Utrudnienia na drodze do Brzezin

czwartek, 04 października 2018 14:13

Osie BrzezinyWykonawca robót pn. "Budowa ścieżki rowerowej Osie - Brzeziny - Żur" informuje, że w dniu jutrzejszym tj. 5 października (piątek) w godz. 9.00 do 14.00 nastąpią utrudnienia drogowe w kierunku wsi Brzeziny. Utrudnienia mają związek z pracami bitumicznymi na skrzyżowaniu dróg Wałkowiska - Jeżewo i Osie - Żur.

 

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

czwartek, 04 października 2018 14:02

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu informuje, że zgodnie z rozporządzeniem MRiRW z dnia 9 września 2004 r. w sprawie kwalifikacji osób uprawnionych do zawodowego uboju oraz warunków i metod uboju i uśmiercania zwierząt (Dz. U. Nr 205, poz. 2102 z póź. zm.) zwierzęta poddawane ubojowi poza ubojnią na użytek własny powinny być uśmiercane przez osoby, które odbyły szkolenie w tym zakresie zorganizowane przez powiatowego lekarza weterynarii. Szkolenie jest bezpłatne i kończy się wydaniem zaświadczenia. W związku z powyższym osoby zainteresowane ww. szkoleniem proszę o zgłoszenie się do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Świeciu, ul. Wojska Polskiego 195a – tel. 52 331 14 24 do dnia 31 października 2018 r.

 

Wykaz polowań zbiorowych K.Ł. "KOS"

czwartek, 04 października 2018 13:57

OsieZarząd Koła Łowieckiego Nr 223 "KOS" informuje, że w dniu 15 grudnia 2018 r. w godzinach od 7.30 do 16.00 na terenie obwodu łowieckiego nr 5 zamierza przeprowadzić polowanie zbiorowe.

 

Oskie Biegi już w sobotę

wtorek, 02 października 2018 09:59

Oskie BiegiZapraszamy na kolejne Oskie Biegi – „Leśną Za-Dyszkę” 10 km, które odbędą się 6 października (sobota) o godzinie 09:00. Zawody prowadzone będą na dystansie 10 km, na nawierzchni mieszanej, głównie w terenie leśnym w okolicach miejscowości Osie. Nawierzchnia mieszana: 1 km - asfalt, 9 km - drogi leśne. Gościem Honorowym naszych zawodów będzie Paulina Kaczyńska (była mieszkanka Osia) - Mistrzyni Polski w biegach na 10000m., 5000m. i ostatnio w Półmaratonie, reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce – Berlin 2018. Zapraszamy do aktywnego udziału w biegu oraz kibicowania zawodnikom. Limit zawodników 200. W tej chwili pozostało jeszcze 5  ostatnich wolnych miejsc. Nie zwlekaj.

Więcej: Oskie Biegi już w sobotę

 

Spotkanie informacyjne. Dopłaty na wymianę pieca lub termomodernizację

wtorek, 02 października 2018 08:18

OsieWszystkich zainteresowanych wymianą pieca lub termomodernizacją domu zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w w najbliższą niedzielę, 7 października, o godz. 18:00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Program „Czyste Powietrze” będzie realizowany w latach 2018-2029. Zakłada wsparcie przy gruntownej termomodernizacji budynku oraz wymiany lub zakupu i montażu nisko-emisyjnych źródeł ciepła. Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 40 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Na największe wsparcie będą mogły liczyć osoby o najniższych dochodach – nawet do 90% dotacji na realizację przedsięwzięć finansowanych w ramach programu, przy czym maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego wynoszą 53 tys. zł.

Więcej: Spotkanie informacyjne. Dopłaty na wymianę pieca lub termomodernizację

 

Dopłaty na wymianę pieca w Gminie Osie

wtorek, 02 października 2018 07:29

OsieW bieżącym roku Gmina Osie realizowała projekt dofinansowania wymiany pieców u mieszkańców naszej gminy. - W projekcie wzięło udział 17 – stu właścicieli domów, mimo że radni Rady Gminy Osie zabezpieczyli na ten rok środki finansowe na 20 pieców – informuje Michał Grabski Wójt Gminy Osie. - Od wielu lat gmina Osie znajduje się w czołówce najczystszych pod względem zanieczyszczenia powietrza gmin w regionie, jednak w sezonie grzewczym dokuczliwe stają się wydobywające z kominów kłęby dymu. Jestem przekonany, że nasz projekt i inne programy dotacji szybko przyczynią się do poprawy jakości powietrza w sezonie zimowym - dodaje M. Grabski. Dofinansowanie do jednego pieca wynosi 4 tys. zł. W większości nasi mieszkańcy zdecydowali się na piece na pellet, nie brakowało też pieców na ekogroszek, a nawet na gaz. Nasz projekt jest finansowany ze środków budżetu Gminy Osie oraz w 25 % z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu z programu EKO-PIEC. - Zaletą pieców 5 klasy jest nie tylko mało zanieczyszczone powietrze, ale i wygoda w użytkowaniu. Dodatkowym atutem jest czystość i porządek w kotłowni – podkreśla biorąca udział w projekcie jedna z mieszkanek Wałkowisk. O kontynuacji tego dofinansowania w przyszłym roku zadecydują radni Rady Gminy Osie, dlatego też prosimy mieszkańców planujących remont lub wymianę pieca, a chcących otrzymać wsparcie finansowe o śledzenie bieżących informacji.

Więcej: Dopłaty na wymianę pieca w Gminie Osie

 

Susza - pomoc dla rolników

piątek, 28 września 2018 14:37

OsieWojewoda Kujawsko-pomorski informuje, że istnieje możliwość doszacowania strat w uprawach rolnych, które ucierpiały w wyniku suszy. W dniu 25 września ukazał się komunikat IUNG odniośnie wystąpienia warunków suszy dotyczący 13 okresu raportowania (21.VII - 20.IX), w którym uwzględniono na terenie całego województwa, jako uprawy zagrożone suszą, uprawy ziemniaków i buraków cukrowych. W związku z powyższym, zgodnie z zasadami szacowania, na wniosek rolnika Komisja może doszacować straty i dokonać korekty protokołu z szacowania strat. Uzupełnienie protokołów pozostaje bez wpływu na możliwość składania wniosków do ARMIR w oparciu o dotychczas sporządzone i potwierdzone protokoły.


 

Wykaz polowań zbiorowych Koła łowieckiego "WIENIEC"

piątek, 28 września 2018 14:11

OsieZarząd Koła Łowieckiego nr 145 "WIENIEC" w Bydgoszczy informuje o terminach polowań zbiorowych:

1. W dniu 27.10.2018 r. na terenie leśnictw: Siwe Bagno, Lisiny i Zacisze;

2. W dniu 10.11.2018 r. na terenie leśnictw: Siwe Bagno, Lisiny i Zacisze;


 

Informacja dla rolników dot. kontynuacji grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci rolników

piątek, 28 września 2018 10:54

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informują, że w ramach ochrony życia i zdrowia dzieci zamieszkujących tereny wiejskie – podjęta została decyzja o kontynuacji grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci rolników, realizowanego przez Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.


Więcej: Informacja dla rolników dot. kontynuacji grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób dzieci rolników

 

Świecie i Osie w czołówce

wtorek, 25 września 2018 12:04

Osie

- Mieszkańcy powiatu świeckiego mają w portfelach coraz więcej złotówek - Andrzej Pudżyński – dziennikarz Extra Świecie przeanalizował najnowszy ranking czasopisma „Wspólnota”. Pismo samorządu terytorialnego opublikowało coroczne zestawienie dochodów miast, gmin, powiatów i województw w Polsce. Pod uwagę brano dochody własne samorządów i subwencje z budżetu państwa w 2017 r. Z zestawienia wynika, że w czołówce naszego powiatu niespodzianek nie ma. Liderem jest Świecie, które pod względem zamożności zajmuje 19 miejsce w kraju wśród 267 miast powiatowych. Natomiast najbogatszą gminą wiejską w powiecie świeckim jest Osie - 3 610 zł za 2017r. - Zamożność naszej gminy nie bierze się znikąd. To z jednej strony zasługa przedsiębiorców z branży drzewnej, mięsnej i turystycznej, a z drugiej strony - na tak wysoką pozycję w rankingu zapracowali nasi mieszkańcy, bowiem 37 proc. podatków płaconych przez nas fiskusowi wraca do gminy – podsumowuje ranking Michał Grabski Wójt Gminy Osie.

Więcej: Świecie i Osie w czołówce

 

Mieszkańcy Tlenia wyjechali do Fojutowa

wtorek, 25 września 2018 07:24

TleńW niedzielę 23 września Rada Sołecka Tlenia na czele z  sołtysem Jolantą Czubak zorganizowała wyjazd dla osób, które współdziałały z Radą Sołecką przy organizowaniu tegorocznych imprez w Tleniu, promocji miejscowości oraz przygotowania stoiska Tlenia na dożynkach gminnych. Wyjazd zaplanowano do miejscowości Fojutowo, gdzie część uczestników zwiedzała najbliższą okolicę, a część korzystała z kąpieli w krytym basenie. Po dobrym obiedzie, w drodze powrotnej w Wymysłowie uczestnicy wycieczki zapoznali się z eksponatami zgromadzonymi w muzeum indiańskim w Wymysłowie, a właściciel obiektu zapoznał zwiedzających z historią Indianina Sath Oka, który był jego przyjacielem. Do Tlenia uczestnicy wyjazdu powrócili wypoczęci i w doskonałych nastrojach.

Więcej: Mieszkańcy Tlenia wyjechali do Fojutowa

 

Wykaz polowań zbiorowych w OHZ Dąbrowa

poniedziałek, 24 września 2018 13:04

OsieNadleśniczy Nadleśnictwa Dąbrowa reprezentujacy OHZ Dąbrowa informuje, że na terenie obwodu łowieckiego nr 17 „Borowy Młyn”, w sezonie łowieckim 2018/2019, planowane są polowania zbiorowe w następujących terminach:

Więcej: Wykaz polowań zbiorowych w OHZ Dąbrowa

 

Informacja o terminie sesji Rady Gminy

poniedziałek, 24 września 2018 12:26

Przewodniczący Rady Gminy Osie uprzejmie informuje, że w dniu 2 października 2018 r. o godz. 15:30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się XXXII Sesja Rady Gminy Osie. Poniżej pełna treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad:

Więcej: Informacja o terminie sesji Rady Gminy

Przekazanie sprzętu dla jednostek OSP

poniedziałek, 24 września 2018 11:58

OSP OsieW dniu 14 września 2018 r. w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu Michał Grabski - Wójt Gminy Osie wraz z Mirosławem Nagórskim – Komendantem Ochrony Przeciwpożarowej Gminy Osie przekazał na ręce strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Osiu, Brzezinach i Łążku nowy sprzęt ratujący zdrowie i życie ludzkie. W obecności Andrzeja Kowalskiego – radnego Powiatu Świeckiego oraz Andrzeja Sitkiewicza – Skarbnika Gminy Osie poszczególne delegacje naszych OSP odebrały dedykowany im sprzęt ratownictwa drogowego – bosak teleskopowy, piły motorowe, osłony dla kierowcy i pasażera, rozwieraki i latarki akumulatorowe. Przekazany strażakom sprzęt został zakupiony ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości. Na zadanie to Gmina Osie otrzymała dofinansowanie w kwocie 30 tys. zł. przy udziale własnym 1%. Środki te zastały w całości przeznaczone na zakup wyposażenia i sprzętu ratownictwa na rzecz naszych jednostek OSP. - Strażakom życzę, by ten sprzęt nie był im nigdy potrzebny, ale kiedy będą musieli go użyć, niech uratuje czyjeś życie - podsumował uroczystość Michał Grabski.

Więcej: Przekazanie sprzętu dla jednostek OSP

 

Ogłoszenie o konsultacjach

piątek, 21 września 2018 13:57

Wójt Gminy Osie ogłasza o przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami pozarządowymi, dotyczących wyrażenia opinii w sprawie projektu rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na terenie Gminy Osie na 2019 rok.

Więcej: Ogłoszenie o konsultacjach

Wyłączenia prądu

wtorek, 18 września 2018 15:11

Osie
w dniu 2018-09-27,
w godzinach: 08:00 - 14:30 ul. ks. Semraua numery nieparzyste od 15 do 47C, i przyległe.
 

Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania

wtorek, 18 września 2018 10:21

Wójt Gminy Osie zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na "Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska"

Więcej: Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania

Uwaga - protokoły z szacowania skutków suszy

środa, 12 września 2018 11:05

OsieMichał Grabski - Wójt Gminy Osie zawiadamia rolników z terenu naszej gminy, że w dniu dzisiejszym Wojewoda Kujawsko-Pomorski przykazał do Urzędu Gminy Osie protokoły z szacowania szkód spowodowanych wystąpieniem suszy. Protokoły są do odebrania  w Urzędzie Gminy Osie, pokój nr 13 w godz. od 7.15 do 15.15. Zgodnie z informacją ARiMR producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem suszy lub powodzi w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, powstałe na powierzchni uprawy objęły co najmniej 70% danej uprawy, mogą w dniach od 14.09.2018 r. do 28.09.2018 r. składać wnioski o udzielenie pomocy. Wnioski należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. Formularz wniosku będzie dostępny od 14 września na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - www.arimr gov.pl, w zakładce Susza - pomoc klęskowa.

Więcej: Uwaga - protokoły z szacowania skutków suszy

 

Strona 17 z 110

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zielony Punkt KontrolnyReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama