Udane ferie w Pruskich


W minione właśnie, zimowe ferie, dzieciaki w Pruskich nie musiały siedzieć w domach.
Jak co roku mieszkańcy wioski, zgrupowani w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie przygotowali dla młodzieży tydzień, pełen atrakcyjnych zajęć. Były warsztaty plastyczne w świetlicy, w czasie których uczestnicy robili karnawałowe maski i kapelusze na czekającą ich zabawę. Zrobili także laurki i wyczarowane z papieru kwiaty na Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy zaproszeni zostali do świetlicy na okolicznościową uroczystość, z kawą i ciastkiem oraz z dedykowanymi dla nich wierszami.


Ciekawym dniem była piesza, zimowa wycieczka do lesniczówki Zacisze, gdzie leśniczy Konrad Paliwoda z panią leśniczyną przygotowali ognisko i ciepłą herbatę .
Nagrodą dla uczestników była autokarowa wycieczka do Torunia, do multikina i do Domu Legend Toruńskich. Tam dzieciaki obejrzały inscenizację kilku toruńskich legend. W tych interaktywnych przedstawieniach brali udział nie tylko aktorzy, ale również widzowie, co wszystkim niesamowicie się podobało.
Tydzień ciekawych zajęć możliwy był dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i Wójta Gminy Osie, a także społecznej pracy członków Stowarzyszenia.

alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


altReklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zielony Punkt KontrolnyReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama