Dofinansowanie do drogi Osie - Kujonki

KujonkiW dniu wczorajszym tj. 6.06.2018 r. w Urz臋dzie Marsza艂kowskim w Toruniu odby艂o si臋 uroczyste podpisanie um贸w na dofinansowanie modernizacji dr贸g dojazdowych do grunt贸w rolnych.  - Ka偶dego roku nasza gmina korzysta z dotacji z bud偶etu wojew贸dztwa na poprawiaj膮ce jako艣膰 grunt贸w rolnych inwestycje zwi膮zane z budow膮 i modernizacj膮 dr贸g dojazdowych - m贸wi Micha艂 Grabski  W贸jt Gminy Osie, kt贸ry w obecno艣ci Andrzeja Sitkiewicza Skarbnika Gminy Osie podpisa艂 z Piotrem Ca艂beckim Marsza艂kiem Wojew贸dztwa Kujawsko - Pomorskiego umow臋 na dofinansowanie w kwocie 144 tys. z艂 przebudowy drogi na tzw. Kujonki (nazywan膮 te偶 inaczej 艁ubsk膮 drog膮). - Przypominam, 偶e w takiej formule przebudowali艣my w poprzednich latach m.in. drog臋 Jaszcz- Nowy Jaszcz, cz臋艣膰 drogi Brzeziny - Miedzno, drog臋 艁膮偶ek-Szar艂ata, czy te偶 drogi na Zaborki lub Oski Piec. Z tej formy dofinansowania korzystamy ju偶 od 2007 r. wi臋c 艂atwo policzy膰, 偶e przez wszystkie lata zmodernizowali艣my ponad 11 kilometr贸w dr贸g. Praktycznie w ka偶dej wsi naszej gminy przebudowana zosta艂a droga z wykorzystaniiem 艣rodk贸w finansowych pochodzacych z op艂at zwi膮zanych z wy艂膮czeniem grunt贸w z produkcji rolniczej -  doda艂 Micha艂 Grabski.

Mimo, 偶e umowa na dofinansowanie zosta艂a podpisana dopiero w dniu wczorajszym, przetarg na roboty zosta艂 og艂oszony jeszcze w starym roku. Zadanie pn. 鈥濸rzebudowa drogi gminnej nr 030109C Osie 鈥 Kujonki鈥 wygra艂a firma F.H.U. KIC-TRANS Piotr R贸偶ycki z Drzycimia za cen臋 485 029,84 z艂. Jak informuje Wykonawca, roboty na tej drodze rozpocznie za miesi膮c. Wcze艣niej jednak na budowie pojawi膮 si臋 geodeci wykonujacy prace pomiarowe.

Poni偶ej prezentujemy kilka zdj臋膰 z drogi na Kujonki. Za dwa miesi膮ce otrzymaj膮 one status archiwalnych.
Tekst i fot. MJL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama