Nasze Bory w oczach dziecka

Bory Tucholskie w oczach dzieckaBory Tucholskie w oczach dziecka - to najważniejsze wydarzenie plastyczne na mapie regionu Borów Tucholskich. Ponad stu Laureatów XXVI edycji naszego konkursu plastycznego zebrało się w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, by odebrać nagrody i wyróżnienia, których fundatorami byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Powiat Świecki i Gmina Osie.

W tym roku po wstępnej selekcji na konkurs napłynęło 818 prac z 57 placówek oświatowych i wychowawczych. W dniu 10 marca br. komisja konkursowa w składzie: Magdalena Skrzyńska, Anna Karpus, Alicja Tkaczyk i Marek Lejk nagrodziła i wyróżniła łącznie 114 prac.

Wręczenie nagród poprzedził występ zespołu gospelowego AMICIS i grupy tanecznej iAMOS STARS działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu.

Nagrody i wyróżnienia w postaci książek o tematyce ekologiczno- przyrodniczej laureatom konkursu wręczali: Janusz Kaczmarek - Dyrektor RDLP w Toruniu, Franciszek Koszowski - Starosta Powiatu Świeckiego, Michał Grabski - Wójt Gminy Osie, Zdzisław Markuszewski - Dziekan Wydziału Inżynieryjnego Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi, nadleśniczy Piotr Kasprzyk (N-ctwo Trzebciny), nadleśniczy Artur Karetko (N-ctwo Dąbrowa), zastępca nadleśniczego Dorota Piechowska (N-ctwo Osie), Anna Karpus i Marek Lejk – członkowie Jury, Daniel Siewert (dyr. WPK), Aleksandra Kater (dyr. Zespołu Szkół w Osiu), Bogdan Wiśniewski (dyr. SP Brzeziny), Gabriela Chabowska (dyr. SP Wierzchy), Ewa Mechlińska (dyr. Przedszkola Publicznego w Osiu). A na koniec na dzieci i młodzież, ich opiekunów i gości czekał słodki poczęstunek. Wszystkim laureatom i ich opiekunom gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję naszego konkursu.

Pełen wykaz laureatów oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie internetowej GOK Osie >>>

Tekst: Marek J. Lejk Fot. Marek J. Lejk i M. Grabski