Podsumowanie konkursu Ogrody 2018

W dniach 12-13 czerwca 2018 r. komisja powołana przez Przewodniczącego Rady Gminy Osie w składzie: - Przewodniczący - Katarzyna Górecka, - członek – Felicja Han, - członek – Agnieszka Nowak dokonała przeglądu ogrodów zgłoszonych do XIII edycji konkursu pt. „Mój piękny ogród 2018 ” organizowanego pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Osie.


Do konkursu przystąpiło 27 osób z pięciu sołectw. Dla laureatów konkursu została w formie nagrody ufundowana jednodniowa wycieczka, na Jarmark Dominikański w Gdańsku w dniu 5 sierpnia br.

Ponadto Komisja wyróżniła dwóch właścicieli najpiękniejszych ogrodów przyznając statuetkę „Złotej Róży”. Wyniki konkursu „Mój piękny ogród 2018” ogłoszone zostaną podczas tegorocznych dożynek gminnych.

W tegorocznych ogrodach dominują róże, które niezwykle obficie kwitną szczególnie róże wielkokwiatowe i pienne. Wzrok przyciągają bujne, kolorowe hortensje, lilie, szałwie stanowiące raj dla motyli, ważek i trzmieli. Nie brakuje też oczek wodnych z kolorowymi rybkami, liliami wodnymi. Są piękne, drewniane rzeźby wplatające się w urocze zakątki ogrodu.

Mam nadzieję, że wiele pokazanych ogrodów stanie się inspiracją dla osób nie biorących dotychczas udziału w konkursie i w najbliższym roku dołączą do grona miłośników ogrodów.

Z tego też względu z roku na rok pięknieją nasze posesje, a gmina staje się coraz bardziej atrakcyjna dla przebywających w niej gości i turystów.

Przewodniczący Rady Gminy Osie Pan Roman Waśkowski wspólnie z Komisją dziękuje wszystkim, którzy przystąpili do tegorocznego konkursu zapraszając jednocześnie do dalszego udziału w przyszłych latach.

alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama