Jak strzelano na XVIII Mistrzostwach Powiatu Świeckiego ?

Osie strzelnicaPierwsze dni lipca na strzelnicy sportowo-myśliwskiej „Gzella" w Osiu tradycyjnie już zdominowane są przez Mistrzostwa Powiatu Świeckiego. To już XVIII mistrzostwa powiatu w strzelectwie, jakie organizowane są od początku istnienia strzelnicy. Pogoda dopisała więc i wyniki były doskonałe, a silna konkurencja sprawiła, że w klasie mistrzowskiej i powszechnej ostateczny wynik rozstrzygnęły baraże. W konkurencji Dian zwyciężyła Maria Oset z okręgu bydgoskiego, druga była Julita Łapieś z okręgu toruńskiego, a trzecie miejsce na podium zajęła Alina Skibicka reprezentująca Włocławek.

W klasie mistrzowskiej spośród 21 zawodników, najlepszymi okazali się Zbyszko Montowski (okręg bydgoski) i Leszek Niczyporuk (okręg toruński), ale to ten pierwszy po barażach stanął na najwyższym podium. O trzecie miejsce do końca walczyło aż siedmiu zawodników, pomiędzy którymi była różnica tylko jednego punktu. Ostatecznie na podium stanął Marcin Smykowski (okręg włocławski).

W klasie powszechnej rywalizowało 41 zawodników. Tu także trwała zacięta rywalizacja, bowiem o drugie i trzecie miejsce walczyło aż pięciu zawodników. Kolejnych dziewięciu strzelców deptało im po piętach. Mistrzem w tej klasie został Jan Fiderewicz, a po barażach drugie i trzecie miejsce zajęli: Tomasz Rozumczyk i Jakub Siedlecki. Wszyscy reprezentują okręg bydgoski.

Kompletne wyniki z poszczególnych konkurencji możecie obejrzeć na stronie internetowej lowiecki.pl

A my zapraszamy chętnych i kibiców na kolejne najbliższe zawody: XVII Mistrzostwa Klubu Strzeleckiego „Gzella”- III edycja w dniu 14 lipca oraz XVII Puchar Wójta Gminy Osie w dniu 21 lipca 2018 r.

Poniżej relacja zdjęciowa z XVIII Mistrzostw Powiatu Świeckiego.