Relacje z festynu pokoleń dla mieszkańców sołect: Brzeziny, Jaszcz, Żur i Wałkowiska

W niedzielę 27 maja 2018 r. w godzinach od 12.00 – 18.00 po raz pierwszy w historii naszej szkoły, z inicjatywy dyrektora Adama Manikowskiego, odbył się Festyn Pokoleń dla mieszkańców sołectw: Brzeziny, Jaszcz, Żur i Wałkowiska.Piękna pogoda i moc atrakcji zachęciły uczniów, ich rodziców oraz lokalną społeczność do przybycia na tę imprezę, która stanowiła doskonałą okazję, by wspólnie z całymi rodzinami miło spędzić czas. Szkoła okazała się bardzo gościnna. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych były dmuchane zjeżdżalnie, zamek z kulkami, zamek do skakania. Każdy mógł wziąć udział w przejażdżce motocyklem lub wozem strażackim. Okazało się, że różnica pokoleń nikomu nie przeszkadzała w dobrej zabawie. Rodzice i ich pociechy chętnie brali udział w licznych zmaganiach sportowych jak np. strzały do bramki, kręcenie hula- hop, przyszywanie guzika, wbijanie gwoździa, taniec w parach. Wszystkie konkurencje nagradzane były drobnymi upominkami. Ponadto uczestniczący w konkurencjach zbierali punkty nie tylko dla siebie, ale także dla swych sołectw. Uczestnicy festynu mogli także spróbować swych sił i popisać się wiedzą przyrodniczą w konkursach organizowanych przez Wdecki Park Krajobrazowy. Imprezę urozmaicały pokazy aerobiku oraz polewania wodą. Uczestnicy festynu mogli także się delektować pysznościami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Miedzna. Nad bezpieczeństwem uczestników festynu czuwali strażacy z OSP Brzeziny, a opiekę medyczną zapewniali ratownicy z JRS Osie.

Na zakończenie festynu Dyrektor Szkoły wręczył puchary dla sołectw i medale dla najbardziej zaangażowanych rodzin z poszczególnych sołectw. Klasyfikacja ukształtowała się następująco:

I miejsce ( z liczbą 15 punktów) zdobyło sołectwo Brzeziny

II miejsce ( z liczbą 11 punktów) zdobyło sołectwo Jaszcz

III miejsce ( z liczbą 10 punktów) zdobyło sołectwo Żur – Wałkowiska.

Wśród medalowych, najbardziej zaangażowanych rodzin w turniejach byli: państwo Karczewscy (sołecwo Brzeziny), państwo Renkiewicz (sołectwo Jaszcz), państwo Jaśniewscy (sołectwo Żur – Wałkowiska).

Festynowa zabawa nie byłaby możliwa bez ogromnego wysiłku ze strony sołtysów, nauczycieli, uczniów , rodziców, przyjaciół szkoły, którzy przez wiele dni imprezę przygotowywali.

Ogromne podziękowania kierujemy do współorganizatorów - za pomoc finansową, rzeczową, wielki wkład pracy, dużą pomysłowość i ogromne zaangażowanie.

Mamy nadzieję, że festyn wpisze się już na stałe w harmonogram Szkoły Podstawowej w Brzezinach.

alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama