Przetarg na sprzedaż lokalu mieszkalnego w Osiu

czwartek, 10 sierpnia 2017 13:12

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego położonego w miejscowości Osie, stanowiącego własność Gminy Osie.

Więcej: Przetarg na sprzedaż lokalu mieszkalnego w Osiu

 

Sołectwo Pruskie zaprasza na obchody Święta Wojska Polskiego oraz na VII Festyn Dobrych Sąsiadów

czwartek, 10 sierpnia 2017 11:43


alt


 

Relacja z XVII Mistrzostw Powiatu Świeckiego w strzelectwie

środa, 09 sierpnia 2017 14:07

Osie strzelnicaW dniu 6.08.2017 na strzelnicy sportowo- myśliwskiej w Osiu, punktualnie o godz. 9.45, Marek Droszcz - Kierownik strzelnicy z Michałem Grabskim Wójtem Gminy Osie dali sygnał do rozpoczęcia XVII Mistrzostw Powiatu Świeckiego w strzelectwie. W rywalizacjach strzeleckich udział wzięło 78 zawodników i zawodniczek. W klasie mistrzowskiej najlepszymi okazali się: Montowski Zbyszko z okręgu Bydgoszcz, Mohr Andrzej z okręgu Słupsk i Jedwabiński Marek z okręgu Bydgoszcz. Łukasz Szurlej – mistrz z roku 2014 i 2015, a jednocześnie mieszkaniec Gminy Osie, tym razem zajął siódmą lokatę. W klasie powszechnej na najwyższym podium uplasował się Gmitrzak Mateusz z okręgu Bydgoszcz. Tuż za nim miejsca zajęli Kogut Leszek, też z okręgu Bydgoszcz i Barański Andrzej z okręgu Toruń. W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Oset Marysia z okręgu Bydgoszcz. Pełen wykaz wyników znajduje się na stronie internetowej www.lowiecki.pl >>> 

Więcej: Relacja z XVII Mistrzostw Powiatu Świeckiego w strzelectwie

 

Termomodernizacja szkoły we Wierzchach

środa, 09 sierpnia 2017 07:03

Szkoła Podstawowa we WierzchachObecny sezon budowlany w obiektach gminnych obfituje o zadania związane z termomodernizacją budynków. Pierwsze roboty rozpoczęły się na budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu i są już na ukończeniu. Półmetek przekroczyły prace termomodernizacyjne związane z ociepleniem starej części szkoły w Osiu. Roboty termomodernizacyjne objęły także budynek Szkoły Podstawowej we Wierzchach. Te prace są praktycznie na ukończeniu. Za kwotę 67 500 zł. firma budowlana „Metello Jarosław” z Tlenia ociepliła strop w nowej części szkoły wełną mineralną o gr. 30 cm. oraz wykonała remont elewacji na starej i nowej części szkoły. Wykonane prace z pewnością pozwolą na oszczędności podczas ogrzewania szkoły w sezonie zimowym. Nie bez znaczenia jest też poprawa estetyki budynku. Również przy szkole we Wierzchach zagospodarowano część terenu z przeznaczeniem na ścieżkę edukacyjną. To pierwszy etap zagospodarowania terenu, na który szkoła uzyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w kwocie 10 tys. zł. Relację z tego zadania pokażemy w oddzielnym artykule. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z prac remontowych szkoły we Wierzchach.

Więcej: Termomodernizacja szkoły we Wierzchach

 

Co nowego na weekend?

piątek, 04 sierpnia 2017 08:52

Kolejny weekend w naszej gminie zapowiada się interesująco dla wszystkich pragnących aktywnie spędzić czas wolny. W sobotę: Siatkówka plażowa "O Puchar Wójta Gminy Osie" w Tleniu >>>,  w niedzielę: XVII Mistrzostwa Powiatu Świeckiego w strzelectwie >>> na strzelnicy sportowo-myśliwskiej w Osiu oraz Zielony Targ w Tleniu >>>, a już dzisiaj rozpoczyna się trzydniowa XX edycja Maratonu kajakowego w Żurze >>> wraz z IV Kociewską Kajakową Imprezą na Orientację >>>. Więcej informacji na stronie Informacji Turystycznej >>> i stronach internetowych głównych organizatorów, a my przypominamy historyczny już film z I Mistrzostw Powiatu Świeckiego na strzelnicy w Osiu z roku 2001 >>>.

ZAPRASZAMY !!!

 

Tablica informacyjna w Tleniu

piątek, 04 sierpnia 2017 08:32

TleńNowa tablica informacyjna promująca najciekawsze w naszej gminie miejsca i inicjatywy adresowane dla mieszkańców i turystów pojawiła się w Tleniu. Zastąpiła ona dotychczasową, już zniszczoną upływem czasu i ludzką ręką. Na tablicach, oprócz zdjęć wykonanych w ostatnim okresie, można zapoznać się z układem ulic we wsiach Osie i Tleń. Tablica ta jest kolejnym elementem promocyjnym Gminy Osie. Jednocześnie wszystkich zapraszamy na stronę internetową informacji turystycznej www.cit.gokosie.pl , witrynę dedykowaną wsi Tleń www.odkryjtlen.pl wraz z filmem promocyjnym oraz panoramy 3D >>> naszej gminy.

Więcej: Tablica informacyjna w Tleniu

 

Wyprawka szkolna i stypendium

czwartek, 03 sierpnia 2017 14:13

Drodzy Rodzice!

Wójt Gminy Osie informuje, o możliwości skorzystania z następujących pomocy uczniom w roku szkolnym 2017/2018:


Więcej: Wyprawka szkolna i stypendium

 

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty na dowóz i odwóz dzieci szkolnych

środa, 02 sierpnia 2017 11:43

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: „Dowóz i odwóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do i z Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2017/2018, 2018/2019, 2019/2020 na trasie Osie – Osie Wybudowania – Miedzno - Osie „.


Więcej: Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty na dowóz i odwóz dzieci szkolnych

 

Jak przygotować się na upał?

środa, 02 sierpnia 2017 10:45

upałWraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu. W związku z prognozami IMGW informującymi o możliwości wystąpienia upałów Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy prosi o zapoznanie się z poradnikiem „Jak przygotować się na upał” >>>. W poradniku znajdziemy szereg informacji o skutkach upału i sposobach zapobiegania temu niebezpiecznemu zjawisku.

 

Sportowe wakacje w Pruskich

środa, 02 sierpnia 2017 10:00

Bieżące wakacje, młodzież i dzieci ze wsi Pruskie, spędzają prawdziwie sportowo.

Dzięki finansowej pomocy Wójta Gminy Osie i zaangażowaniu mieszkańców, stare, drewniane bramki do piłki nożnej zostały zastąpione nowymi, trwałymi i bezpiecznymi. Boiska do siatkówki oraz piłki nożnej, położone pięknie przy lesie, porośnięte leśną trawą koszoną przez młodzież, są niemal codziennie miejscem sportowych zmagań. Drużyny przygotowują się także do sierpniowego, sportowego turnieju o przechodni puchar Wójta, o zdobycie którego powalczą z reprezentacją sąsiedniej wsi Wierzchy.

Więcej: Sportowe wakacje w Pruskich

 

Wyłączenia prądu MIEDZNO

środa, 02 sierpnia 2017 08:52

Enea Operator - Rejon Dystrybucji Świecie informuje, że przewiduje wyłączenia energii elektrycznej dla miejscowości:

Miedzno
w dniach: 2017-08-09,
w godzinach: 9 sie 07:30 - 9 sie 14:00
Miedzno nr od 1 do 21, i przyległe.

 

Burze z gradem !

wtorek, 01 sierpnia 2017 11:36

CZK.6335.1.43.2017

Bydgoszcz, 01 sierpnia 2017 r.


Ostrzeżenie meteorologiczne nr 42

Zjawisko: Burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie

Ważność: od godz. 11:00 dnia 01.08.2017 do godz. 18:00 dnia 01.08.2017

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk: Rafał Szewczyk

Źródło informacji: IMGW-PIB

Łukasz Szczupacki

(dyżurny operacyjny sporządzający meldunek) 

Intensywne opady deszczu

poniedziałek, 31 lipca 2017 14:05

CZK.6335.1.41.2017

Bydgoszcz, 30 lipca 2017 r.


Ostrzeżenie meteorologiczne nr 40

Intensywne opady deszczu

Zjawisko: Burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie subregion północno – zachodni

Ważność: od godz. 14:00 dnia 31.07.2017 do godz. 10:00 dnia 01.08.2017

Przebieg: prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad.


Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk: Agnieszka Drwal-Tylmann

Źródło informacji: IMGW-PIBWycieczka do Jastrzębiej Góry z sołectwa Jaszcz

poniedziałek, 31 lipca 2017 11:50

W dniu 23 lipca br. Pani Irena Kozłowska - sołtys wsi Jaszcz zorganizowała wyjazd dla mieszkańców sołectwa Jaszcz do Jastrzębiej Góry. Przy pięknej, słonecznej pogodzie jaka nam sprzyjała zwiedzaliśmy Jastrzębią Górę, jednak większość czasu spędziliśmy na plaży spacerując brzegiem naszego pięknego Bałtyku. Wycieczkowicze wrócili do domów opaleni i w dobrych humorach.
Więcej: Wycieczka do Jastrzębiej Góry z sołectwa Jaszcz

 

Informacja o emeryturach rolniczych

poniedziałek, 31 lipca 2017 08:13

KRUSW związku ze zmianą wieku emerytalnego Oddział Regionalny KRUS w Bydgoszczy informuje o warunkach dotyczących składania wniosków o emeryturę rolniczą. OR KRUS w Bydgoszczy przypomina, że od 1 października br. wiek emerytalny dla kobiet wyniesie 60 lat, a dla mężczyzn 65 lat. Z uwagi na powyższe od dnia 20 września 2017 r. wszystkie jednostki terenowe oddziału rozpoczną przyjmowanie wniosków o emeryturę rolniczą. Więcej informacji w załącznikach poniżej oraz na stronie internetowej www.bip.krus.gov.pl

Więcej: Informacja o emeryturach rolniczych

Syreny alarmowe

piątek, 28 lipca 2017 09:49

I N F O R M A C J A

W dniu 1 sierpnia 2017 r. o godzinie 17.00 w związku z 73 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie gminy Osie uruchomione będą syreny alarmowe.


Wójt Gminy Osie
(-) Michał Grabski


 

Wycieczka do ogrodów HORTULUS w Dobrzycy

środa, 26 lipca 2017 12:51

W niedzielę 23 lipca laureaci XII edycji konkursu „Mój piękny ogród” organizowanego pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Osie – Romana Waśkowskiego wzięli udział w jednodniowej wycieczce do ogrodów tematycznych HORTULUS w Dobrzycy koło Koszalina. Podczas zwiedzania ogrodów dopisała pogoda jak również humor uczestników wycieczki.

Więcej: Wycieczka do ogrodów HORTULUS w Dobrzycy

XX Jubileuszowy Ogólnopolski Maraton Kajakowy „Zapora Żur 2017”

środa, 26 lipca 2017 10:35

Zapora Żur 2017Sympatyków turystyki kajakowej zapraszamy w dniach 4 – 6.08.2017 r.  do Żura na XX Jubileuszowy Ogólnopolski Maraton Kajakowy „Zapora Żur 2017” GRAND PRIX PZK 2017. Regulamin i wiecej informacji znajduje się na stronie internetowej organizatora - Klubu Turystów Wodnych CELULOZA w Świeciu >>>. Jednocześnie w dniu 6 sierpnia br. Bractwo Czarnej Wody zaprasza na IV Kociewską Kajakową Imprezę na Orientację „Zapora Żur 2017”. Regulamin InO dostępny jest na stronie internetowej BCW >>>

Więcej: XX Jubileuszowy Ogólnopolski Maraton Kajakowy „Zapora Żur 2017”

 

Strona 4 z 77

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»