Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

czwartek, 30 marca 2017 08:42

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Osiu wraz z wymianą sieci C.O”.


Więcej: Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

 

Światowy Dzien Zdrowia

środa, 29 marca 2017 10:03

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świeciu w związku ze zbliżającymi się obchodami Światowego Dnia Zdrowia (7 kwietnia 2017), informuje, że tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia (7.IV.) jest „Depresja”.


Więcej: Światowy Dzien Zdrowia

 

Informacja dla rolników dot. wieku emerytalnego.

środa, 29 marca 2017 08:34

Informacja dla rolników dot. wieku emerytalnego.Więcej: Informacja dla rolników dot. wieku emerytalnego.

 

Informaca o wyborze najkorzystniejszej oferty

poniedziałek, 27 marca 2017 13:35

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: " Przebudowa drogi gminnej - ulica Jodłowa w Osiu".


Więcej: Informaca o wyborze najkorzystniejszej oferty

 

Relacja z inauguracji UTW w Osiu

piątek, 24 marca 2017 13:57

UTW OsieWe wtorek 21 marca 2017 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu Michał Grabski – Wójt Gminy Osie, Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy Osie, Andrzej Kowalski – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu i jednocześnie radny Powiatu Świeckiego i Franciszek Koszowski – Starosta Powiatu Świeckiego w towarzystwie Cezarego Kościelaka - dziekana Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy podpisali akt powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku – filii w Osiu. Zgodnie z tradycją na początek rozbrzmiały nuty „Gaudeamus igitur „ i tą podniosłą chwilą rozpoczęliśmy w Osiu nowy rozdział edukacji dla dorosłych. Podczas immatrykulacji blisko 60 osób odebrało indeksy studenckie.

Więcej: Relacja z inauguracji UTW w Osiu

 

Potrójna uroczystość w Miedznie

piątek, 24 marca 2017 10:39

10 marca w świetlicy w Miedznie odbyła się potrójna uroczystość. Mieszkańcy sołectwa wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętowali Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn oraz Dzień Sołtysa. Spotkanie było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu bożonarodzeniowego i wręczenia nagród za najładniejszy świąteczny wystrój posesji w Miedznie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wójt Gminy Osie p. Michał Grabski, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Osie p. Irena Kozłowska, Radny Gminy Osie p. Jakub Adrich oraz przewodnicząca komisji konkursu p. Felicja Hann.

Więcej: Potrójna uroczystość w Miedznie

 

Kobiety z Brzezin świętowały "swój dzień" w kinie

środa, 22 marca 2017 08:57

8 MARCA – to święto wszystkich kobiet i właśnie z myślą o nich Sołtys Brzezin Mariola Antoszewska przygotowała niespodziankę – wyjazd do kina „Wrzos” w Świeciu. W niedzielne popołudnie 19.03.2017 r. Panie wybrały się do kina „ Wrzos” na film pt. „Piękna i Bestia”. Film jest aktorską wersją jednej z najbardziej uwielbianych animacji Disneya.


Więcej: Kobiety z Brzezin świętowały "swój dzień" w kinie

 

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

wtorek, 21 marca 2017 13:44

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że w dniu 28 marca 2017 r. o godz. 15.30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się XX Sesja Rady Gminy Osie.

Poniżej pełna treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad.

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

 

Informacja z otwarcia ofert-"Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Osiu wraz z wymianą sieci C.O."

wtorek, 21 marca 2017 10:34

Wójt Gminy Osie podaje informację z otwarcia ofert dotyczących postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Osiu wraz z wymianą sieci C.O”.

Więcej: Informacja z otwarcia ofert-"Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Osiu wraz z wymianą sieci C.O."

 

Już dzisiaj. Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku

wtorek, 21 marca 2017 07:54

UTW Osie

 

Dni Kultury i Sztuki w Osiu

wtorek, 21 marca 2017 07:50

 

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

poniedziałek, 20 marca 2017 14:28

W okresie wakacji 2017 roku KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie - ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok.


Więcej: Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

 

Kobiety z Jaszcza świętowały swój dzień w Fojutowie.

poniedziałek, 20 marca 2017 13:00

Z okazji Dnia Kobiet, pani Irena Kozłowska - sołtys Jaszcza zorganizowała „babski” wyjazd do Fojutowa. Wycieczka odbyła się 6 marca i udział w niej wzięło 18 pań z sołectwa. Panie najpierw rekreacyjnie spędziły czas na basenie w miejscowym zajeździe, po czym zjadły tam smaczny posiłek. Nie zabrakło również czasu na zwiedzenie akweduktu. Do domów panie wróciły zrelaksowane, wypoczęte i z uśmiechem na twarzy.


Więcej: Kobiety z Jaszcza świętowały swój dzień w Fojutowie.

Spotakania w sprawie LPR w Tleniu i Pruskich

czwartek, 16 marca 2017 15:45

Przypominamy, że w dniu jutrzejszym spotkania konsultacyjne związane z przygotowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji odbędą się w Wiejskim Domu Kultury w Tleniu oraz w świetlicy wiejskiej w Pruskich. Szczegóły na ulotce poniżej.

LPR dla Gminy Osie

 

Ankiety w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Osie

czwartek, 16 marca 2017 16:07

Rewitalizacja Gmina OsieGmina Osie zachęca mieszkańców naszej gminy do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Osie. Rewitalizacja to szeroki proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych na obszarze, znajdującym się w kryzysie. Jej celem jest ponowne przywrócenie do życia zdegradowanej obszaru wiejskiego oraz uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc prościej – chodzi o to, żeby w takim miejscu dobrze się przebywało, mieszkało i pracowało. Zatem przede wszystkim jej celem jest polepszeniem warunków życia poprzez działania społeczne, kulturalne, edukacyjne czy ekonomiczne podejmowane w tym procesie. Druki ankiety i karty zadań oraz projektów znajdują się poniżej.

Więcej: Ankiety w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Osie

1% podatku dla Bractwa Czarnej Wody

czwartek, 16 marca 2017 14:48

Bractwo Czarnej WodyFunkcjonujący od 15 lat na terenie naszej gminy Bractwo Czarnej Wody zwróciło się z prośbą o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP. Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z 2003 r. podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych oraz płatnicy liniowej stawki podatku w wysokości 19% od dochodów uzyskiwanych z pozarolniczej działalności gospodarczej mogą przekazać do 1% podatku na rzecz wybranych przez siebie organizacji.

Więcej: 1% podatku dla Bractwa Czarnej Wody

 

Kampania '1% dla naszego regionu'

czwartek, 16 marca 2017 14:44

ProcentOd 2010 roku kontynuujemy kampanię pod nazwą "1% dla naszego regionu" - to już siódma edycja ! Z inicjatywy Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego powołaliśmy zespół roboczy, który zajmuje się przygotowaniem i realizacją kampanii "1% dla naszego regionu".

Więcej: Kampania '1% dla naszego regionu'

KRUS - informacja dot. wysokości składek

czwartek, 16 marca 2017 14:04

Wymiar składek na ubezpieczenie społeczne rolników w II kw. 2017 r.
W Monitorze Polskim z 15 marca 2017 r., poz. 261, opublikowano Obwieszczenie Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dnia 8 marca 2017 r. w sprawie wysokości miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2017 r.


Więcej: KRUS - informacja dot. wysokości składek

 

Strona 10 z 77

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»