Ostrzeżenie meteorologiczne - marznąca mżawka!

piątek, 23 listopada 2018 15:54

Zjawisko: Opady marznące

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiaty: Grudziądz, grudziądzki, sępoleński, świecki, tucholski

Ważność: od godz. 21:00 dnia 23.11.2018 do godz. 09:00 dnia 24.11.2018

Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącej mżawki powodującej gołoledź.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

 

Komunikat Inspektora Sanitarnego w Świeciu

wtorek, 20 listopada 2018 13:57

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świeciu informuje, żę na podstawie przeprowadzonych w dniu 15.11.2018r. badań jakości wody z wodociągu publicznego w Tleniu, administrowanego przez Gminny Zakład Komunalny ul. Dworcowa 6, 86-150 Osie, zaopatrującego punkt poboru znajdujący się w Domu Seniora „Tucholanka”, ul. Bydgoska 4, Tleń, na podstawie sprawozdań z badań wody przeprowadzonych przez Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o. Laboratorium Centralne w Grudziądzu woda odpowiada wymaganiom Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2017, poz. 2294) i nadaje się do spożycia.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świeciu

(-) Maria Gackowska

 

Postanowienie Komisarza Wyborczego

piątek, 16 listopada 2018 16:04

Postanowienie Komisarza Wyborczego w sprawie zwołania pierwszej sesji Rady Gminy Osie wybranej w wyborach przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 r.


PEŁNA TREŚĆ POSTANOWIENIA>>>>>

 

GZK poszukuje pracownika - brygadzisty

czwartek, 15 listopada 2018 14:00

GZK OsieGminny Zakład Komunalny w Osiu ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: brygadzista (majster) oczyszczalni ścieków. Termin składania wniosków aplikacyjnych upływa z dniem 17 grudnia 2018 r. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

Więcej: GZK poszukuje pracownika - brygadzisty

 

Jesteśmy Polakami - obchody Święta Niepodległości w Osiu

czwartek, 15 listopada 2018 11:22

OsieW dniu 11 listopada 208 r. mieszkańcy gminy Osie tłumnie uczcili 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polaków. Uroczystości rozpoczęły się Koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego Chóru "Chorus Osensis"  w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. Przy asyście pocztów sztandarowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ks. Kondrad Baumgard - proboszcz oskiej parafii koncelebrował Mszę Świętą poświęconą wszystkim, którzy walczyli za niepodległą Polskę i wszystkim, którzy dzisiaj budują wolność i sprawiedliwość w naszej małej "Ojczyznie", regionie i Polsce.

Więcej: Jesteśmy Polakami - obchody Święta Niepodległości w Osiu

 

Przewidywane wyłączenia prądu

środa, 14 listopada 2018 09:29

Pruskie
w dniu: 2018-11-19,
w godzinach: 07:30 - 13:30 od nr 23 do 25, i przyległe.

Osie
w dniu: 2018-11-23,
w godzinach: 08:30 - 17:00 ul. Sienkiewicza 6, 6A, 8, 10, i przyległe.
 

10-lecie Wdeckiego WOPR

wtorek, 13 listopada 2018 09:30

Wdeckie WOPR20 października w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Patria" w Tleniu odbyły się uroczystość 10-lecia działalności Wdeckiego WOPR.  W uroczystości wzięli udział Michał Grabski - Wójt Gminy Osie i Roman Waśkowski -  Przewodniczący Rady Gminy Osie,  ks. Konrad Baumgard - proboszcz oskiej parafii i jednocześnie członek Wdeckiego WOPR, Andrzej Kowalski - członek Zarządu Powiatu Świeckiego i dyrektor GOK w Osiu, Józef Malinowski - prezes Bractwa Czarnej Wody, Daniel Siewert - dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego, oraz kierownictwo OSP Osie i policji. Gości z regionu reprezentowali:  Tomasz Gręzicki - przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego,  Jolanta Ossowska - dyrektor Zarządu Zlewni w Chojnicach PP "Wody Polskie", Maciej Banachowski - prezes Zarządu Wojewódzkiego WOPR , Violetta Antkowska - dyrektor Domu Dziecka w Bąkowie, Roman Baranowski - komendant powiatowy Społecznej Straży Rybackiej w Świeciu, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej i Powiatowej Policji oraz władze lokalnych WOPR z Torunia, Włocławka, Żnina i Kruszwicy. Na samym wstępie Grzegorz Wardacki i Elżbieta Kurek zaprezentowali pokaz bogatej kolekcji fotografii prezentującej i podsumowującej 10-letnią działalność stowarzyszenia. Prezes Wdeckiego WOPR Witold Guber w podziękowaniu za wieloletnią współpracę wręczył przedstawicielom stowarzyszeń, organizacji i samorządu okolicznościowe statuetki. Jednocześnie Wdeckie WOPR otrzymało od gości pamiątkowe grawertony, dyplomy i nagrody, jako podziękowanie za długoletnie współdziałanie. Naszym ratownikom wodnym życzymy kolejnych wielu udanych działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na wodzie i w jej pobliżu.

Więcej: 10-lecie Wdeckiego WOPR

 

Warsztaty dla seniorów w Pruskich

wtorek, 13 listopada 2018 08:57

PruskieDzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Urzędu Marszałkowskiego, dla oferty złożonej w konkursie 8/2018, a także życzliwemu wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, seniorzy ze wsi Pruskie mogli wziąć udział w cyklu jesiennych zajęć przygotowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie. W trakcie zajęć odbyło się spotkanie z dietetykiem na temat prawidłowej diety osób starszych, warsztaty z fizjoterapeutą, 10 zajęć z gimnastyki, Dzień Ziemniaka z ogniskiem, turniej sportowy dziadkowie kontra wnuki, a także, dla obu pokoleń, autokarowa wycieczka do Kruszwicy i Inowrocławia. Na zimowe wieczory w świetlicy w Pruskich zaplanowane są jeszcze warsztaty rękodzielnicze.

Więcej: Warsztaty dla seniorów w Pruskich

 

Walne Zebranie Członków Wdeckiego WOPR

wtorek, 13 listopada 2018 08:30

Witold GuberW dniu 19 października 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyło się Walne Zebranie Członków Wdeckiego WOPR. W trakcie zebrania szeroko omówiono działalność naszego WOPR-u, przyjęto nowych członków: Grzegorza Kłosowskiego, Maksymiliana Pilarskiego i Krzysztofa Marciniaka. Zebranie protokółował Tomasz Sondowski oraz dokonano wyboru nowych władz. W wyniku wyborów kolejny raz prezesem Wdeckiego WOPR został Witold Guber, kierujący WOPR-em od chwili powstania tej jednostki w Osiu. W skład nowego Zarządu weszli: Witold Guber, Malinowski Marek, Sulkowski Grzegorz, Muszyński Maciej i Wardacki Grzegorz. Komisję Rewizyjną reprezentują: Żurawski Rafał, Dmuchowski Paweł i Strysik Tomasz. W pracach Komisji Dyscyplinarnej będą brali udział: Agnieszka Strysik, Elżbieta Kurek i Tomasz Dmuchowski. Wszystkim członkom i sympatykom Wdeckiego WOPR życzymy owocnej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na naszych wodach.

 

Szkoła i nauczyciel na medal

wtorek, 13 listopada 2018 08:03

Szkoła OsiePlebiscyt edukacyjny "Nauczyciel na medal". Rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji plebiscytu edukacyjnego NAUCZYCIEL NA MEDAL organizowanego przez "Gazetę Pomorską", "Express Bydgoski" i "Nowości - Dziennik Toruński" pod patronatem Piotra Całbeckiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Z przyjemnością informujemy, że taką nominację w kategorii Szkoła Roku otrzymała Szkoła Podstawowa w Osiu i Szkoła Podstawowa w Brzezinach oraz nauczyciele: Katarzyna Lejk, Anna Melzer i Małgorzata Piór  (w kategorii Nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej) oraz  Beata Bucholc (w kategorii Nauczyciel Klas IV-VIII i Gimnazjum). Placówki, które otrzymają najwięcej głosów, zdobędą tytuł Szkoły Roku w mieście lub powiecie, pamiątkowy medal i dyplom oraz awans do wojewódzkiego finału plebiscytu. Więcej informacji na www.pomorska.pl/nauczyciel. Na nasze szkoły i pedagogów można głosować SMS: Szkoła Osie -treść GPS.225 na numer 72355, Szkoła Brzeziny - treść GPS.216 na numer 72355, Katarzyna Lejk- treść GPN.270 na numer 72355,  Beata Bucholc –treść GPG.389 na numer 72355, Anna Melzer -treść GPN.421na numer 72355 oraz Małgorzata Piór - treść GPN.271 na numer 72355. Koszt SMS-2,46 zł. Głosowanie będzie trwać do środy, 5 grudnia br. do godz. 21. Prosimy o Państwa głosy!

(Maria Kaczmarek)

 

Obchody z okazji Święta Niepodległości

piątek, 09 listopada 2018 14:41

W dniu 11 listopada 2018 r.  w Osiu odbędą się uroczystości związane z obchodami 100-lecia Święta Niepodległości.

Program obchodów:

  • godz. 10.45 Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu "Chóru "Chorus Osensis" w Kościele Parafialnym w Osiu;
  • godz. 11.00 Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Osiu z udziałem władz samorządowych i zaproszonych gości;
  • godz. 12.15 Złożenie wiązanek w miejscu pamięci narodowej przy Kościele parafialnym w Osiu;
  • godz. 12.30 Uroczysta akademia w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu.

- okolicznościowy referat

- wręczenie odznaczeń resortowych i gminnych

- część artystyczna w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Osiu.


 

Komunikat Inspektora Sanitarnego w Świeciu

piątek, 09 listopada 2018 14:22

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świeciu informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu publicznym w Tleniu w punkcie poboru Dom Seniora „Tucholanka”, ul. Bydgoska 4, Tleń, stwierdzono podwyższoną ogólną liczbę mikroorganizmów w 22 °C. Mikroorganizmy te nie stwarzają istotnego zagrożenia zdrowia dla konsumentów. Woda nadaje się do spożycia i na potrzeby gospodarcze.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczanej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2017, poz. 2294).

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świeciu stwierdza warunkową przydatność wody do spożycia do czasu uzyskania prawidłowych wyników badań wody.

Uwaga: wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2, oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością (np. transplantacje, chemioterapia, chorych na AIDS) należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Zalecenia obowiązują do czasu wydania kolejnego komunikatu.


 

„Dobry Start 300+”

piątek, 09 listopada 2018 12:58

30 listopada 2018 roku upływa termin składania wniosków na „Dobry Start - 300+”!!!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osiu przypomina, iż termin składania wniosków o świadczenie „Dobry Start 300+” kończy się 30 listopada 2018 r.

Wszystkie osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku a są zainteresowane otrzymaniem „300+” zapraszamy do złożenia wniosku w formie elektronicznej lub papierowej.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osiu, biuro 18 w godzinach od 7:15 do 15:15.

Informacja o terminie sesji Rady Gminy

czwartek, 08 listopada 2018 13:57

Przewodniczący Rady Gminy Osie uprzejmie informuje, że w dniu 15 listopada 2018 r. o godz. 15:30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się XXXIII Sesja Rady Gminy Osie. Poniżej pełna treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad:

Więcej: Informacja o terminie sesji Rady Gminy

 

Komunikat-RENEGADE-SAREX 18//2

czwartek, 08 listopada 2018 13:09

RENEGADE - SAREX 18//2 poniżej pełna treść komunikatu

KOMUNIKAT>>>>>

UWAGA! Zmiana terminu spotkania

czwartek, 08 listopada 2018 09:41

Dzielnicowy Damian Zielewski oraz Rada Sołecka Osie zaprasza na spotkanie o tematyce związanej z zagrożeniami przestępstw - oszustwa, wyłudzenia dn. 26.11.2018 r. (poniedziałek), godz 18.00 sala Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. ZAPRASZAMY! 

Spotkanie z przedsiębiorczości dla osób chcących założyć i rozwijać działalność gospodarczą

poniedziałek, 05 listopada 2018 08:58

alt

Szczegóły i formy zgłoszenia na spotkanie znajdą Państwo na serwisie RPO: link: http://www.mojregion.eu/index.php/rpo/szkolenia-i-konferencje?mmid=172


Program spotkania Świecie 13 listopada 2018 r. >>>>>

Wycieczka sołectwa Miedzno

wtorek, 30 października 2018 10:41

Dnia 14.10.2018 r. grupa 55 osób z Miedzna udała się na zwiedzanie naszych terenów. Trasa wycieczki zaprowadziła nas do Kruszwicy. Zwiedziliśmy tam Kolegiatę XII w. oraz zobaczyliśmy Mysią Wieżę, na którą nie mogliśmy wejść, gdyż była w remoncie.

Więcej: Wycieczka sołectwa Miedzno

 

Strona 15 z 110

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zielony Punkt KontrolnyReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama