Boisko piłkarskie w trakcie przebudowy

Osie

Od dwóch tygodni na boisku piłkarskim (tzw. boisku bocznym) trwają roboty ziemne związane z budową nowego boiska o nawierzchni sztucznej. Ogrodzone boisko o wymiarach płyty 100 x 50 m, ze sztuczną trawą, z parkingiem, trybunami, oświetleniem i nagłośnieniem będzie zapleczem treningowym dla piłkarzy. Boisko służyć będzie nie tylko piłkarzom, ale też realizacji szeroko rozumianego rozwoju sportu na terenie naszej gminy – mówi Michał Grabski Wójt Gminy Osie. -Całkowity koszt wyniesie blisko 1,6 mln, z czego 50 proc. dofinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, z programu modernizacji infrastruktury sportowej - Mały Klub. Wykonawcą robót jest warszawska firma DBM Services.


Jeszcze w lipcu winny rozpocząć się roboty związane z przebudową stadionu lekkoatletycznego z boiskiem piłkarskim o nawierzchni z trawy naturalnej. – przypomina Michał Grabski. - Bez wątpienia, w oczy rzucać się będzie komfortowe zaplecze sportowe zlokalizowane w miejsce starego budynku. To będzie nowoczesny i przestronny obiekt wkomponowany w architekturę Osia. Nowością będzie też tartanowa bieżnia o standardowej długości 400 m., a z myślą o lekkoatletach powstaną stanowiska do uprawiania takich dyscyplin jak skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, czy trójskok. Dla kibiców zaplanowano nowe trybuny. Projektant zaplanował także miejsca parkingowe, w tym dla rowerów, nowe oświetlenie, nagłośnienie, nawodnienie trawy i ogrodzenie. Ta inwestycja rozłożona jest na dwa lata, ale dzięki temu w Osiu powstanie nowoczesny kompleks pozwalający na uprawianie szeregu dyscyplin sportowych. Budowę realizować będzie kolejna mazowiecka firma TORAKOL Rajmund Zalewski za cenę 3 873 334,75 zł. Ta inwestycja otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 900 tys. zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy Osie.

Poniżej przedstawiamy wizualizację boiska piłkarskiego (boisko boczne) w Osiu po przebudowie.

(Żróło: UG Osie)

A my, na koniec tej informacji przypominamy postać Artura Kohutka, mieszkańca Osia - dwukrotnego halowego mistrza Polski na 60 m przez płotki, czterokrotnego mistrza Polski w biegach na 110 m przez płotki i brązowego medalistę mistrzostw Europy w Monachium (2002), a także rekordzistę Polski (do 2013 r.), w tej samej dyscyplinie. Jesteśmy przekonani, że mając nowoczesne obiekty sportowe młodzi mieszkańcy Osia postarają się dorównać osiągnięciom Pana Artura.

(Źródło: PAP)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama