Dofinansowanie do drogi Osie - Kujonki

KujonkiW dniu wczorajszym tj. 6.06.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.  - Każdego roku nasza gmina korzysta z dotacji z budżetu województwa na poprawiające jakość gruntów rolnych inwestycje związane z budową i modernizacją dróg dojazdowych - mówi Michał Grabski  Wójt Gminy Osie, który w obecności Andrzeja Sitkiewicza Skarbnika Gminy Osie podpisał z Piotrem Całbeckim Marszałkiem Województwa Kujawsko - Pomorskiego umowę na dofinansowanie w kwocie 144 tys. zł przebudowy drogi na tzw. Kujonki (nazywaną też inaczej Łubską drogą). - Przypominam, że w takiej formule przebudowaliśmy w poprzednich latach m.in. drogę Jaszcz- Nowy Jaszcz, część drogi Brzeziny - Miedzno, drogę Łążek-Szarłata, czy też drogi na Zaborki lub Oski Piec. Z tej formy dofinansowania korzystamy już od 2007 r. więc łatwo policzyć, że przez wszystkie lata zmodernizowaliśmy ponad 11 kilometrów dróg. Praktycznie w każdej wsi naszej gminy przebudowana została droga z wykorzystaniiem środków finansowych pochodzacych z opłat związanych z wyłączeniem gruntów z produkcji rolniczej -  dodał Michał Grabski.

Mimo, że umowa na dofinansowanie została podpisana dopiero w dniu wczorajszym, przetarg na roboty został ogłoszony jeszcze w starym roku. Zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 030109C Osie – Kujonki” wygrała firma F.H.U. KIC-TRANS Piotr Różycki z Drzycimia za cenę 485 029,84 zł. Jak informuje Wykonawca, roboty na tej drodze rozpocznie za miesiąc. Wcześniej jednak na budowie pojawią się geodeci wykonujacy prace pomiarowe.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z drogi na Kujonki. Za dwa miesiące otrzymają one status archiwalnych.
Tekst i fot. MJL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama