6 lipca - PiKnik w Osiu

Osie PIKPrzez całe wakacje od poniedziałku do piątku wóz satelitarny Polskiego Radia PiK będzie pojawiał się w kolejnych miejscach regionu. W godz. od 09:00 do 12:00 i od 13:00 do 15:00 dziennikarze spotykać się będą z mieszkańcami wielu miast i wsi. Warto uważnie słuchać – w paśmie przedpołudniowym pojawią się konkursy, a z nimi nagrody. Już jutro 5 lipca (piątek) radiowcy pojawia się w Osiu, Żurze i Tleniu. Z rozmówcami naszej gminy opowiadać będą o turystycznym, kulturowym i kulinarnym bogactwie naszego regionu. Pierwsze wejście już o godz. 9.15. A tak zapowiadają audycję w Osiu dziennikarze z Radia PIK. Audycji możesz posłuchać na antenie Radia PIK >>>

A tak zapowiadali audycję w Osiu dziennikarze z Radia PIK:

Kim był człowiek, który oświetlił Pomorze? Skąd w Osiu dwie złamane Osie? Kogo można spotkać na skrytym w lesie "moście miłości"? Czym jest trasa orientacji precyzyjnej i jak pokonać kajakiem zwałkową rzekę? O tym m.in. mówić będziemy w czasie piątkowego "Wakacyjnego PiKniku", który tym razem zawita do gminy Osie w Borach Tucholskich. Na terenie gminy znajduje się aż sześć rezerwatów i prawie 80 pomników przyrody. Lasy zajmują ponad 70 procent terenu gminy.

Między 09:00 a 12:00 zawitamy m.in. do Żura, by opowiedzieć o trasach turystycznych, które w gminie Osie liczą w sumie 380 kilometrów. Przybliżymy postać prof. Alfonsa Hoffmana, inicjatora elektryfikacji Pomorza. W Osiu opowiemy o pochodzeniu nazwy gminy. Oczami wyobraźni staniemy na moście miłości, gdzie o świcie lub zmierzchu można zobaczyć postaci tragicznych kochanków. Odwiedzimy ogród edukacji ekologicznej. Wybierzemy się na trasę orientacji precyzyjnej. Zaprosimy także na odbywające się w najbliższy weekend "Dni Osia". Sprawdzimy też, co gmina oferuje rowerzystom.

Między 13:00 a 15:00 z kolei zawitamy do Tlenia, by porozmawiać o ekologicznych przysmakach oferowanych na "Zielonym Targu". Sprawdzimy, jaki repertuar oferują: letnia scena i wakacyjne kino. Wybierzemy się w wirtualną podróż kajakiem, sprawdzimy także ile stopni ma woda w jeziorze Mukrza w Tleniu.

Do wysłuchania relacji z gminy Osie zaprasza Michał Słobodzian.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama