Koła - Osie 2010W trakcie obchodów Święta Niepodległości kolejni nasi mieszkańcy otrzymali wyjątkowe wyróżnienie - złote i brązowe koła - statuetki "Zasłużony dla Gminy Osie" przedstawiające koła ze złamaną osią. To najwyższe wyróżnienie za działalność na rzecz Gminy Osie.  Przyznawane są one bardzo rzadko i tylko wyjątkowym osobom naszej gminy. Osobom, które swoją pracą, wysiłkiem i poświęceniem na trwałe wpisują się w historię Osia i okolic powiatu, województwa i kraju. Podczas Święta Niepodległości "Brązowe Koła" otrzymalii Bożena i Marek Malinowscy z Osia, a "Złote Koła" odebrało kolejne małżeństwo: Wiesława i Krzysztof Otlewscy z Osia (wcześniejsi laureaci Srebrnych Kół z 2006 r.). Znamiennym jest fakt, że tym razem statuetki przypadły w udziale przedstawicielom branży drzewnej...

Przypominamy, że niedawno, bo tydzień temu, podczas uroczystości z okazji jubileuszu 20 - lecia samorządu gminnego,  Michał Grabski i Roman Waśkowski wręczyli Złote Koła małżeństwu Mirosławie i Mirosławowi Gzella z Osia, (wcześniejszym laureatom Srebrnych Kół z 2006 r.).

To szczególnie wyróżnienie, przyznawane jest w naszej gminie od czterech lat.  Do tej pory statuetki z herbowymi kołami otrzymali: ks. Jerzy Wałdoch (złotą), ks. Stefan Kukliński (złotą), Mirosława i Mirosław Gzella (srebrną), Wiesława i Krzysztof Otlewscy (srebrną), Krystyna Golonka (brązową), Mieczysław Gawron (brązową), Henryk Porożyński (brązową), Włodzimierz Kiełczyński (brązową) i Grzegorz Kozak z Osia (brązową).

fot. Marek J. LejkReklama
Reklama
Reklama
Reklama