Zielony Targ w Tleniu

wtorek, 17 lipca 2018 12:00

Zielony Targ fot. Marek J. Lejk"Zielony Targ" w Tleniu stał się ideą wpisaną w turystyczne i kulinarne szlaki Borów Tucholskich i Kociewia. To już trzeci sezon. Na skwerze prof. Hoffmanna z Tleniu w każdą letnią niedzielę  z możliwości handlowania bez opłaty za miejsce handlowe korzysta kilkudziesięciu wystawców. Stioska wypełnione są przez warzywa, owoce, kwiaty, sery, miody, syropy, soki, przetwory owocowe, wędliny, grzyby, a także rękodzieło: zabawki, pamiątki, torby, mydła, świece i biżuterię. Pośród sprzedających przewijają sie nie tylko turyści, ale i mieszkańcy Osia i sąsiednich gmin. To doskonałe miejsce, aby zakupić rośliny do ogrodu, ser i wędlinę na niedzielną kolację lub miód i dżem na jesienne słoty i zimowe przeziębienia. Zapraszamy do Tlenia w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 14.00. Poniżej krótka prezentacja wyrobów oferowanych do sprzedaży na "Zielonym Targu".

Więcej: Zielony Targ w Tleniu

 

Zapraszamy na Dzień Ryby i Lato w Parku

wtorek, 17 lipca 2018 10:37

Dzień Ryby organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i Sołectwo Tleń to impreza na trwale wpisana w krajobraz Tlenia.  W tym roku impreza została połączona z „Latem we Wdeckim Parku Krajobrazowym”. W barach i restauracjach będą serwowane lokalne przysmaki, jednak w tym dniu dominować będą dania rybne. Takich przysmaków będzie można spróbować również na Skwerze Alfonsa Hoffmanna. W budynku dworca kolejowego będą wystawy grafik „Nasz Tleń” i „Wierzchy„. Obie prezentują dawny ruch turystyczny w Tleniu i okolicach. O 16:30 i 18:30 będzie można wybrać się na „Spacer z przewodnikiem", który oprowadzi i opowie o najciekawszych miejscach. Koordynatorami spaceru i wystaw są Mój Tleń – profil facebookowy oraz Wdecki Park Krajobrazowy. Od 17:00 na Skwerze rozpoczną się występy i konkursy. Wdeckie WOPR przeprowadzi zawody kajakowe. Dodatkowo będzie Zumba, a dla dzieci malowanie twarzy jako prezent od Mój Tleń. Na scenie zagrają: Bartek i Filip – młodzi gitarzyści, Chabry, wokaliści Akademii Piosenki, Black Water Guys (blues rock). Zabawę poprowadzi DJ Wind.

Dzień Ryby i Lato w Parku – Tleń, 21 lipca 2018.

 

Wędrówka po zakątkach Tlenia

wtorek, 17 lipca 2018 10:24

Spacer z Przewodnikiem - poznaj 600 lat historii Tlenia - to inicjatywa przygotowana na czas tradycyjnego "Święta Ryby" w Tleniu. A dokładniej dwa spacery. Pierwszy rozpocznie się o godz. 16.30, drugi o 18.30.  Miejsce zbiórki przy moście w Tleniu od strony Przystanku Tleń. O wielu znanych i skrytych tajemnicach Tlenia i okolic dowiemy się podczas blisko dwugodzinnej wędrówki.  Serdecznie zapraszamy.


 

Wystawa "Nasz Tleń" w GOK Osie

wtorek, 17 lipca 2018 09:50

Przez cały okres wakacyjny, codziennie do 15:00, w soboty do 13:00 serdecznie zapraszamy na prezentację "Nasz Tleń". Wystawę można podziwiać w Gminnym Ośrodek Kultury w Osiu. Pomysłodawcą jest Bartosz Kozik, prowadzący na Facebooku profil „Mój Tleń”. Zbiór własnych zdjęć, opatrzonych wspomnieniami spowodował spore zainteresowanie mieszkańców Tlenia i osób, których kiedyś los, chociaż przez chwilę, z Tleniem złączył. Obecnie zbiór powiększył się o kolejne zdjęcia, pochodzące z prywatnych archiwów. Wystawa przygotowana na otwarcie sezonu turystycznego, miała swój wernisaż w plenerze, na Skwerze prof. Hoffmanna w Tleniu. Przez wakacje prezentację można obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Zapraszamy do GOK Osie oraz na profil „Mój Tleń”>>> 

Droga na Piaski już nie jest piaskowa

poniedziałek, 16 lipca 2018 17:10

Brzeziny - droga na PiaskiDroga na Piaski, a urzędowo droga gminna nr 030101C Żur - Brzeziny w części zwartej zabudowy wsi Brzeziny przestała być drogą gruntową. Wykonawcą robót była firma F.H.U. KIC-TRANS Piotr Różycki z Drzycimia, która wygrała przetarg na to zadanie za prawie 195 tys. zł. Przypomnijmy, że ta sama firma w 2017 r. przebudowała drogę Brzeziny - Miedzno na odcinku do skrzyżowania z drogą Osie - Jaszcz. W ostatnich latach corocznie na terenie naszej gminy modernizowane są kolejne drogi, o czym na bieżąco relacjonujemy. W tym roku też nie brakuje inwestycji drogowych. Zakończono już przebudowę ul. Nad Strugą w Łążku i wspomnianą drogę na Piaski w Brzezinach. Ostatnie prace trwają przy budowie pieszojezdni w Pruskich, a kilka dni temu rozpoczęła się przebudowa drogi Osie - Kujonki (inaczej zwanej Łubską drogą). Na półmetku są już prace drogowe przy przebudowie drogi Osie - Miedzno. Kompletnie przy tym modernizowana jest ulica Kościuszki w Osiu. Z każdym tygodniem możemy zobaczyć postęp przy budowie dwóch ścieżek rowerowych: 3 kilometrowej ścieżki przy drodze Osie - Miedzno i 4,5 kilometrowej ścieżki Osie - Żur - Brzeziny. Na wyasfaltowanej części tej ostatniej ścieżki pojawili się już pierwsi rolkarze i rowerzyści.

Więcej: Droga na Piaski już nie jest piaskowa

 

Intensywne opady deszczu i burze

poniedziałek, 16 lipca 2018 14:02

Ostrzeżenie meteorologiczne

o intensywnych opadach deszczu z burzami

Zjawisko: intensywne opady deszczu z burzami

Stopień zagrożenia: 1

Więcej: Intensywne opady deszczu i burze

 

Joanna Kater na scenie w Tleniu

poniedziałek, 16 lipca 2018 16:21

Tleń - Scena PodestScena Podest w Tleniu z każdym miesiącem zaskakuje słuchaczy. To już nie tylko idea, ale też stałe i ważne wydarzenie w życiu kulturalnym naszej gminy. Tym razem z bardzo dobrej strony zaprezentowała Joanna Kater. Do tej pory bardziej znana wszystkim pod hasłem wokalistka. W Tleniu swoje emocje przekazała nie tylko głosem. Śpiewała i akompaniowała na gitarze. To był świetny koncert.  Chwilę po naszej solistce  na scenie pojawił się duet RAT KRU, prezentujący energetyczne połączenie klubowej tanecznej elektroniki z hiphopowym rymowaniem. Z uwagi na pogodę koncerty miały miejsce w budynku Dworca Tleń. Właścicielowi obiektu oranizatorzy Sceny Podest dziękują za pomoc w realizacji tego muzycznego przedsięwzięcia. Zdjęcia widziane obiektywem Pawła Jędryczki możecie zobaczyc w relacji na stronie internetowej GOK Osie >>>.

Więcej: Joanna Kater na scenie w Tleniu

 

William Prestigiacomo podbił serca uczestników Dni Osia

poniedziałek, 16 lipca 2018 15:34

Osie - Dni OsiaFinał Dni Osia już za nami. Jeszcze zimą wszystko wskazywało, że ta impreza się nie odbędzie, a wszystko za sprawą przebudowy stadionu w Osiu. Ci którzy pojawili się na stadionie zauważyli rozkopane boisko boczne. To odrębna inwestycja, na której roboty rozpoczęły się już w maju. Przy podpisaniu umowy z Wykonawcą stadionu okazało się, że roboty rozpoczną się dopiero pod koniec lipca. Wówczas zapadła decyzja, by scena na stadionie stanęła, a finał Dni Osia jak zwykle przyciągnął tłumy. Trudniej jednak było pozyskać topowe zespoły wokalne, bo kontrakty zawierane są z prawie rocznym wyprzedzeniem. Tradycyjnie już swoje prezentacje pokazali: Powiat Świecki oraz Wdecki Park Krajobrazowy. Tegoroczną imprezę Gminny Ośrodek Kultury w Osiu przygotował  wg koncepcji „Dla każdego coś miłego„. Na początek zagrały zespoły z Osia: rockowy Disorders i bardziej bluesowy Black Water Guys. Rytmy reggae zaprezentował Paraliż Band, a formacja Bayera przyciągnęła zwolenników disco polo. Na koniec wystąpił fenomenalny William Prestigiacomo - laureat programu „Voice of Poland„ z repertuarem pełnym funkowych, tanecznych, światowych przebojów. I to on swoim śpiewem podbił serca uczestników sobotniej imprezy. Kto nie był w tym czasie na oskim stadionie niech żałuje. Już przed północą, spragnionych dalszej szalonej zabawy przejął Dj Gambit.

Więcej: William Prestigiacomo podbił serca uczestników Dni Osia

 

Dawid wygrał zawody pływackie w Tleniu

poniedziałek, 16 lipca 2018 11:03

Tleń - zawody pływackieW sobotę 14 lipca na plaży strzeżonej w Tleniu odbyły się kolejne zawody pływackie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie. W zawodach udział wzięło 42 zawodników w trzech kategoriach: do lat 10, od lat 10 do 13 i powyżej 13-tu lat. Wojtek - najmłodszy z zawodników  w dniu zawodów obchodził swoje 7 urodziny (uhonorowany został zasłużonym medalem), natomiast najstarszy z zawodników 15-sto letni Dawid uzyskał najlepszy czas w 25,07 sekund przepływając 40 metrów. Medale i puchary tradycyjnie wręczał Przewodniczący Rady Gminy Osie Roman Waśkowski oraz Witold Guber - prezes Wdeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które było organizatorem powyższych zawodów. Podziękowania dla ratowników Wdeckiego WOPR, którzy przygotowali i sprawnie przeprowadzili zawody.

Więcej: Dawid wygrał zawody pływackie w Tleniu

 

Osie - Turniej brydżowy na Maksy

poniedziałek, 16 lipca 2018 10:58

OsieW ramach obchodów Dni Osia brydżyści rozegrali w Osiu kolejne zawody. Tym razem Turniej brydżowy na Maksy (na zapis maksymalny) odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu w dniu 6 lipca 2018 r. Turniej składał się z siedmiu segmentów po cztery rozdania. Spośród 17 uczestników turnieju najlepsi w rywalizacji okazali się brydżyści z Nowego - Ryszard Sukniak z synem Krzysztofem (103 pkt.). Drugie miejsce przypadło parze ze Świecia:  Janowi Dzedzejowi i Krzysztofowi Jakubowiczowi (88 pkt.). A trzecią parą turnieju z ilością 85 pkt. zostali: Zbigniew Gruchała i Ryszard Dzedzej - również ze Świecia. Andrzej Kłyk - nasz najlepszy brydzysta turnieju, reprezentujący Osie w parze z Zbigniewem Klamczyńskim z Grudziądza uzyskał 83 pkt. Organizatorzy zapraszają na wspólną grę wszyskich chętnych w każdy czwartek do Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.

Więcej: Osie - Turniej brydżowy na Maksy

 

Kąpielisko w Tleniu

czwartek, 12 lipca 2018 15:49

Tleń kąpielisko

Sezon turystyczny w pełni, a pogoda dopisuje. Dopisują też chętni do kapieli. Zwłaszcza jeżeli jest to kapiel na strzeżonych wodach. Nasze kąpielisko w Tleniu, od początku wejścia w życie ustawy, spełnia wymagania krajowych przepisów dotyczących organizacji kąpielisk. Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Osiu, które od szeregu lat angażuje się w organizację letniego wypoczynku nad wodą współpracuje nie tylko z właścicielem kąpieliska tj. Gminą Osie, ale i organami kontrolnymi, w tym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. Niejednokrotnie mieliśmy okazję uczestniczyć w imprezach organizowanych przez naszych WOPR-owców i przekonać się jak wielka grupa ratowników zaangażowana jest w nasze bezpieczeństwo. Patrolowanie wód, czy obserwacja osób pływających na otwartych wodach, to tylko wybrane zadania WOPR-u. Na bieżąco organizator zobowiązany jest też uzupełniać internetowy ogólnokrajowy Serwis kąpielowy >>>, w tym mierzyć i podawać np. temperaturę powietrza i wody, prędkość wiatru lub możliwość kąpieli poprzez określenie barwy wywieszonej flagi. W serwisie mamy też informacje o przydatności wody do kąpieli, której ocenę określaja pracownicy PSSE w Świeciu na podstawie regularnych badań wody.  Nad bezpieczeństwem sanitarnym kąpieliska czuwa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świeciu. Wysokie wymagania stawiane kąpieliskom sprawiają, że w naszym powiecie ta forma funkcjonuje tylko na kapielisku w Tleniu i nad J. Deczno koło Świecia.


Więcej: Kąpielisko w Tleniu

 

Informacja z otwarcia ofert na dowóz dzieci szkolnych

czwartek, 12 lipca 2018 13:32

Wójt Gminy Osie podaje do publicznej wiadomości informację z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Brzezinach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021 na trasie Osie – Brzeziny – Nowy Jaszcz – Jaszcz – Brzeziny – Wałkowiska – Grabowa Buchta – Żur – Osie”

Więcej: Informacja z otwarcia ofert na dowóz dzieci szkolnych

 

Jak strzelano na XVIII Mistrzostwach Powiatu Świeckiego ?

czwartek, 12 lipca 2018 09:08

Osie strzelnicaPierwsze dni lipca na strzelnicy sportowo-myśliwskiej „Gzella" w Osiu tradycyjnie już zdominowane są przez Mistrzostwa Powiatu Świeckiego. To już XVIII mistrzostwa powiatu w strzelectwie, jakie organizowane są od początku istnienia strzelnicy. Pogoda dopisała więc i wyniki były doskonałe, a silna konkurencja sprawiła, że w klasie mistrzowskiej i powszechnej ostateczny wynik rozstrzygnęły baraże. W konkurencji Dian zwyciężyła Maria Oset z okręgu bydgoskiego, druga była Julita Łapieś z okręgu toruńskiego, a trzecie miejsce na podium zajęła Alina Skibicka reprezentująca Włocławek.

Więcej: Jak strzelano na XVIII Mistrzostwach Powiatu Świeckiego ?

Ratownictwo specjalistyczne z Osia

środa, 11 lipca 2018 16:41

Ratownictwo Specjalistyczne w OsiuJak ważne są w naszym życiu odpowiednio wyszkolone i wyposażone w odpowiedni sprzęt jednostki ratownicze dowodzą ostatnie wydarzenia z akcji ratunkowej w jaskini Tham Luang w Tajlandii. Akcja ratunkowa poszukiwanych od 23 czerwca dwunastu chłopców z drużyny piłkarskiej oraz ich trenera zakończyła się uratowaniem wszystkich uwięzionych pod ziemią. Niestety, sierżant Saman Kuman - jeden z ratowników - ochotnik,nurek, komandos, sportowiec, poświęcił życie ratując dzieci w jaskini.  Pod koniec czerwca, na dwudniowym szkoleniu, na terenie Gminy Osie - w Żurze -  pojawili się członkowie jesnostek ratowniczo-poszukiwawczych z terenu całej Polski. Tematyka szkolenia obejmowała m.in. przebieg i planowanie terenowej akcji poszukiwawczej, określanie profili psychologicznych osób zaginionych, objawy i występowanie stresu w zespole poszukiwawczym pies - przewodnik. Świeżo nabytą wiedzę z powodzeniem sprawdzono podczas symulowanej nocnej akcji poszukiwawczej prowadzonej w lasach pomiędzy Spławiem, a Grzybkiem. I sobie i ratownikom życzymy, by ich pomoc nigdy nie była nikomu potrzebna, jednak, gdy przytrafi się nieszczęście, niech ratownicy będą w gotowości. We wspólnych ćwiczeniach udział brali przedstawiciele Grupy Podhalańskiej GOPR, Sekcji Poszukiwawczo Ratowniczej OSP Jabłonna, Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej OSP Klebark Wielki, Stowarzyszenia Storat, OSP Przechowo, Stowarzyszenia Pies i Ratownik, GPR OSP Skarbimierz. Gospodarzem szkolenia byli członkowie OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego z Osia.

Więcej: Ratownictwo specjalistyczne z Osia

 

Ostrzeżenie meteorologiczne

środa, 11 lipca 2018 15:35

Uwaga. Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Świeciu przekazuje informacje o prognozowanych opadach deszczu i możliwych burzach.

Więcej: Ostrzeżenie meteorologiczne

Regulamin PSZOK

środa, 11 lipca 2018 15:35

Wójt Gminy Osie prosi mieszkańców zapoznanie się z Regulaminem przyjmowania odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Osiu.

Regulamin do pobrania>>>>>>>

 

Gospodarka odpadami komunalnymi

środa, 11 lipca 2018 14:29

Informujemy, że błąd systemu obsługi strony internetowej www.osie.pl obejmujący zakładkę Rewolucja śmieciowa - Gmina Osie (baner po prawej stronie witryny) został usunięty dnia 11.07.2018 r. Z dniem dzisiejszym zakładka działa poprawnie, wobec czego poprzez panel dostępne są wszystkie informacje dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy, w tym: harmonogram odbioru odpadów zmieszalnych lub segregowanych, możliwość pobrania deklaracji za gospodarowanie odpadami komunalnymi składaną przez właścicieli nieruchomości oraz informacje o działaniu PSZOK w Osiu. Uwaga - w starszych informacjach mogą występować błędy związane z kodowaniem polskich znaków.

Zapraszamy na Dni Osia!

piątek, 06 lipca 2018 14:38

Z przyjemnością zapraszamy na XXIV Finał Dni Osia. W sobotę 7 lipca 2018r. Na scenie wystąpią: Disorders (rock), Black Water Guys (blues rock), Paraliż Band (reggae), Bayera (disco polo) oraz William Prestigiacomo. Dalszą zabawę taneczną poprowadzi DJ Gambit.  Początek imprezy o godz. 16.30.

Dni Osia

Dni Osia


 

Strona 4 z 94

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama