Koncerty, zawody pływackie i Zielony Targ na weekend

Scena Podest w TleniuCo w najbliższy weekend w Tleniu? Kolejny koniec tygodnia zapowiada się obiecująco dla mieszkańców i turystów. Już w piątek (14 lipca) rusza "Scena Podest". Od godziny 18.00 w Tleniu posłuchać będzie można koncertów dwóch kapel z Osia i jednego składu z Chełmna. Podczas tegorocznych kameralnych koncerty na Skwerze Alfonsa Hoffmanna w Tleniu na scenie pojawią się grupy: Proton - zrzeszający muzykujących wcześniej w innych zespołach Michała Dombrowskiego, Kamila Szmeltera, Jakuba Warzyńskiego i Marka Manikowskiego. Mieszanka muzyczna to mocne hard rockowe riffy z punkowym zadziorem. Disorders to ostatnio stali rezydenci wszelkich imprez. Mają już swój rozpoznawalny repertuar. Kto zna, będzie mógł śpiewać z zespołem. Młode, energiczne granie. Myasta - to grupa reggae z Chełmna. Majki Kowalski to rozpoznawalna osoba na lokalnej scenie jamajskich pulsacji. Wspólnie z Dj Wujkiem Markiem rozbujali niejedną imprezę, w tym koncert z Earl Jacobem. Obsługę techniczną cyklu "Scena Podest" zapewnia Gminny Ośrodek Kultury w Osiu. A co więcej:

W sobotę (15 lipca) odbędą się zawody pływackie Wdeckiego WOPRu o „Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. Od 14:00, na Kąpielisku w Tleniu oprócz zawodów dla dzieci i młodzieży będzie można obejrzeć pokazy ratownictwa wodnego czy popływać motorówką ratowników WOPR. Wdeckie WOPR, organizator zawodów, zapowiada też dodatkowe atrakcje.

=========================

A w niedzielę (16 lipca) zapraszamy wszystkich na Zielony Targ w Tleniu. Stoiska ze zdrową żywnością, roślinami oraz wyrobami rękodzieła ludowego od ubiegłego roku spotykają się z żywym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Organizowany w każdą niedziele w godzinach od 10.00 do 14.00 targ na trwałe wpisał się na turystyczną mapę Borów Tucholskich.

 =========================

Także już dzisiaj zapraszamy wszystkich do Tlenia w dniu 22 lipca (sobota) na Festyn „Dzień Ryby”. Na Skwerze Alfonsa Hoffmanna w Tleniu kolejny raz Gminny Ośrodek Kultury w Osiu organizuje festyn dla mieszkańców i turystów. Zapowiada się moc atrakcji dla dzieci i dorosłych.