Uwaga: Przebudowa drogi Brzeziny - Miedzno

wtorek, 04 lipca 2017 16:15

Droga Miedzno - BrzezinyOd czwartku ((6 lipca 2017 r.) w obrębie części drogi Brzeziny - Miedzno będzie obowiązywać czasowa zmiana organizacji ruchu. Zmiana związana jest z przebudową drogi gminnej nr 030102C Miedzno-Brzeziny, na odcinku od Brzezin do skrzyżowania z drogą Osie - Jaszcz. Już w czerwcu bieżącego roku przystąpiliśmy do prac geodezyjnych ukazujących prawidłowy przebieg drogi, a następnie do usunięcia drzew i karczowania korzeni w obrębie przyszłej jezdni. Te roboty są na ukończeniu. Natomiast od czwartku (6 lipca 2017 r.) w terenie pojawi się ciężki sprzęt. Jednocześnie na tym odcinku drogi będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu związana z wykonywaniem prac ziemnych, a następnie położeniem nawierzchni bitumicznej. Roboty winny zakończyć się do końca lipca 2017 r.

Więcej: Uwaga: Przebudowa drogi Brzeziny - Miedzno

 

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Osiu

wtorek, 04 lipca 2017 14:29

szkoła w OsiuTydzień temu dzieci opuściły mury szkolne i rozpoczęli wakacje, a już we wnętrzach i wokół budynku Zespołu Szkół w Osiu pojawili się pracownicy lokalnej firmy budowlanej. Przetarg na zadanie pn. "Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Osiu wraz z wymianą sieci C.O." za kwotę 676 500,00 zł. wygrała firma remontowo - budowlana Leszka Stosika z Osia. - To ostatnia tak duża inwestycja realizowana w obrębie oskiej szkoły - mówi Michał Grabski Wójt Gminy Osie. Główne prace obejmują ocieplenie starego budynku i wykonanie prac elewacyjnych oraz wymianę instalacji centralnego ogrzewania. Ciekawostką jest fakt, że stara instalacja C.O. wykonana została jeszcze przed II wojną światową. Zgodnie z umową roboty winny być zakończone pod koniec wakacji.

Więcej: Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Osiu

 

Tleń - zaproszenie do kina plenerowego

wtorek, 04 lipca 2017 08:41

Kino w Tleniu14 czerwca ruszyło Filmowe Lato z Orange i Multikinem – najdłuższa filmowa przygoda wakacji. Tleń i Cisna, Żywiec i Kołobrzeg, Białowieża i Białka Tatrzańska – to kilka z lokalizacji, do których zawita bezpłatne kino plenerowe. Stanie ono w 34 miejscowościach, gdzie do 17 września odbędą się łącznie aż 84 pokazy największych hitów festiwalowych, wakacyjnych evergreenów i tytułów wprawiających w doskonały nastrój. Repertuar Filmowego Lata z Orange i Multikinem pełen jest filmowych atrakcji. W Tleniu (28 lipca, piątek, godz. 22.00, skwer A. Hoffmana) widzowie zobaczą „Lato w Prowansji” - pełną ciepła i humor opowieści o tym, czego młodsze pokolenie może nauczyć się od starszego, a starsze – od młodszego.

Więcej: Tleń - zaproszenie do kina plenerowego

 

Poszukiwany pracownik - elektryk

poniedziałek, 03 lipca 2017 14:42

GZK OsieGminny Zakład Komunalny w Osiu poszukuje pracownika na stanowisko konserwator - elektryk.   Praca na pełen etat. Termin składania dokumentów upływa dnia 11 lipca 2017 roku. Pełna treść ogłoszenia znajduje się poniżej oraz na stronie internetowej Gminnego Zakładu Komunalnego w Osiu >>>

Więcej: Poszukiwany pracownik - elektryk

 

Finał XXIII Dni Osia już za nami

poniedziałek, 03 lipca 2017 13:33

Dni OsiaXXIII Dni Osia już za nami. Finałowa impreza, podczas której prowadzący zachęcali publiczność do wspólnej zabawy oraz do korzystania z licznych atrakcji rozpoczęła się o godzinie 17.00 na stadionie sportowym w Osiu. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się Black Blues Project i Disorders- rockowe zespoły, w skład których wchodzą muzycy z Osia, Grudziądza i Jeżewa. Punktualnie o godzinie 21.40 pojawił się Andrzej Krzywy wraz z zespołem De Mono. Ujmujący i niepowtarzalny głos Andrzeja przeniósł nas w świat jego największych przebojów, a żywiołowość i energia płynąca ze sceny porwała wszystkich do wspólnej zabawy. Dla uczestników zebranych przy scenie do tańca grał zespół Forte, a dalej zabawę poprowadził Dj Horse - jeden z najbardziej rozpoznawalnych dj-ów regionu. Więcej o tegorocznych Dniach Osia przeczytacie na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu >>>. Tam też znajdziecie galerię zdjęć z finału >>>.

 

Impreza na Orientację „Nad Wdą 2017”

poniedziałek, 03 lipca 2017 12:52

Nad Wdą 2017W sobotę i niedzielę 10-11 czerwca 2017 r. odbyła się Ogólnopolska Impreza na Orientację „Nad Wdą 2017”, współfinansowana przez Województwo Kujawsko-Pomorskie i Gminę Osie. Na trzynastu trasach (pieszych i rowerowej) prawie 170 uczestników sprawdzało swoje umiejętności. Protokoły i szczegółowe wyniki zawodów można znaleźć na stronie internetowej Bractwa Czarnej Wody www.bractwoczarnejwody.org.pl Natępna impreza na Orientację „Nad Wdą 2018” już za rok. Zapraszamy!

Więcej: Impreza na Orientację „Nad Wdą 2017”

 

Audycje o profesorze Alfonsie Hoffmannie

poniedziałek, 03 lipca 2017 12:45

OsieBractwo Czarnej Wody od początku swej działalności popularyzuje wybitnych Pomorzan, których życiowe czy zawodowe losy związane są z gminą Osie, powiatem świeckim, Borami Tucholskimi, Wdą (Czarną Wodą). Do takich postaci z pewnością należy prof. inż. Alfons Hoffmann. Po latach zapomnienia wzrasta zainteresowanie dokonaniami zawodowymi i społecznymi Profesora, do czego przyczyniły się także działania popularyzatorskie Bractwa prowadzone samodzielnie, jak i we współpracy z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym oraz Eneą Wytwarzanie w Samociążku.

Więcej: Audycje o profesorze Alfonsie Hoffmannie

 

Konkurs pt."Mój piękny ogród"

piątek, 30 czerwca 2017 09:30

Konkurs pt. "Mój piękny ogród" organizowany od dwunastu lat pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Osie Romana Waśkowskiego.
W dniu 19 czerwca 2017 r. komisja konkursowa dokonała przeglądu zgłoszonych do konkursu ogrodów w miejscowościach: Miedzno, Jaszcz, Brzeziny, Wałkowiska, Radańska, Łążek, Pruskie i Tleń.

Więcej: Konkurs pt."Mój piękny ogród"

 

Zaproszenie na finał XXIII Dni Osia

czwartek, 29 czerwca 2017 15:17

Dni Osia

Więcej: Zaproszenie na finał XXIII Dni Osia

 

Poszukiwany lekarz stomatolog

czwartek, 29 czerwca 2017 15:15

OsieDyrektor S.P.Z.O.Z Gminna Przychodnia w Osiu zaprasza do współpracy lekarza stomatologa. W ofercie: wyposażony gabinet stomatologiczny, elastyczne dopasowanie dni i godzin pracy, komfortowe dostosowanie czasu wizyty pacjenta do rodzaju zaplanowanego zabiegu, przyjazną i serdeczną atmosferę. Pełna treść ogłoszenia poniżej.

Więcej: Poszukiwany lekarz stomatolog

 

„Piknik Sołecki” w Brzezinach

czwartek, 29 czerwca 2017 11:21

Mieszkańcy Brzezin powitali lato piknikiem sołeckim. Jest już tradycją, że od kilku lat w naszej wsi odbywają się spotkania mieszkańców na świeżym powietrzu. W tym roku miało to miejsce 24 czerwca.


Więcej: „Piknik Sołecki” w Brzezinach

 

Dzień Dziecka w Miedznie

czwartek, 29 czerwca 2017 09:25

Dnia 04.06.2017 roku w świetlicy wiejskiej w Miedznie obchodzono Międzynarodowy Dzień Dziecka, na który zaproszono Panią Agatę i Panią Aleksandrę ze Świecia, które przebrane za klaunów poprowadziły całą imprezę. Dzieci miały mnóstwo zabaw i konkursów.


Więcej: Dzień Dziecka w Miedznie

 

Wykaz nieruchomości lokalowej przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu

czwartek, 29 czerwca 2017 07:34

Wójt Gminy Osie na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2016 r. poz. 2147 z późn. zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości lokalowej, stanowiącej własność Gminy Osie, przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu.

Więcej: Wykaz nieruchomości lokalowej przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu

List Prezesa KRUS do rolników i ich dzieci

piątek, 23 czerwca 2017 14:34

Szanowni Rolnicy, Drogie Dzieci!

Lato to organizacyjnie bardzo trudny czas dla rolników i ich rodzin. Gorączka sianokosów, żniw, zbiorów owoców i zabiegów pielęgnacyjnych, dodatkowo
w warunkach wysokich temperatur, sprzyja wypadkom podczas wykonywanej pracy. Ponadto Dzieci przebywające na wakacjach, pozostawione bez należytego nadzoru na terenie gospodarstwa narażone są na wiele zagrożeń.


Więcej: List Prezesa KRUS do rolników i ich dzieci

 

Ale PiKne lato z radiem PiK w Osiu

piątek, 23 czerwca 2017 11:31

W wielu miejscowościach regionu Radio PIK realizuje projekt "Ale PiKne lato z radiem PiK". W wakacyjny objazd regionu autorzy wyruszą w poniedziałek, a już w środę 28 czerwca, w godzinach od 9:00 do 12:00 redakcyjny namiot stanie w centrum Osia. W programie m.in. wywiady na żywo oraz antenowy konkurs dla mieszkańców i turystów. Dodatkowo o godz. 13.15 autorzy planują radiowy spacer po elektrowni w Żurze.


DE MONO ZAGRAJĄ W OSIU

czwartek, 22 czerwca 2017 12:38

De Mono Osie

Więcej informacji na stronie GOK Osie >>> 

Koniec budowy ulicy Jodłowej w Osiu

środa, 21 czerwca 2017 16:02

Osie, ul. JodłowaJuż od dwóch tygodni mieszkańcy ulicy Jodłowej dojeżdżają do swoich domów po nowej nawierzchni z kostki betonowej. Ta niewielka ulica, o długości 130 mb. zabudowana domami jednorodzinnymi , była ostatnią nieutwardzoną ulicą na Osiedlu Leśnym. Kłopoty mieszkańcom sprawiał nie tylko piaszczysty grunt, ale i kałuże po opadach deszczu. Dzisiaj te problemy pozostały tylko we wspomnieniach, bowiem wraz z nową nawierzchnią wykonane zostało odwodnienie ulicy oraz oświetlenie. Roboty drogowe wykonała wyłoniona w drodze przetargu firma MARBRUK z Charzyków koło Chojnic, za kwotę 137712,09 zł. brutto.

Więcej: Koniec budowy ulicy Jodłowej w Osiu

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

środa, 21 czerwca 2017 10:21

Przewodniczący Rady Gminy Osie uprzejmie informuje, że w dniu 28 czerwca 2017 r. o godz. 15.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się XXI Sesja Rady Gminy Osie.

Poniżej pełna treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad:


Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

 

Strona 6 z 77

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»