Navigatoria Adventure Race 2018

OsieGmina Osie słynie z terenów sprzyjających różnym formom aktywności fizycznej. Służą temu wyspecjalizowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, kajakowe lub Nordic Walking. W tradycję wpisały się zawody takie jak: Imprezy na Orientację, Bieg Papieski, czy Oskie Biegi. Do sporadycznych możemy zaliczyć 88 kilometrowy Nordszon z 2010 roku oraz nowe wyzwanie dla sportowców - Navigatoria Adventure Race 2018. Współorganizatorem Biegu Przygodowego Navigatoria Adventure Race 2018 została gmina Osie, a patronat honorowy nad imprezą objął Michał Grabski - Wójt Gminy Osie. Tegoroczny Rajd swoją bazę wypadową miał w Grzybku, nad Zbiornikiem Żurskim. Tu w piątek 1 czerwca 2018 r. odbyła się rejestracja i zakwaterowanie poszczególnych uczestników tych wyczerpujących fizycznie zawodów. Jeszcze tego samego dnia na szlak wyruszyli zawodnicy 200 kilometrowej trasy Masters. Nazajutrz o 10.00 wystartowali zawodnicy 80 kilometrowej trasy Speed. – Często z moją żoną jeździmy rowerami, ale nie na takich długich dystansach i morderczych szlakach – mówił Michał Grabski – Wójt Gminy Osie do organizatorów i uczestników na starcie Speed. Podczas otwarcia M. Grabskiemu towarzyszył Andrzej Kowalski - radny Powiatu Świeckiego, a prywatnie sympatyk kajakarstwa, turystyki pieszej i Nordic Walking.

Pierwsi zawodnicy w obu konkurencjach powrócili do Grzybka w sobotni wieczór. Na ostatnich czekano do niedzielnego poranka. Nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i podziw za determinację oraz wysiłek włożony w pokonanie wyznaczonej przez organizatorów trasy.

Rajd Przygodowy to połączenie kilku dyscyplin outdoorowych (jazda na rowerze, bieganie, kajakarstwo i inne) w jedną wymagającą całość. Trasa zawodów jest wyznaczona na mapie w postaci punktów kontrolnych, więc poza mocną łydką i silnym udem potrzebny jest też sprawny umysł, myśl logistyczna i orientacja w terenie.

Na Rajd Rowerowy składają dwie trasy dostosowane trudnością do różnego poziomu doświadczenia zawodników:

● Trasa MASTERS – Dystans ok. 200 kilometrów uczestnicy pokonują na rowerach, pieszo, kajakiem i na rolkach. Limit czasu będzie wynosi około 32 godziny. Start w zespołach 2 lub 4 osobowych.

● Trasa SPEED – to szybki wyścig, ale także pełen wyzwań. Trasa o długości 80 kilometrów do pokonania rowerem pieszo i kajakiem. Limit czasu będzie wynosi około 14 godzin. Start w zespołach 2 osobowych.

Więcej o Biegach Przygodowych i wynikach możecie poczytać na stronie internetowej www.nar.navigatoria.pl >>>

Poniżej przedstawiamy relację ze startu zawodników na trasę Speed oraz powracających zawodników w obu kategoriach.Tekst i fot. MJL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama