OsieJedenasty listopada, kiedy wspominamy odrodzenie wolnej Polski w roku 1918, to jeden z najwaniejszych dni w yciu naszej Ojczyzny, take tej maej - Gminy Osie. To dzie radoci i dumy z wasnego suwerennego pastwa. To dzie radoci i dumy z wasnego miejsca na ziemi.

Z tej okazji, wszystkich, ktrzy maj w sercach Polsk, zapraszamy na uroczysto zwizan z obchodami wita Niepodlegoci. Cao  rozpocznie si o godz. 10.00 Msz w. w Kociele parafialnym pw. Podwyszenia Krzya w. w Osiu. O godz. 11.10 przedstawiciele wadz gminnych, zakadw pracy i organizacji spoecznych zo wizanki przy tablicy powiconej mieszkacom naszej gminy pomordowanym w czasie II wojny wiatowej. Chwil pniej uczestnicy przemaszeruj do budynku Gminnego Orodka Kultury, gdzie przewidziano wystpienie Romana Wakowskiego - Przewodniczcego Rady Gminy Osie, wrczenie odznacze pastwowych oraz wystpy artystyczne naszych uczniw.

W wito Niepodlegoci bdmy razem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama