Koa - Osie 2010W trakcie obchodw wita Niepodlegoci kolejni nasi mieszkacy otrzymali wyjtkowe wyrnienie - zote i brzowe koa - statuetki "Zasuony dla Gminy Osie" przedstawiajce koa ze zaman osi. To najwysze wyrnienie za dziaalno na rzecz Gminy Osie.  Przyznawane s one bardzo rzadko i tylko wyjtkowym osobom naszej gminy. Osobom, ktre swoj prac, wysikiem i powiceniem na trwae wpisuj si w histori Osia i okolic powiatu, wojewdztwa i kraju. Podczas wita Niepodlegoci "Brzowe Koa" otrzymalii Boena i Marek Malinowscy z Osia, a "Zote Koa" odebrao kolejne maestwo: Wiesawa i Krzysztof Otlewscy z Osia (wczeniejsi laureaci Srebrnych K z 2006 r.). Znamiennym jest fakt, e tym razem statuetki przypady w udziale przedstawicielom brany drzewnej...

Przypominamy, e niedawno, bo tydzie temu, podczas uroczystoci z okazji jubileuszu 20 - lecia samorzdu gminnego,  Micha Grabski i Roman Wakowski wrczyli Zote Koa maestwu Mirosawie i Mirosawowi Gzella z Osia, (wczeniejszym laureatom Srebrnych K z 2006 r.).

To szczeglnie wyrnienie, przyznawane jest w naszej gminie od czterech lat.  Do tej pory statuetki z herbowymi koami otrzymali: ks. Jerzy Wadoch (zot), ks. Stefan Kukliski (zot), Mirosawa i Mirosaw Gzella (srebrn), Wiesawa i Krzysztof Otlewscy (srebrn), Krystyna Golonka (brzow), Mieczysaw Gawron (brzow), Henryk Poroyski (brzow), Wodzimierz Kieczyski (brzow) i Grzegorz Kozak z Osia (brzow).

fot. Marek J. LejkReklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zielony Punkt KontrolnyReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama