''Wakacyjny PiKnik'' w sobotę zagościł na plaży w Tleniu

Tleń kąpieliskoOd 23 czerwca 2018 r. kilkunastu dziennikarzy Polskiego Radia PiK przez całe wakacje przemierza nasz region w poszukiwaniu wakacyjnych tematów. Opowiadają o tym jak różnorodne jest nasze województwo, gdzie warto spędzać wolny czas, jakie pasje mają mieszkańcy regionu. Poszukują tego co wspólne, ale i wyjątkowe. W minioną sobotę Dariusz Gross i Sławomir Nowak z plenerowym studiem Polskiego Radia PiK na cały dzień zawitali do Tlenia. Na gminnej plaży i strzeżonym kąpielisku zadawali swoim rozmówcom wiele pytań: Dlaczego Tleń nazywany jest ''Perłą Borów Tucholskich'', a Wda - nad którą leży ''Czarną Wodą"? Czemu ludzie zakochują się w Tleniu i lubią tu wracać? Co wiadomo o diabelskim kamieniu i zalanym piekle? Ile mamy ścieżek rowerowych i które trasy są najciekawsze? Co to jest Zielony Targ i Scena Podest? Jak chodzić z kijkami do Nordic Walking? Co można zwiedzać w okolicach Tlenia? Jak chronić naszą przyrodę? Jak bezpiecznie korzystać z wypoczynku nad wodą? Odpowiedzi na te pytania i relacja zdjęciowa dostępne są od soboty na stronie internetowej Radia PiK >>>. Radiowcy spotkali się też z ratownikami wodnymi i obserwowali turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie. Wspólnie z gośćmi zaprosili na spływ kajakowy rzeką Wdą i na wyprawę rowerową do jednej z najpiękniejszych wsi Borów Tucholskich - do Starej Rzeki. W trakcie relacji spacerowali z kijkami, bo przecież okolice Tlenia to nie tylko raj dla kajakarzy i rowerzystów, ale też dla tych, którzy kochają Nordic Walking. Dziennikarze swoich słuchaczy poprowadzili pięknymi, leśnymi ścieżkami Wdeckiego Parku Krajobrazowego, zerknęli też do starych, przedwojennych przewodników po Tleniu i okolicach oraz odwiedzili wystawę fotograficzną związaną z dawnym Tleniem.W tym czasie ratownicy wodni udostępnili dzieciom przejażdzki motorówkami i skuterem wodnym, a strażacy z OSP Osie zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy i działanie sprzętu pożarniczego.


Andrzej Kowalski (z lewej) - dyr. GOK w Osiu opowiada o walorach turystycznych Tlenia i wędrówkach z kijkami Nordic Walking


Sobotnie przedpołudnie na kąpielisku w Tleniu


Piłak plażowa. Od lewej: Rafał i Oliwia Ziółkowscy II miejsce, Michał Łytkowski i Igor Ziółkowski - I miejsce.


Michał Grabski - Wójt Gminy Osie (z prawej) opowiada o infrastrukturze turystycznej gminy i wyprawach rowerowych


Bartosz Kozik (z lewej) - pomysłodawca wystawy "Nasz Tleń" i portalu internetowego "Mój Tleń"Roman Waśkowski (z lewej) - Przewodniczący Rady Gminy Osie w wywiadzie o ciekawych miejscach regionu.


Lucjan Meller (z prawej) opowiada o Zielonym Targu i Scenie Podest


Grzegorz Wardacki (z lewej) w wyiadzie o bezpieczeństwie nad wodą i szlaku kajakowym rzeki Wdy


Daniel Siewert (z prawej) - dyr. Wdeckiego Parku Krajobrazowego opowiada o walorach przyrodniczych naszej gminy


Marek Lejk (z prawej) opowiada o historii Tlenia, legendach i innych ciekawostkach Tlenia i okolic


Fot. MJL. i Sławomir Nowak (Radio PiK)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama