Informacja z otwarcia ofert na zadanie: "Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska"

piątek, 21 grudnia 2018 11:28

Wójt Gminy Osie podaje do publicznej wiadomości informację z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska”

Więcej: Informacja z otwarcia ofert na zadanie: "Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska"

 

Sesja Rady Gminy Osie na żywo

czwartek, 20 grudnia 2018 14:28

Przewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że obrady II Sesji Rady Gminy Osie w dniu 20 grudnia 2018 r. o godz. 15:30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu będą transmitowane na żywo. Obrady będzie można obserwować pod linkiem Sesja Rady Gminy Osie >>>.

 

Ogłoszenie o zamówieniu na: „Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej we wsi Osie - etap I i II”

wtorek, 18 grudnia 2018 14:38

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony na: „Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej we wsi Osie - etap I i II”.


Więcej: Ogłoszenie o zamówieniu na: „Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej we wsi Osie - etap I i II”

 

Informacja dotycząca podatku dochodowego

poniedziałek, 17 grudnia 2018 13:14

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rozliczy podatek dochodowy od większości wypłaconych emerytur i rent

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku podatkowego 2018 Kasa informuje, że jak co roku - w zdecydowanej większości przypadków - rozliczy podatek dochodowy za emeryta/rencistę.


Więcej: Informacja dotycząca podatku dochodowego

 

Sukcesy w InO Klubu Imprez na Orientację

piątek, 14 grudnia 2018 09:47

Azymut OsieZ przyjemnością przedstawiamy Państwu podsumowanie sukcesów Klubu Imprez na Orientację AZYMUT Osie. Kolejny raz członkowie klubu udowadniają, że w tej dziedzinie znajdują się wśród najlepszych zawodników w kraju.

Więcej: Sukcesy w InO Klubu Imprez na Orientację

 

Informacja o terminie sesji Rady Gminy

środa, 12 grudnia 2018 10:58

Przewodniczący Rady Gminy Osie uprzejmie informuje, że w dniu 20 grudnia 2018 r. o godz. 15:30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się II Sesja Rady Gminy Osie.
Poniżej pełna treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad:

Więcej: Informacja o terminie sesji Rady Gminy

 

Krajowy Rejestr Kół Gospodyń Wiejskich

środa, 12 grudnia 2018 09:35

W związku z wejściem w życie z dniem 28 listopada 2018r. ustawy z 9 listopada 2018r. [Ustawa o Kołach Gospodyń Wiejskich (na podstwie art.35 ust. 12 ustawy z dnia 9 listopada Dz.U. poz. 2212 )] Biuro Powiatowe ARiMR w Świeciu informuje o możliwości zarejestrowania Kół Gospodyń Wiejskich do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonego przez Agencję Restrukturyzaji i Modernizacji Rolnictwa. Dotyczy to zarówno Kół Gospodyń wiejskich działających na podstawie przepisów dotychczasowych, a także Kół Gospodyń Wiejskich, które dopiero zaczną prowadzić swoją działalność.

 

Uwaga: Czad i ogień

środa, 12 grudnia 2018 08:07

Uwaga. Okres jesienno-zimowy to czas zwiększonej ilości zaczadzeń i pożarów kominów. W związku trwającym okresem grzewczym, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców prosimy mieszkańców i właścicieli nieruchomości o zapoznanie się z komunikatem Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy. Oprócz pożarów, nieprawidłowa eksploatacja przewodów kominowych grozi także zatruciem tlenkiem węgla, popularnie zwanym czadem. W sezonie ogrzewczym 2017/2018 Państwowa Staż Pożarna odnotowała 4.343 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w tym 2651 osób poszkodowanych i 71 ofiar śmiertelnych.  Zadbajmy o zdrowie i życie nasze i naszych rodzin.

Komunikat do pobrania >>>


kominiarz


 

Rękodzieło na Święta

wtorek, 11 grudnia 2018 15:37

alt

Dnia 06.12.2018 r. w mikołajkowym nastroju mieszkanki gminy Osie spotkały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu w celu warsztatów z rękodzieła oraz wymiany doświadczeń. Spotkanie dotyczyło przygotowań stroików na Święta Bożego Narodzenia. Warsztaty prowadziła Halina Dąbrowska pracownik K-P ODR Minikowo, która służyła nam dobra radą oraz przeprowadziła szkolenie. Myślę iż spotkanie było bardzo owocne w wymianę doświadczeń oraz co najważniejsze jest to, iż mogliśmy się spotkać razem wykorzystując piękno naszych ogrodów.

Recka Małgorzata – K-P ODR Minikowo


alt
 

Harmonogram odbioru odpadów na 2019 r.

piątek, 07 grudnia 2018 10:26

Wójt Gminy Osie informuje, że w roku 2019 odbiór odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych z nieruchomości zamieszkałych odbywał się będzie według niżej zamieszczonych harmonogramów:

Harmonogram odbioru odpadów zmieszanych>>>>>

Harmonogram odbioru odpadów segregowanych>>>>>

 

Nowa Rada Gminy Osie

czwartek, 06 grudnia 2018 13:13

Rada Gminy OsieWierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców - te słowa zabrzmiały w dniu 21 listopada 2018 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, gdzie odbyła się I sesja VIII kadencji Rady Gminy Osie. Obrady poprowadził radny Roman Waśkowski. Sesja miała uroczysty charakter, bowiem  obecni na sesji radni złożyli ślubowanie i otrzymali zaświadczenie o wyborze na funkcję radnego. W tajnym głosowaniu radni jednogłośnie wybrali przewodniczącego rady. Kolejny raz został nim radny Roman Waśkowski z Tlenia - dotychczasowy przewodniczacy rady. Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Osie ponownie na kolejną kadencję została wybrana radna Irena Kozłowska z Jaszcza. Równie uroczyste było przyjęcie ślubowania przez Wójta Gminy Osie Michała Grabskiego i przekazania mu stosownego zaświadczenia o wyborze. Cieszący się poparciem 85,18 % wyborców Michał Grabski złożył ślubowanie wobec radnych Rady Gminy Osie i obecnych na sesji zaproszonych gości: Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy.

Więcej: Nowa Rada Gminy Osie

 

Ogłoszenie o zamówieniu „Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska”

środa, 05 grudnia 2018 14:20

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony na: „Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska”.


Więcej: Ogłoszenie o zamówieniu „Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska”

 

Od 1 grudnia 2018 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

wtorek, 04 grudnia 2018 09:10

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 grudnia 2018 r. zmieniają się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

Od 1 grudnia 2018 r. kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie/zawieszenie emerytury lub renty wynoszą odpowiednio:


Więcej: Od 1 grudnia 2018 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

piątek, 30 listopada 2018 13:58


alt


Światowy Dzień AIDS jest okazją, żeby wykonać test w kierunku HIV. Badanie można zrobić anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania w jednym z 30 punktów konsultacyjno – diagnostycznych (PKD) w całej Polsce. Aktualna lista wszystkich punktów, gdzie można się zbadać znajduje się na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS (www.aids.gov.pl).


 

Planowane wyłączenia prądu

środa, 28 listopada 2018 08:35

Łążek
w dniu 2018-12-07,
w godzinach: 07:45 - 13:30
ulice: Tleńska 3, oraz od 6 do 14, Piwna 1, 2, i przyległe.

KRUS partnerem kampanii UOKiK Seniorze, nie daj się oszukać!

wtorek, 27 listopada 2018 10:41

W dniu 26 listopada br. w siedzibie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) Pani Aleksandra Hadzik – Prezes Kasy podpisała porozumienie, na podstawie którego Kasa włączyła się w kampanię społeczną pod hasłem Seniorze, nie daj się oszukać!

Opierając się na wyżej wymienionym porozumieniu sygnatariusze: UOKiK, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Komenda Główna Policji oraz Kasa podejmą wspólne działania mające na celu popularyzację wiedzy konsumenckiej wśród seniorów i ostrzeganie ich przed nieuczciwymi praktykami niektórych przedsiębiorców.


Więcej: KRUS partnerem kampanii UOKiK Seniorze, nie daj się oszukać!

 

Bal Sylwestrowy

wtorek, 27 listopada 2018 08:44

alt

Sołtys i Rada Sołecka Osie zaprasza na bal sylwestrowy. Muzyka na żywo zespół MAXI BAND, poczęstunek, szampan.

Cena 250 zł od pary. Zapisy oraz więcej imformacji pod nr tel. 724 515 436

ZAPRASZAMY!!!

Od 1 grudnia 2018 r. rolnicy nie będą musieli dostarczać zaświadczeń lekarskich do KRUS

wtorek, 27 listopada 2018 08:40

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w związku z tym, że od 1 grudnia 2018 r. zaświadczenia lekarskie będą wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej
(e-ZLA), rolnicy (domownicy rolnika) nie będą musieli dostarczać zaświadczeń lekarskich w celu przyznania prawa do zasiłku chorobowego.

E-ZLA wystawione rolnikowi (domownikowi rolnika) zostanie przekazane do systemu informatycznego KRUS i Kasa rozpatrzy w oparciu o to zaświadczenie prawo do zasiłku chorobowego.

Więcej o e-ZLA również na stronie ZUS: http://www.zus.pl/ezla


 

Strona 14 z 110

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zielony Punkt KontrolnyReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama