Fajne ferie były w Pruskich

PruskieKolejny raz, mieszkańcy Pruskich , społecznie działający w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie, przygotowali dla najmłodszych zestaw ciekawych zajęć na drugi tydzień zimowych ferii. Był dzień świetlicowych gier sportowych, warsztaty kulinarne z robienia kolorowych i zdrowych kanapek, połączone ze wspólnym ucztowaniem, a także warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, w czasie których dzieciaki tworzyły dekoracje na zbliżające się święta. Tradycyjnie już, odbyła się zimowa, piesza wycieczka do leśniczówki Zacisze, gdzie leśniczy Konrad Paliwoda czekał z ciepłą herbatą i przygotowanym ogniskiem do pieczenia kiełbasek.

Ważnym wydarzeniem było spotkanie z policjantem, dzielnicowym Damianem Zielewskim, który rozmawiał z uczestnikami o bezpiecznym użytkowaniu dróg, poruszaniu się rowerem, a także o konieczności ograniczonego zaufania i zachowania ostrożności w stosunku do obcych osób. Specjalnymi gośćmi zajęć byli strażacy z Jednostki Ratowniczej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Przygotowali oni pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy i uczyli tego w trakcie ćwiczeń.

Zakończeniem tygodnia świetlicowych ferii był autokarowy wyjazd do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, gdzie młodzież dodatkowo uczestniczyła w ciekawych warsztatach pn. " Co żołnierz nosi w plecaku” – historia umundurowania i wyposażenia polskiego żołnierza." Ostatnią atrakcją było wejście do multikina, z wyborem filmu dla różnych grup wiekowych.

Każdego dnia, w świetlicowej kuchni, rodzice przygotowywali dzieciom ciepły posiłek. Wszystkie zajęcia były dla uczestników bezpłatne, dzięki dotacji uzyskanych przez Stowarzyszenie od Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz od Wójta Gminy Osie. Zajęcia przygotowali i społecznie prowadzili zrzeszeni w Stowarzyszeniu mieszkańcy wsi Pruskie.
Tekst i fot. NadesłaneReklama
Reklama
Reklama
Reklama