Co nowego na weekend?

wtorek, 25 lipca 2017 14:47

Kino w TleniuPrzypomnamy o nadchodzących wydarzeniach na weekend:

28 lipca, piątek, 22:00, Tleń – Filmowe lato z Orange – Dzięki inicjatywie Ferment Kolektiv z Poznania i wsparciu Orange i Multikina przygotowano cykl seansów plenerowych w całym województwie. W Tleniu, w piątkowy wieczór, ok. 22:00, widzowie będą mogli obejrzeć „Lato w Prowansji”. Na Skwerze Alfonsa Hoffmanna stanie wielki ekran, rozłożone zostaną leżaki. Udział bezpłatny.

29 lipca, sobota – Scena Podest: Fickle Vibe – tym razem zagra poznański skład, który łączy neosoul, r’n’b i elementy psychodelii. Świetni muzycy, zjawiskowa Joanna. Tleń. Skwer A. Hoffmanna. Start o 19:00.

Więcej: Co nowego na weekend?

 

Wnioski na świadczenia z GOPS od 1 sierpnia

wtorek, 25 lipca 2017 10:51

GOPS OsieGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osiu informuje osoby zainteresowane ubieganiem się o świadczenia wychowawcze 500+, świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego, że mogą składać wnioski w jednym terminie od 1 sierpnia 2017 r.;

Więcej: Wnioski na świadczenia z GOPS od 1 sierpnia

 

Wnioski o dotacje na inwestycje w rolnictwo…

piątek, 21 lipca 2017 14:50

Osie

Do 3 sierpnia 2017 r. można składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" finansowane z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. To już kolejny w tym roku nabór wniosków na przetwórstwo produktów rolnych. Tym razem o pomoc finansową mogą ubiegać się rolnicy, małżonkowie rolników lub ich domownicy, którzy objęci są ubezpieczeniem społecznym rolników w pełnym zakresie.

Więcej: Wnioski o dotacje na inwestycje w rolnictwo…

 

Dzień Ryby w Tleniu - 2017

czwartek, 20 lipca 2017 13:45

Już dzisiaj zapraszamy na dania rybne we wszelkiej postaci, konkursy, występy i zawody kajakowe. Poszczególne punkty gastronomiczne będą serwować rybę: gotowaną, smażoną lub w postaci zupy. Lokalne piwo serwować na Skwerze będzie browar Przystanek Tleń. Po 17:00, rozpoczną się występy Studia Piosenki z Osia. Będzie też można wziąć udział w konkursie wiedzy Wdeckiego Parku Krajobrazowego, czy w zawodach kajakowych Wdeckiego WOPR-u. Swoje konkursy zapowiada też Jolanta Czubak - Sołtys wsi Tleń. Imprezę zakończy występ formacji Presto Band. Poniżej przedstawiamy program i menu ogferowane przez poszczególne obiekty gastronomiczne:

Więcej: Dzień Ryby w Tleniu - 2017

 

Afrykański pomór świń - realne zagrożenie

czwartek, 20 lipca 2017 12:55

Afrykański pomór świń (ASF) to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF w związku, z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Najczęstszym sposobem zakażenia zwierząt jest bezpośredni lub pośredni kontakt ze zwierzętami zakażonymi. W przypadku terenów o wysokim zagęszczeniu gospodarstw utrzymujących świnie, rozprzestrzenianie się wirusa między gospodarstwami jest stosunkowo łatwe za pośrednictwem osób odwiedzających gospodarstwo, jak również przez zakażoną paszę, wodę, wyposażenie oraz skarmianie zwierząt odpadami kuchennymi (zlewkami).

Więcej: Afrykański pomór świń - realne zagrożenie

 

Niższy wiek emerytalny od 1 października 2017 r.

czwartek, 20 lipca 2017 12:45

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że wiek emerytalny – podwyższany stopniowo od 1 stycznia 2013 r. – w III kwartale 2017 r. będzie jeszcze wynosił co najmniej 61 lat i 3 miesiące – dla kobiet oraz co najmniej 66 lat i 3 miesiące – dla mężczyzn. Natomiast od 1 października 2017 r. wiek emerytalny zostaje obniżony do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Więcej: Niższy wiek emerytalny od 1 października 2017 r.

 

Informacja z otwarcia ofert na dowóz dzieci szkolnych

wtorek, 18 lipca 2017 14:26

Wójt Gminy Osie podaje do publicznej wiadomości informację z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Dowóz i odwóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do i z Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2017/2018, 2018/2019, 2019/2020 na trasie Osie – Osie Wybudowania – Miedzno - Osie„

Więcej: Informacja z otwarcia ofert na dowóz dzieci szkolnych

 

Ale PiKne lato z radiem PiK - link do audycji

czwartek, 13 lipca 2017 15:25

PIK w OsiuCzy mieszkańcy Żuru szczególnie lubią żurek? Co w środku lasu na Moście Miłości robią o zmierzchu dwie tajemnicze postacie? Czy złoto armii napoleońskiej zostanie w końcu odnalezione? Co jest tajemnicą borowiackiego gulaszu? Odpowiedzi na te i inne pytania redaktorzy radia PIK szukali w czasie wakacyjnej wizyty w Osiu. Program zrealizowany został w ramach projektu promującego walory turystyczne regionu "Ale PiKne lato z radiem PiK". Wóz satelitarny i namiot rozlokowane zostały w dniu 28 czerwca w centrum Osia. W programie m.in. wywiady na żywo oraz antenowy konkurs dla mieszkańców i turystów. W audycji słuchaliśmy opowieści o legendach, turystycznych atrakcjach i borowiackich przysmakach. Autorzy zajrzeli do pokoju zagadek, rozgrzewali się z zawodnikami nordic walking. Nie zabrakło konkursów dla mieszkańców i słuchaczy. Na koniec wizyty dziennikarze odbyli radiowy spacer w Elektrowni Wodnej w Żurze, a w Tleniu sprawdzili jak wyrabia się lokalne piwo. Audycji można posłuchać na stronie internetowej Radia PIK >>>  

Więcej: Ale PiKne lato z radiem PiK - link do audycji

 

Badanie wzroku i pomiar cieśnienia śródgałkowego

czwartek, 13 lipca 2017 14:01

ZAPRASZAMY NA BADANIE WZROKU I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO

(PROFILAKTYKA JASKRY)

Więcej: Badanie wzroku i pomiar cieśnienia śródgałkowego

 

Koniec budowy drogi Osie – Starnie – etap I

środa, 12 lipca 2017 16:35

Starnie

W czerwcu br. informowaliśmy o utrudnieniach związanych z budową drogi Osie – Starnie (etap I) obejmującej część ulicy Dolnej w Osiu, a już możemy się pochwalić zakończeniem prac. Roboty obejmowały odcinek drogi od ulicy Nowy Świat do wiaduktu kolejowego, a Wykonawcą była firma FHU „KIC-TRANS” Piotr Różycki z Drzycimia, która za kwotę 477 061,24 zł i pięcioletnią gwarancję wygrała przetarg na budowę. Prace zostały wykonane w terminie i zgodnie z umową, a efekty możemy zobaczyć na relacji zdjęciowej zamieszczonej poniżej lub na własne oczy, wybierając się na krótki spacer. Odbiór techniczny drogi odbył się w dniu 7 lipca br., a komisja przebyła cały odcinek na pieszo.

Więcej: Koniec budowy drogi Osie – Starnie – etap I

 

Koncerty, zawody pływackie i Zielony Targ na weekend

środa, 12 lipca 2017 11:46

Scena Podest w TleniuCo w najbliższy weekend w Tleniu? Kolejny koniec tygodnia zapowiada się obiecująco dla mieszkańców i turystów. Już w piątek (14 lipca) rusza "Scena Podest". Od godziny 18.00 w Tleniu posłuchać będzie można koncertów dwóch kapel z Osia i jednego składu z Chełmna. Podczas tegorocznych kameralnych koncerty na Skwerze Alfonsa Hoffmanna w Tleniu na scenie pojawią się grupy: Proton - zrzeszający muzykujących wcześniej w innych zespołach Michała Dombrowskiego, Kamila Szmeltera, Jakuba Warzyńskiego i Marka Manikowskiego. Mieszanka muzyczna to mocne hard rockowe riffy z punkowym zadziorem. Disorders to ostatnio stali rezydenci wszelkich imprez. Mają już swój rozpoznawalny repertuar. Kto zna, będzie mógł śpiewać z zespołem. Młode, energiczne granie. Myasta - to grupa reggae z Chełmna. Majki Kowalski to rozpoznawalna osoba na lokalnej scenie jamajskich pulsacji. Wspólnie z Dj Wujkiem Markiem rozbujali niejedną imprezę, w tym koncert z Earl Jacobem. Obsługę techniczną cyklu "Scena Podest" zapewnia Gminny Ośrodek Kultury w Osiu. A co więcej:

Więcej: Koncerty, zawody pływackie i Zielony Targ na weekend

 

XVIII Lato we Wdeckim Parku Krajobrazowym

wtorek, 11 lipca 2017 14:53

Lato w ParkuNiezmiennie od wielu lat impreza plenerowa organizowana przez Wdecki Park Krajobrazowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Mnóstwo atrakcji i konkursów zorganizowanych przez pracowników parku, wspieranych przez członków Bractwa Czarnej Wody, sprawiły, że uczestnicy Lata w Parku mieli nie tylko okazję się bawić, ale też wygrywać liczne nagrody rzeczowe. Na oddzielnych stoiskach prezentowali się pracownicy Nadleśnictwa Osie, Tucholskiego Parku Krajobrazowego, Krajeńskiego Parku Krajobrazowego oraz Powiatu Świeckiego. Szereg nagród, w tym sadzonki drzewek i krzewów na bieżąco odbierali uczestnicy licznych konkursów o tematyce przyrodniczej i regionalnej. Swoje doświadczenie kulinarne na oddzielnych stoiskach pokazały panie z Ligii Kobiet Polskich w Osiu i Koła Gospodyń Wiejskich w Miedznie. Uczestnicy imprezy wzięli udział w pokazie sokolnictwa oraz prezentacji członków Bractwa Rycerskiego z Pruszcza. Na kolejne lato we Wdeckim Parku Krajobrazowym organizatorzy zapraszają już za rok.

Więcej: XVIII Lato we Wdeckim Parku Krajobrazowym

 

XVI Puchar Wójta Gminy Osie za nami

wtorek, 11 lipca 2017 12:59

Puchar Wójta Gminy Osie W dniu 8 lipca 2017 r. na strzelnicy sportowo - muyśliwskiej "Gzella" w Osiu odbyły się zawody strzeleckie o XVI Puchar Wójta Gminy Osie. Zawody zgromadziły 80 strzelców, którzy rywalizowali w klasie mistrzowskiej i powszechnej. Wśród mistrzów zwyciężył z kompletem punktów Jacek Adamczyk reprezentujący Toruń. Tym samym potwierdził on swoją dominację w Pucharze Wójta, bowiem zwyciężył po raz drugi z kolei i ponownie z kompletem punktów. Drugi w tej klasie był Jarosław Kwaśnik reprezentujący Gdańsk, a trzeci Andrzej Mohr ze Słupska. W klasie powszechnej wszystkie miejsca na podium objęli reprezentanci Torunia: Adam Pieściński (1), Krzysztof Mielcarski (2) i Andrzej Barański (3). Alina Skibińska - jedyna kobieta w gronie strzelców uplasowała się na 43 miejscu. Zobacz szczegółowe wyniki na stronie internetowej www.lowiecki.pl >>> A poniżej prezentujemy relecję zdjęciową z zawodów.   

Więcej: XVI Puchar Wójta Gminy Osie za nami

Ogłoszenie o przetargu na dowóz i odwóz dzieci szkolnych na trasie Osie-Osie Wybudowanie-Miedzno-Osie

piątek, 07 lipca 2017 14:21

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. „Dowóz i odwóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do i z Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2017/2018, 2018/2019, 2019/2020 na trasie Osie - Osie Wybudowania - Miedzno - Osie”.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu na dowóz i odwóz dzieci szkolnych na trasie Osie-Osie Wybudowanie-Miedzno-Osie

 

Roczna kwota graniczna podatku dochodowego za rok 2017

czwartek, 06 lipca 2017 12:08

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie informuje, że zgodnie z obwieszczeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 czerwca 2017r. (M.P. z 2017r. poz. 634) roczna kwota graniczna należnego podatku dochodowego za rok 2017 od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej wynosi 3300 zł.

Informacja przekazana za pośrednictwem OR KRUS w Bydgoszczy

KRUS-Zmiany od 1 lipca br. w kwotach wolnych od potrąceń komorniczych

czwartek, 06 lipca 2017 12:00

Zmiany od 1 lipca br. w kwotach wolnych od potrąceń komorniczych

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zgodnie z przepisami ustawy z dnia 17 grudnia 1998r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, z kwoty emerytury lub renty – po odliczeniu składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczki i innych należności z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych – podlegają potraceniu m.in. sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne, z uwzględnieniem kwot wolnych od potrąceń. Kwotą wolną od potrąceń jest część świadczenia, która nie podlega egzekucji.


Więcej: KRUS-Zmiany od 1 lipca br. w kwotach wolnych od potrąceń komorniczych

 

Nabór wniosków o przyznanie pomocy w zakresie tematycznym:"Podejmowanie Działalności Gospodarczej"

czwartek, 06 lipca 2017 11:04

Lokalna Grupa Działania z dniem 30 czerwca 2017 roku ogłosiła nabór wniosków o przyznanie pomocy w zakresie tematycznym

„PODEJMOWANIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ”.

Więcej: Nabór wniosków o przyznanie pomocy w zakresie tematycznym:"Podejmowanie Działalności Gospodarczej"

Zaproszenie na XVIII Lato w Parku

środa, 05 lipca 2017 08:31

Dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego wraz z Organizatorami serdecznie zaprasza na XVIII Lato w Parku. Impreza odbędzie się 8 lipca 2017 roku (sobota) przy siedzibie Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji (prezentacje, konkursy, warsztaty, gry i zabawy) łączących czynny wypoczynek z zabawą i nauką. Serdecznie zapraszamy!

 

Strona 5 z 77

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»