Zespół Szkół w Osiu- To dzięki marzeniom, mam zaszczyt dzisiaj powitać wszystkich w tym niezwykłym i szczególnie radosnym dniu dla naszej szkoły. Słowa Aleksandry Kater - dyrektor Zespołu Szkół w Osiu w dniu 30 maja br. nawiązały bezpośrednio do myśli naszego noblisty Władysława Stanisława Reymonta ?iż, rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia".

W dniu poprzedzającym tegoroczny Dzień Dziecka przypadła uroczystość oficjalnego otwarcia nowej części budynku szkolnego w Osiu, którego powierzchnia użytkowa po rozbudowie wzrosła o blisko 560 m2. Dzięki tej inwestycji powstały m.in. sala do gimnastyki, siłownia, nowe toalety, magazyn sprzętu sportowego, trzy sale lekcyjne, szatnia i sala do nauczania indywidualnego.


- Mam nadzieję, że powstały budynek na miarę XXI wieku jest i będzie wspaniałą wizytówką naszej gminy, a stworzone warunki pozwolą naszym dzieciom poszerzać umiejętności, rozwijać zainteresowania i z wiarą patrzeć w przyszłość ? dodała Aleksandra Kater.

W uroczystości oprócz uczniów i nauczycieli udział wzięli władze samorządowe Gminy Osie, a powiat reprezentował Starosta Franciszek Koszowski oraz radny powiatowy Andrzej Kowalski.

Michał Grabski ? Wójt Gminy Osie przypomniał zebranym historię remontów i przebudowy budynku szkoły sięgającą lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Podkreślił, że wiele z tych mniejszych i większych planów udało się zrealizować, w tym: dobudowę nowego skrzydła szkoły, budowę sali gimnastycznej, czy też zespołu boisk sportowych w ramach programu Orlik 2000.

Wspomniał też, że kolejnym etapem modernizacji Zespołu Szkół w Osiu jest termomodernizacja budynku starej części szkoły oraz wymiana centralnego ogrzewania. Umowa na tę inwestycję jest już podpisana, a prace remontowe rozpoczną się już pod koniec czerwca.

Wtorkowa uroczystość rozpoczęła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, gdzie oprócz wystąpień zaproszonych gości zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół w Osiu z przedstawieniem teatralnym pt. ?Skrzydełka? oraz pokazem w wykonaniu grupy tanecznej ?Gwiazdeczki?. Dalsza część uroczystości miała miejsce w budynku szkoły, gdzie Michał Grabski, Aleksandra Kater i Piotr Rzońca (przedstawiciel wykonawcy) dokonali przecięcia wstęgi. W otoczeniu uczniów, nauczycieli i zebranych gości nowo oddana część szkoły została poświęcona przez proboszcza oskiej parafii ? ks. Konrada Baumgarda.

Przypomnijmy, że wykonawcą robót było Konsorcjum: Zakład Ogólnobudowlany TACZBUD Henryk Taczyński z siedzibą w Rogóźnie oraz TACZBUD - BIS Mariusz Taczyński z Grudziądza, a wartość inwestycji wyniosła prawie 2 miliony złotych.

W roku szkolnym 2017/18 do Szkoły Podstawowej w Osiu uczęszczać będzie ok. 530 dzieci.

Zespół Szkół w OsiuZespół Szkół w OsiuTekst: Marek Lejk, Fot. W. Kater i MJL


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zielony Punkt KontrolnyReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama