Zaproszenie na Gminne Dożynki 2018

wtorek, 21 sierpnia 2018 13:44

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Święto plonów. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą dziękczynną w Kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. Dalsza część dożynek - początek o godz. 16.00 - będzie miała miejsce na stadionie sportowym w Osiu. Tradycyjnie już będzie można odwiedzić stoiska poszzegółnych sołectw naszej gminy, zobaczyć kto przygotował tegoroczny wieniec dożynkowy, spróbować świeżego chleba, specjalnie wypieczonego na Dożynki, a dzielonego przez włodarzy naszej ziemi: Michał Grabskiego - Wójta Gminy Osie i Romana Waśkowskiego - Przewodniczącego Rady Gminy Osie. Jak zwykle nie zabraknie zmagań sprawnościowych pomiędzy reprezentantami naszych wsi. Całość zakończy się zabawą taneczną.

Dożynki w Gminie Osie

26 sierpnia (niedziela)

godzina 11.00 Msza święta w Kościele parafialnym w Osiu,

Godzina 16.00 stadion sportowy w Osiu.

A tak wyglądał nasz chleb dożynkowy z 2016 r.
 

Zaproszenie na wystawę – Bory Tucholskie ’39

wtorek, 21 sierpnia 2018 12:22

Osie

 

Festyn Rodzinny w Jaszczu "Nasz Dom Wspólnota Rodzinna"

wtorek, 21 sierpnia 2018 11:27

Tradycyjnie w sierpniu, boisko sportowe w Jaszczu wypełniło się mieszkańcami wsi oraz okolicznych miejscowości. Na zorganizowanym przez Irenę Kozłowską - sołtys wsi Jaszcz przy udziale Rady Sołeckiej i mieszkańców Festynie Rodzinnym "Nasz Dom Wspólnota Rodzina" wspólnie z mieszkańcami bawili się także zaproszeni goście.

Więcej: Festyn Rodzinny w Jaszczu "Nasz Dom Wspólnota Rodzinna"

 

Ogłoszenie o zamówieniu na "Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska"

poniedziałek, 20 sierpnia 2018 13:46

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony na: „Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska”.

Więcej: Ogłoszenie o zamówieniu na "Budowa drogi gminnej w miejscowości Wałkowiska"

 

Ostrzeżenie - Burze z gradem

piątek, 10 sierpnia 2018 12:37

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie meteorologiczne zbiorcze nr 34.

Więcej: Ostrzeżenie - Burze z gradem

 

Nagroda za najładniejsze ogrody

czwartek, 09 sierpnia 2018 12:58

W niedzielę 5 sierpnia laureaci konkursu „Mój piękny ogród” organizowanego po raz XIII pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Osie Romana Waśkowskiego mieli okazję wziąć udział w jednodniowej wycieczce do Sopotu i Gdańska.


Więcej: Nagroda za najładniejsze ogrody

 

Uwaga. Utrudnienia na drodze Osie -Miedzno

czwartek, 09 sierpnia 2018 12:00

Wójt Gminy Osie informuje, że w dniach 13-14 sierpnia (poniedziałek-wtorek) 2018 r. na drodze Osie - Miedzno rozpoczną się roboty bitumiczne związane z położeniem drugiej warstwy asfaltu. Początek robót planowany jest od strony Osia, tj. od skrzyżowania z drogą Osie - Jaszcz. Roboty prowadzone będą na całej szerokości drogi. Za utrudnienia przepraszamy.


 

Zapora Żur 2018

środa, 08 sierpnia 2018 15:03

Zapora Żur 2018

Regulamin kajakowej InO 2018

Zasady Kajakowej InO

 

Ostrzeżenie - UPAŁY!

środa, 08 sierpnia 2018 14:25

Zjawisko: upały

Stopień zagrożenia: 2

Obszar: aleksandrowski, brodnicki, bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński, golubsko-dobrzyński,

Grudziądz, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński,

sępoleński, świecki, Toruń, toruński, tucholski, wąbrzeski, Włocławek, włocławski, żniński

Ważność: od godz. 12:30 dnia 08.08.2018 do godz. 15:30 dnia 10.08.2018

Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura

minimalna w nocy od 19°C do 22°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %


 

Turniej piłki plażowej w Tleniu

wtorek, 07 sierpnia 2018 14:56

Turniej w Tleniu - fot. Marek J. LejkW minioną sobotę na plaży i kapielsku strzeżonym w Tleniu odbył się kolejny już Turniej piłki plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie. Tradycyjnie już Turniejowi towarzyszą inne atrakcje adresowane dla dzieci i młodzieży. Oprócz pokazów ratownictwa wodnego, zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, prezentacji sprzętu i umiejętności strażaków z OSP Osie oraz konkursów uczestnicy mieli okazję popływać motorówka WOPR-u lub na skuterze wodnym. W Turnieju wzięło udział 6 par, z których najlepsza okazała się druzyna z Lniana - Michał Łytkowski i Igor Ziółkowski.  Drugie miejsce zajęli również reprezentanci z Lniana - Rafał i Oliwia Ziółkowscy. Tuż za nimi uplasowali się siatkarze z Osia:Michał Manikowski i Miłosz Wąsikowski. Puchary wręczał Michał Grabski - Wójt Gminy Osie w obecności Witolda Gubera - Prezesa Wdeckiego WOPR. Zawody sędziował Tadeusz Sznajdrowski z Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Tegoroczny Turniej znalazł uznanie dziennikarzy z Radia PiK, którzy swoją audycję przeprowadzili pośród zawodników oraz sympatyków sportów wodnych przebywających na plaży i kapielisku. Relację z Turnieju i kąpieliska w Tleniu możesz zobaczyć na zdjęciach poniżej:

Więcej: Turniej piłki plażowej w Tleniu

 

Informacja dla mieszkańców powiatu świeckiego

wtorek, 07 sierpnia 2018 12:32

alt

Dla mieszkańców powiatu świeckiego - Osie Biała Sobota w dniu 11.08.2018 r. od godziny 10:00 do 13:00 w Gminnej Przychodni w Osiu odbęda się bezpłatne badania pod kątem tarczycy, pomiaru cukru we krwi oraz ciśnienia.

Zapisy pod nr telefonu: 691 267 723

Organizator
Przyparafialne Szkolne Koło Caritas Osie

 

''Wakacyjny PiKnik'' w sobotę zagościł na plaży w Tleniu

poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:55

Tleń kąpieliskoOd 23 czerwca 2018 r. kilkunastu dziennikarzy Polskiego Radia PiK przez całe wakacje przemierza nasz region w poszukiwaniu wakacyjnych tematów. Opowiadają o tym jak różnorodne jest nasze województwo, gdzie warto spędzać wolny czas, jakie pasje mają mieszkańcy regionu. Poszukują tego co wspólne, ale i wyjątkowe. W minioną sobotę Dariusz Gross i Sławomir Nowak z plenerowym studiem Polskiego Radia PiK na cały dzień zawitali do Tlenia. Na gminnej plaży i strzeżonym kąpielisku zadawali swoim rozmówcom wiele pytań: Dlaczego Tleń nazywany jest ''Perłą Borów Tucholskich'', a Wda - nad którą leży ''Czarną Wodą"? Czemu ludzie zakochują się w Tleniu i lubią tu wracać? Co wiadomo o diabelskim kamieniu i zalanym piekle? Ile mamy ścieżek rowerowych i które trasy są najciekawsze? Co to jest Zielony Targ i Scena Podest? Jak chodzić z kijkami do Nordic Walking? Co można zwiedzać w okolicach Tlenia? Jak chronić naszą przyrodę? Jak bezpiecznie korzystać z wypoczynku nad wodą? Odpowiedzi na te pytania i relacja zdjęciowa dostępne są od soboty na stronie internetowej Radia PiK >>>. Radiowcy spotkali się też z ratownikami wodnymi i obserwowali turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie. Wspólnie z gośćmi zaprosili na spływ kajakowy rzeką Wdą i na wyprawę rowerową do jednej z najpiękniejszych wsi Borów Tucholskich - do Starej Rzeki. W trakcie relacji spacerowali z kijkami, bo przecież okolice Tlenia to nie tylko raj dla kajakarzy i rowerzystów, ale też dla tych, którzy kochają Nordic Walking. Dziennikarze swoich słuchaczy poprowadzili pięknymi, leśnymi ścieżkami Wdeckiego Parku Krajobrazowego, zerknęli też do starych, przedwojennych przewodników po Tleniu i okolicach oraz odwiedzili wystawę fotograficzną związaną z dawnym Tleniem.W tym czasie ratownicy wodni udostępnili dzieciom przejażdzki motorówkami i skuterem wodnym, a strażacy z OSP Osie zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy i działanie sprzętu pożarniczego.

Więcej: ''Wakacyjny PiKnik'' w sobotę zagościł na plaży w Tleniu

 

Droga w Pruskich już po przebudowie

poniedziałek, 06 sierpnia 2018 10:45

PruskieTegoroczne lato sprzyja firmom drogowym przy realizacji inwestycji. Nie inaczej jest w naszej gminie. Niedawno informowaliśmy o przebudowanej części drogi Łążek- Łąski Piec. W połowie lipca przekazaliśmy wiadomość o zakończeniu przebudowy części drogi na Piaski w Brzezinach, a tydzień temu umieściliśmy w serwisie relację z ostatnich robót przy przebudowie drogi Osie – Kujonki. W ubiegłym tygodniu nastąpił też odbiór robót związanych z przebudową drogi we wsi Pruskie. Ciąg pieszo jezdny o szerokości 5mb. i o nawierzchni z kostki betonowej powstał w części zwartej części zabudowy wsi. Tym samym estetyka nawierzchni nawiązana została do istniejącej głównej ulicy wsi. Wykonawcą był Zakład Brukarski z Bydgoszczy, który wygrał przetarg na te prace za kwotę blisko 250 tys. złotych. Całość zadania sfinansowana została ze środków własnych gminy Osie. Poniżej przedstawiamy krótką relację z przebiegu tej budowy.

Więcej: Droga w Pruskich już po przebudowie

Sportowe wakacje w Pruskich

poniedziałek, 06 sierpnia 2018 10:09

Letnie wakacje na wsi mogą być fantastyczne. Takie własnie jest tegoroczne lato dla dzieci i młodzieży szkolnej z Pruskich. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie, tworzone przez 34 mieszkańców wioski , kolejny raz wzięło udział w konkursie Urzędu Marszałkowskiego, uzyskując dotację na zgłoszony projekt " Sportowe wakacje we wsi Pruskie". Brakującą kwotę dołożył Michał Grabski - Wójt Gminy Osie. Dzięki tym dotacjom, oraz dzięki społecznej pracy członków Stowarzyszenia, dzieciaki uczyły się pływać , pod okiem instruktora, na krytym basenie hotelu Evita w Tleniu. Był to dla nich kolejny etap nauki pływania i tym razem młodzież doskonaliła już poprawne pływanie stylem.

Więcej: Sportowe wakacje w Pruskich

 

Upały!

środa, 01 sierpnia 2018 13:59

Zjawisko: UPAŁ

Stopień zagrożenia: 2

Obszar: powiaty: aleksandrowski, brodnicki, bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński,
golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński, sępoleński, świecki, Toruń, toruński, tucholski, wąbrzeski, Włocławek, włocławski, żniński.

Ważność: od godz. 13:46 dnia 31.07.2018 do godz. 20:00 dnia 02.08.2018

Przebieg: prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 31°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 20°C do 22°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85 %

Dyżur Radnej Sejmiku i Posła na Sejm RP

wtorek, 31 lipca 2018 11:33

Informujemy, iż dnia 6 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) w godzinach od 10.00 do 11.30 dyżur w Osiu (budynek Urzędu Gminy Osie, ul. Dworcowa 6, sala nr 3) pełnić będą Radna Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego Agnieszka Kłopotek oraz  Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Eugeniusz Kłopotek. 

Planowane wyłączenia prądu

wtorek, 31 lipca 2018 11:13

Osie, ul. Modrakowa, i przyległe.
w dniach: 2018-08-06,
w godzinach: 09:00 - 11:30

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

poniedziałek, 30 lipca 2018 14:23

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu zamówienia publicznego pn. "Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Brzezinach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021 na trasie Osie – Brzeziny – Nowy Jaszcz – Jaszcz – Brzeziny – Wałkowiska – Grabowa Buchta – Żur – Osie"


Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

 

Strona 19 z 110

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zielony Punkt KontrolnyReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama