Rusza przebudowa drogi we wsi Pruskie

PruskieWójt Gminy Osie informuje, że od poniedziałku tj. 21 maja 2018 r. w obrębie wsi Pruskie rozpoczną się roboty budowlane związane z przebudową części drogi gminnej od skweru w centrum wsi w kierunku tzw. „Mlecznej drogi” Roboty będą polegały na budowie ciągu-pieszo jezdnego o długości 320 mb. i szerokości 5 mb. o nawierzchni z kostki betonowej wraz z wjazdami na poszczególne posesje.

Roboty będą wykonywane w sposób jak najmniej utrudniający życie mieszkańcom, jednak proszę wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość w czasie trwania prac. Proszę też kierowców o parkowanie swoich pojazdów poza terenem budowy. Jestem przekonany, że najbliższe 8 tygodni utrudnień zaowocuje nową ulicą, po której dojazd, czy dojście do domu będzie przyjemnością.

Roboty wykonuje firma Zakład Brukarski Eugeniusz Baranowicz z Bydgoszczy, która wygrała przetarg na to zadanie za kwotę 249 470,67 zł. Do przetargu przystąpiło 7 firm. Cała inwestycja sfinansowana jest ze środków budżetu Gminy Osie.

Planowaną do przebudowy część drogi zaznaczono kolorem czerwonym.

Pruskie

Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z historią wsi Pruskie >>> spisaną przez Pana Karola Białkowskiego i wzbogaconą fragmentami starych map oraz zdjęciami wykonanymi przez mieszkańców. Na stronie internetowej redagowanej przez Pana K. Białkowskiego >>> można poczytać nie tylko o historii, ale też zapoznać się z minionymi i bieżącymi wydarzeniami wsi.

Pruskie

Fragment pruskiej mapy z 1874 r.

Pruskie

Fot. Mieczysław Plewacki, PruskieReklama
Reklama
Reklama
Reklama