrowej trasy Speed. – Często z moją żoną jeździmy rowerami, ale nie na takich długich dystansach i morderczych szlakach – mówił Michał Grabski – Wójt Gminy Osie do organizatorów i uczestników na starcie Speed. Podczas otwarcia M. Grabskiemu towarzyszył Andrzej Kowalski - radny Powiatu Świeckiego, a prywatnie sympatyk kajakarstwa, turystyki pieszej i Nordic Walking.

Więcej: Navigatoria Adventure Race 2018

 

Zaproszenie na Dzień dziecka w Gminie Osie

środa, 30 maja 2018 12:46

WOPRWdeckie WOPR, LZS GROM Osie, Karczma Chełmińska, Gmina Osie, Ochotnicza Straż Pożarna Osie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Osiu zapraszają na Dzień Dziecka, który odbędzie się na Kąpielisku gminnym w Tleniu, w niedzielę 3 czerwca 2018 r. Początek o godzinie 12.00. Więcej informacji poniżej:

Więcej: Zaproszenie na Dzień dziecka w Gminie Osie

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

wtorek, 29 maja 2018 14:29

Wójt Gminy Osie informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty na zadanie pn. „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców Gminy Osie oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych”.

Więcej: Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

 

Uwaga - roboty na drodze Jaszcz-Jeżewo

piątek, 25 maja 2018 13:25

OsiePowiatowy Zarząd Dróg w Świeciu informuje, że w dniu 28 maja (poniedziałek) 2018 r. z uwagi na awaryjną naprawę nawierzchni drogi powiatowej nr 1215C Jaszcz-Jeżewo w miejscowości Czersk Świecki, nie będzie możliwości przejazdu.

Uwaga - roboty na drodze Osie-Warlubie

piątek, 25 maja 2018 12:11

OsiePowiatowy Zarząd Dróg w Świeciu informuje, że w dniach 29 i 30 maja (wtorek i środa) 2018 r. z uwagi na awaryjną naprawę nawierzchni drogi powiatowej nr 1048C Osie - Warlubie na odcinku od skrzyżowania z drogą Lipinki-Jeżewo do Warlubia nie będzie możliwości przejazdu.

 

Ogłoszenie o chemicznym zwalczaniu owadów leśnych

środa, 23 maja 2018 11:40

Nadleśnictwo Osie informuje o planowanym prowadzeniu zabiegów ograniczających nadmierną liczebność szkodliwych owadów (brudnica mniszka) zabiegiem samolotowym w terminie od 25 maja do 10 czerwca 2018 r. na terenie Gminy Osie i Gminy Warlubie w Leśnictwach: Orli Dwór, Nowa Huta i Płochocin. Zabieg będzie przeprowadzany przy użyciu biologicznego środka FORAY 76B o działaniu pokarmowym, na bazie bakterii Bacillus thuringiensis. Granice pól zabiegowych zostaną oznakowane ogłoszeniami w terenie. Planowany do zastosowania środek nie jest niebezpieczny dla innych ogranizmów niż zwalczane gąsienice i nie ma okresu karencji na przebywanie oraz zbiór płodów runa leśnego po wykonaniu zabiegu.

Więcej: Ogłoszenie o chemicznym zwalczaniu owadów leśnych

Konsultacje społeczne - PKP Polskie Linie Kolejowe

środa, 23 maja 2018 10:50

Osie PKPPKP Polskie Linie Kolejowe SA planują przeprowadzenie prac na liniach kolejowych 208 i 215 przebiegających m.in. przez teren gmin: Cekcyn, Tuchola, Kęsowo oraz Śliwice. Projekt jest na wstępnym etapie i nie ma jeszcze konkretnych rozwiązań. Obecnie analizowane są warianty o różnym zakresie prac: od niewielkich modyfikacji do umozliwiających zwiększenie prędkości i ilości kursujących pociągów. W związku z powyższym PKP Polskie Linie Kolejowe SA w celu określenia potrzeb społecznych mieszkańców prowadzi badanie ankietowe. Interaktywna ankieta dostępna jest tutaj >>> oraz formie papierowej w Urzędzie Gminy Osie, pokój nr 13, w godzinach pracy urzędu tj. od 7.15 do 15.15.  Badanie ankietowe realizowane jest w ramach konsultacji społecznych dla projektu pn. Prace na pozostałych liniach kolejowych należących do alternatywnego ciągu transportowego Bydgoszcz-Trójmiasto i liniach stycznych oraz Chojnickim Węźle Kolejowym” w ramach projektu „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów”.   Na prośbę PKP Polskie Linie Kolejowe SA zachęcamy mieszkańców gminy Osie do wypełnienia ankiety i udzielenia odpowiedzi na kilka pytań!

 

Strona 10 z 97

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama