Ostrzeżenie meteorologiczne o burzach z gradem

poniedziałek, 30 lipca 2018 13:38

Zjawisko: Burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiaty: aleksandrowski, brodnicki, bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński, golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński, sępoleński, świecki, Toruń, toruński, tucholski, wąbrzeski, Włocławek, włocławski, żniński

Ważność: od godz. 10:00 dnia 30.07.2018 do godz. 22:00 dnia 30.07.2018

Przebieg: prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Uwagi: brak

Dyżurny synoptyk: Agata Wojtkiewicz

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, ostrzeżenie meteorologiczne nr 11, 12 i 13 oraz ostrzeżenie meteorologiczne zbiorcze nr 24. 

Zapytaj eksperta ZUS o swoją emeryturę

poniedziałek, 30 lipca 2018 08:51

Od 1 października 2017 roku obowiązuje niższy wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn. Dla tych, którzy chcą przejść na emeryturę lub też chcą wnioskować
o powtórne przeliczenie świadczeń Oddział ZUS w Bydgoszczy organizuje dyżur telefoniczny. Naszych ekspertów będzie można zapytać m.in.:

  • Komu, kiedy i na jakich zasadach przysługuje emerytura ?
  • Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku?
  • · Jak zwiększyć wysokość emerytury?


Na te i wiele innych pytań związanych ze świadczeniami emerytalnymi, odpowiedzą eksperci ZUS podczas dyżuru telefonicznego, który odbędzie się 7 sierpnia w godz.
9.00-12.00 pod nr. tel. 52 341 87 04
 

Alicja z Borów Tucholskich na Dniu Ryby w Tleniu

środa, 25 lipca 2018 10:02

Dzień Ryby w TleniuDzień Ryby organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i Sołectwo Tleń to przedsięwzięcie na trwale wpisane w krajobraz Tlenia. W tym roku impreza została połączona z „Latem we Wdeckim Parku Krajobrazowym”, przez co oferta dla mieszkańców i turystów wzbogacona została o elementy przyrodniczo-edukacyjne. W barach i restauracjach serwowano nie tylko dania rybne, ale i lokalne przysmaki. Przysmaków można było też spróbować na Skwerze prof. Alfonsa Hoffmanna. W budynku dworca kolejowego miały miejsce wystawy grafik „Nasz Tleń” i „Wierzchy”, prezentujące dawny ruch turystyczny w Tleniu i okolicach. A wieczorem chętni uczestniczyli w „Spacerze z przewodnikiem", który oprowadzał i opowiadał o najciekawszych miejscach Tlenia. Wieczorem na Skwerze rozpoczęły się występy i konkursy, a Wdeckie WOPR przeprowadziło zawody kajakowe. W tym roku na tleńskiej scenie zagrali i zaśpiewali: Bartek i Filip – młodzi gitarzyści, zespół Chabry, wokaliści Akademii Piosenki i zespół Black Water Guys . Finałową zabawę do późnych godzin nocnych poprowadził DJ Wind. Wszyscy artyści sceny ukazali swoje talenty i zaangażowanie w jak najlepszą prezentację, jednak to Alicja z instrumentalistami Black Water Guys wzbudziła największe zainteresowanie widowni. Żywiołowo, z charakterystycznym akcentem zaśpiewane utwory Amy Winehouse spotkały się z żywą reakcją publiczności. Zespół grający blues rock już kilkakrotnie występował na scenach naszej gminy (ostatnio na Dniach Osia). Jesteśmy przekonani, że wokal Alicji wspomaganej przez pozostałych członków formacji Black Water Guys jeszcze niejeden raz zabrzmi w Osiu i Tleniu.

Więcej: Alicja z Borów Tucholskich na Dniu Ryby w Tleniu

 

Droga na Kujonki prawie gotowa

wtorek, 24 lipca 2018 14:55

KujonkiNa tzw. Łubskiej drodze trwają ostatnie prace związane z przebudową drogi na odcinku prawie 1 km. Przebudowę drogi gminnej nr 030109C Osie – Kujonki, bo taka jest nazwa zadania realizuje firma F.H.U „KIC-TRANS” Piotr Różycki z Drzycimia, która wygrała przetarg za kwotę 485 029,84 zł brutto. Na to zadanie Gmina Osie otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu w kwocie 144 tys. zł. w ramach programu dofinansowania modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych – mówi Michał Grabski Wójt Gminy Osie. - Przypominam, że w takiej formule przebudowaliśmy w poprzednich latach m.in. drogę Jaszcz- Nowy Jaszcz, część drogi Brzeziny - Miedzno, drogę Łążek-Szarłata, drogę na Zaborki lub drogę na Oski Piec. Z tej formy dofinansowania korzystamy już od 2007 r. więc łatwo policzyć, że przez wszystkie lata zmodernizowaliśmy około 12 kilometrów dróg. Praktycznie w każdej wsi naszej gminy przebudowana została droga z wykorzystaniem środków finansowych pochodzących z opłat związanych z wyłączeniem gruntów z produkcji rolniczej - podsumowuje Michał Grabski.

Więcej: Droga na Kujonki prawie gotowa

 

Informacja dla rolników dot. Planu dla Wsi

poniedziałek, 23 lipca 2018 14:47

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ślad za Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi publikuje założenia rządowego Planu dla Wsi:


Więcej: Informacja dla rolników dot. Planu dla Wsi

 

Podsumowanie konkursu Ogrody 2018

piątek, 20 lipca 2018 10:09

W dniach 12-13 czerwca 2018 r. komisja powołana przez Przewodniczącego Rady Gminy Osie w składzie: - Przewodniczący - Katarzyna Górecka, - członek – Felicja Han, - członek – Agnieszka Nowak dokonała przeglądu ogrodów zgłoszonych do XIII edycji konkursu pt. „Mój piękny ogród 2018 ” organizowanego pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Osie.

Więcej: Podsumowanie konkursu Ogrody 2018

 

Wycieczka do Krynicy Morskiej sołectwa Jaszcz

piątek, 20 lipca 2018 08:44

W dniu 8 lipca Sołtys sołectwa Jaszcz p. Irena Kozłowska zorganizowała wycieczkę dla mieszkańców sołectwa. Wycieczkowicze zwiedzili kolejny kurort nadmorski - Krynicę Morską. Dopisała piękna, słoneczna pogoda, więc wszyscy skorzystali z kąpieli w morzu oraz zwiedzili miasto.

Więcej: Wycieczka do Krynicy Morskiej sołectwa Jaszcz

 

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty - dowóz dzieci na trasie Osie – Brzeziny – Nowy Jaszcz – Jaszcz – Brzeziny – Wałkowiska – Grabowa Buchta – Żur – Osie

czwartek, 19 lipca 2018 11:20

Wójt Gminy Osie informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty na zadanie pn. „Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Brzezinach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021 na trasie Osie – Brzeziny – Nowy Jaszcz – Jaszcz – Brzeziny – Wałkowiska – Grabowa Buchta – Żur – Osie”.

Więcej: Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty - dowóz dzieci na trasie Osie – Brzeziny – Nowy Jaszcz – Jaszcz – Brzeziny – Wałkowiska – Grabowa Buchta – Żur – Osie

 

Burze z gradem

środa, 18 lipca 2018 14:31

Ostrzeżenie meteorologiczne

Pełna treść>>>

 

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

środa, 18 lipca 2018 08:25

Przewodniczący Rady Gminy Osie uprzejmie informuje, że w dniu 25 lipca 2018 r. o godz. 15:30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się XXX Sesja Rady Gminy Osie.

Poniżej pełna treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad:

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

 

Dzień dziecka w Miedznie

środa, 18 lipca 2018 07:55

1 czerwca 2018 r. na boisku przy świetlicy w Miedznie odbył się Dzień Dziecka. Imprezę poprowadził zaproszony gość, Pan Andrzej Smeja z Jeżewa. Dzieci wraz z rodzicami, babciami, dziadkami bawiły się przy śpiewie Pana Andrzeja i brały udział w licznych konkursach. Panie z Koła Gospodyń z Miedzna przygotowały dla uczestników imprezy frytki i gofry a strażacy z OSP Miedzno grillowali kiełbaski ufundowane przez Zakład Masarski Różycki-Witkowski. Za udział we wspólnej zabawie każde dziecko otrzymało słodki upominek ufundowany przez Wójta Gminy Osie.
Więcej: Dzień dziecka w Miedznie

 

Zielony Targ w Tleniu

wtorek, 17 lipca 2018 12:00

Zielony Targ fot. Marek J. Lejk"Zielony Targ" w Tleniu stał się ideą wpisaną w turystyczne i kulinarne szlaki Borów Tucholskich i Kociewia. To już trzeci sezon. Na skwerze prof. Hoffmanna z Tleniu w każdą letnią niedzielę  z możliwości handlowania bez opłaty za miejsce handlowe korzysta kilkudziesięciu wystawców. Stioska wypełnione są przez warzywa, owoce, kwiaty, sery, miody, syropy, soki, przetwory owocowe, wędliny, grzyby, a także rękodzieło: zabawki, pamiątki, torby, mydła, świece i biżuterię. Pośród sprzedających przewijają sie nie tylko turyści, ale i mieszkańcy Osia i sąsiednich gmin. To doskonałe miejsce, aby zakupić rośliny do ogrodu, ser i wędlinę na niedzielną kolację lub miód i dżem na jesienne słoty i zimowe przeziębienia. Zapraszamy do Tlenia w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 14.00. Poniżej krótka prezentacja wyrobów oferowanych do sprzedaży na "Zielonym Targu".

Więcej: Zielony Targ w Tleniu

 

Zapraszamy na Dzień Ryby i Lato w Parku

wtorek, 17 lipca 2018 10:37

Dzień Ryby organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i Sołectwo Tleń to impreza na trwale wpisana w krajobraz Tlenia.  W tym roku impreza została połączona z „Latem we Wdeckim Parku Krajobrazowym”. W barach i restauracjach będą serwowane lokalne przysmaki, jednak w tym dniu dominować będą dania rybne. Takich przysmaków będzie można spróbować również na Skwerze Alfonsa Hoffmanna. W budynku dworca kolejowego będą wystawy grafik „Nasz Tleń” i „Wierzchy„. Obie prezentują dawny ruch turystyczny w Tleniu i okolicach. O 16:30 i 18:30 będzie można wybrać się na „Spacer z przewodnikiem", który oprowadzi i opowie o najciekawszych miejscach. Koordynatorami spaceru i wystaw są Mój Tleń – profil facebookowy oraz Wdecki Park Krajobrazowy. Od 17:00 na Skwerze rozpoczną się występy i konkursy. Wdeckie WOPR przeprowadzi zawody kajakowe. Dodatkowo będzie Zumba, a dla dzieci malowanie twarzy jako prezent od Mój Tleń. Na scenie zagrają: Bartek i Filip – młodzi gitarzyści, Chabry, wokaliści Akademii Piosenki, Black Water Guys (blues rock). Zabawę poprowadzi DJ Wind.

Dzień Ryby i Lato w Parku – Tleń, 21 lipca 2018.

Wędrówka po zakątkach Tlenia

wtorek, 17 lipca 2018 10:24

Spacer z Przewodnikiem - poznaj 600 lat historii Tlenia - to inicjatywa przygotowana na czas tradycyjnego "Święta Ryby" w Tleniu. A dokładniej dwa spacery. Pierwszy rozpocznie się o godz. 16.30, drugi o 18.30.  Miejsce zbiórki przy moście w Tleniu od strony Przystanku Tleń. O wielu znanych i skrytych tajemnicach Tlenia i okolic dowiemy się podczas blisko dwugodzinnej wędrówki.  Serdecznie zapraszamy.


 

Wystawa "Nasz Tleń" w GOK Osie

wtorek, 17 lipca 2018 09:50

Przez cały okres wakacyjny, codziennie do 15:00, w soboty do 13:00 serdecznie zapraszamy na prezentację "Nasz Tleń". Wystawę można podziwiać w Gminnym Ośrodek Kultury w Osiu. Pomysłodawcą jest Bartosz Kozik, prowadzący na Facebooku profil „Mój Tleń”. Zbiór własnych zdjęć, opatrzonych wspomnieniami spowodował spore zainteresowanie mieszkańców Tlenia i osób, których kiedyś los, chociaż przez chwilę, z Tleniem złączył. Obecnie zbiór powiększył się o kolejne zdjęcia, pochodzące z prywatnych archiwów. Wystawa przygotowana na otwarcie sezonu turystycznego, miała swój wernisaż w plenerze, na Skwerze prof. Hoffmanna w Tleniu. Przez wakacje prezentację można obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Zapraszamy do GOK Osie oraz na profil „Mój Tleń”>>>Droga na Piaski już nie jest piaskowa

poniedziałek, 16 lipca 2018 17:10

Brzeziny - droga na PiaskiDroga na Piaski, a urzędowo droga gminna nr 030101C Żur - Brzeziny w części zwartej zabudowy wsi Brzeziny przestała być drogą gruntową. Wykonawcą robót była firma F.H.U. KIC-TRANS Piotr Różycki z Drzycimia, która wygrała przetarg na to zadanie za prawie 195 tys. zł. Przypomnijmy, że ta sama firma w 2017 r. przebudowała drogę Brzeziny - Miedzno na odcinku do skrzyżowania z drogą Osie - Jaszcz. W ostatnich latach corocznie na terenie naszej gminy modernizowane są kolejne drogi, o czym na bieżąco relacjonujemy. W tym roku też nie brakuje inwestycji drogowych. Zakończono już przebudowę ul. Nad Strugą w Łążku i wspomnianą drogę na Piaski w Brzezinach. Ostatnie prace trwają przy budowie pieszojezdni w Pruskich, a kilka dni temu rozpoczęła się przebudowa drogi Osie - Kujonki (inaczej zwanej Łubską drogą). Na półmetku są już prace drogowe przy przebudowie drogi Osie - Miedzno. Kompletnie przy tym modernizowana jest ulica Kościuszki w Osiu. Z każdym tygodniem możemy zobaczyć postęp przy budowie dwóch ścieżek rowerowych: 3 kilometrowej ścieżki przy drodze Osie - Miedzno i 4,5 kilometrowej ścieżki Osie - Żur - Brzeziny. Na wyasfaltowanej części tej ostatniej ścieżki pojawili się już pierwsi rolkarze i rowerzyści.

Więcej: Droga na Piaski już nie jest piaskowa

 

Intensywne opady deszczu i burze

poniedziałek, 16 lipca 2018 14:02

Ostrzeżenie meteorologiczne

o intensywnych opadach deszczu z burzami

Zjawisko: intensywne opady deszczu z burzami

Stopień zagrożenia: 1

Więcej: Intensywne opady deszczu i burze

Joanna Kater na scenie w Tleniu

poniedziałek, 16 lipca 2018 16:21

Tleń - Scena PodestScena Podest w Tleniu z każdym miesiącem zaskakuje słuchaczy. To już nie tylko idea, ale też stałe i ważne wydarzenie w życiu kulturalnym naszej gminy. Tym razem z bardzo dobrej strony zaprezentowała Joanna Kater. Do tej pory bardziej znana wszystkim pod hasłem wokalistka. W Tleniu swoje emocje przekazała nie tylko głosem. Śpiewała i akompaniowała na gitarze. To był świetny koncert.  Chwilę po naszej solistce  na scenie pojawił się duet RAT KRU, prezentujący energetyczne połączenie klubowej tanecznej elektroniki z hiphopowym rymowaniem. Z uwagi na pogodę koncerty miały miejsce w budynku Dworca Tleń. Właścicielowi obiektu oranizatorzy Sceny Podest dziękują za pomoc w realizacji tego muzycznego przedsięwzięcia. Zdjęcia widziane obiektywem Pawła Jędryczki możecie zobaczyc w relacji na stronie internetowej GOK Osie >>>.

Więcej: Joanna Kater na scenie w Tleniu

 

Strona 20 z 110

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zielony Punkt KontrolnyReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama