Uwaga. Strona www.osie.pl w nowej odsłonie

wtorek, 24 września 2019 11:40

Ten artykuł jest już ostatnim artykułem na starej witrynie Gminy Osie. Obecnie wszystkie materiały publikowane są pod adresem www.osie.pl Prosimy o odświeżenie zakładek w przeglądarkach internetowych. Zakładki do wersji przy starej domenie będą przekierowywać do nieaktualnej wersji witryny. Poprzednie treści nadal będą dostępne w wersji archiwalnej dostepnej w linku stopki www.osie.pl. Obecna strona internetowa Gminy Osie spełnia rekomendacje WCAG 2.0 oodnoszące się do dostępności stron www przez użytkowników. Jesteśmy przekonani, że nowy standart w komunikacji z Państwem przyczyni się poprawy jakości informacji przy wykorzystaniu różnych form sprzętowych.

 

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty na "Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Gminy Osie”.

piątek, 20 września 2019 14:24

Wójt Gminy Osie informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty dla zadania pn."Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Gminy Osie”.

Więcej: Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty na "Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Gminy Osie”.

 

Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze

wtorek, 17 września 2019 13:56

Zjawisko: silny wiatr
Stopień zagrożenia:
Obszar: dotyczy wszystkich powiatów.
Ważność: od godz. 15:00 dnia 17.09.2019 do godz. 05:00 dnia 18.09.2019

Więcej: Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze

 

Wsparcie z UE na innowacyjny biznes oraz rozwój kompetencji pracowników

wtorek, 17 września 2019 07:54

parp

 

Bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego w ramach Funduszy Europejskich

poniedziałek, 16 września 2019 13:46

Inkubator Przedsiębiorczości w Świeciu wraz z Punktem Informacyjnym o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy zapraszają na bezpłatne konsultacje [indywidualne] dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego w ramach Funduszy Europejskich (m.in. Program Regionalny, Programy Krajowe). Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej, na rozwój firmy, inicjatywy lokalne itp. Uczestnicy będą mogli również uzyskać informacje na temat bezpłatnych szkoleń.

Więcej: Bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego w ramach Funduszy Europejskich

 

Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

poniedziałek, 16 września 2019 13:40

W minioną sobotę 14 września 2019 r. na stadionie w Osiu odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wzięło w nich udział 14 drużyn w tym 1 Kobieca Drużyna Pożarnicza oraz 13 Drużyn Męskich z gmin: Drzycim, Lniano, Osie.
Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu, a sędzią głównym zawodów był. st. kpt. Tomasz Sadecki.
Druhowie z OSP rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7x 50m oraz ćwiczeniach bojowych.

Więcej: Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

 

Ruszają granty na rozwój firmy

poniedziałek, 16 września 2019 08:15

Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego na rozwój firmy.

30 WRZESIEŃ 2019r. (poniedziałek) godz. 10.00 -12:00 w siedzibie LGD w Świeciu, ul. Chmielniki 2b (budynek Inkubatora Przedsiębiorczości)

Więcej: Ruszają granty na rozwój firmy

 

Zaproszenie na XXX Biegi Oskie im. Krzysztofa Malinowskiego

piątek, 13 września 2019 12:40

 

Koło Gospodyń Wiejskich z Miedzna robi najlepszą sałatkę w powiecie

środa, 11 września 2019 14:57

Miedzno

W minioną niedzielę odbyło się XI Święto Kociewskiego Ziemniaka, czyli Dzień Bałabuna. Na dziedzińcu Zamku w Świeciu pomimo jesiennej aury pojawiły się tłumy mieszkańców i turystów. Organizatorzy przygotowali dla nich występy zespołów folklorystycznych, konkursy z nagrodami oraz darmową grochówkę i parowane ziemniaki. Natomiast panie z 12 -stu lokalnych kół gospodyń wiejskich częstowały swoimi produktami. Imprezę zorganizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej. Podczas prezentacji można było spróbować ziemniaków w różnej postaci, poznać przepisy i sekrety kucharek i kucharzy. Tradycyjnie odbył się też konkurs na danie z ziemniaka. W tym roku Jury Konkursowe oceniało smak sałatek ziemniaczanych. Z dumą podkreślamy, że tegoroczny konkurs wygrały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Miedznie! Dodamy, że swoje Święto Ziemniaka mieszkańcy Miedzna organizują już od szeregu lat, więc w Świeciu zwyciężyło doświadczenie naszych Pań. Serdecznie gratulujemy wygranej.

Więcej: Koło Gospodyń Wiejskich z Miedzna robi najlepszą sałatkę w powiecie

 

Wycieczka sołectwa Miedzno do Krojant

środa, 11 września 2019 14:32

MiedznoW dniu 1 września 2019 r. mieszkańcy Miedzna udali się na wycieczkę do Krojant gdzie odbywała się inscenizacjabitwy pod Krojantami - pierwszej polskiej szarży kawaleryjskiej podczas wojny obronnej w 1939 roku. W programie uroczystości znalazły się między innymi: prezentacja Klubów Jeżdzieckich bryczek i powozów,  XXIII „Bieg Ułański” im. Kazimierza Argasińskiego, inscenizacja pn.  „Obrona Chojnic. Szarża 18 Pułku Ułanów Pomorskich pod Krojantami 1 września 1939 roku”, inscenizacja  pn .„Współczesne Polskie Siły Zbrojne –Szarża kawalerii powietrznej i zmotoryzowanej”. Widowisko i sprzyjająca organizatorom i zwiedzającym pogoda sprawiły, że mieszkańcy Miedzna powrócili do domów pełni wrażeń.

Więcej: Wycieczka sołectwa Miedzno do Krojant

 

Dzieci z Miedzna zwiedzały region

środa, 11 września 2019 13:54

Miedzno

W dniu 28.08.2019 r. Rada Sołecka w Miedznie zorganizowała wycieczkę do Wymyslowa odwiedzając po drodze Fojutowo i Wiele. W Wielu dzieci przeszły drogę krzyżową, a następnie pobawiły się na pobliskim placu zabaw.  Następnym celem wycieczki było Fojutowo gdzie podziwiali akwedukt. To niezwykłe zjawisko, nazywane też "skrzyżowaniem" dwóch cieków wodnych. Górą płynie Wielki Kanał Brdy, a dziewięć metrów niżej - rzeka Czerska Struga. Akwedukt w Fojutowie to zabytek architektury hydrotechnicznej. Wznoszono go latach 1845-49 w celu doprowadzenia wody z Brdy do kompleksu Łąk Czerskich. Z Fojutowa cała grupa udlła  się do Wymysłowa, gdzie zwiedzała prywatne Muzeum Indian Północnoamerykańskich im. Sat-Okha. To jedyne tego typu muzeum w Polsce. Mieści się w budynku o kształcie ogromnego namiotu (tipi). W zbiorach muzeum znajdują się eksponaty prezentujące kulturę rdzennych mieszkańców Ameryki, m.in. tradycyjne stroje, pióropusze, instrumenty muzyczne, broń, czy sztukę.  W imieniu dzieci  i rodziców Ewa Czerwińska - sołtys wsi Miedzno za naszym pośrednictwem dziękuje sponsorom: Krzysztofowi Otlewskiemu - właścicielowi stolarni OKK Otlewski, Zakładowi Masarskiemu Różycki - Wikowski z Miedzna oraz Bankowi Spółdzielczemu w Osiu.

Więcej: Dzieci z Miedzna zwiedzały region

 

Zaproszenie na Międzygminne Zawody Sportowo Pożarnicze

środa, 11 września 2019 13:10


 

Informacja z otwarcia ofert na „Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Gminy Osie”

poniedziałek, 09 września 2019 12:02

Wójt Gminy Osie podaje do publicznej wiadomości informację z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Gminy Osie”

Więcej: Informacja z otwarcia ofert na „Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Gminy Osie”

Informacja z przetargu na sprzedaż nieruchomości gruntowej

poniedziałek, 09 września 2019 09:03

Osie, 02.09.2019 r.


INFORMACJA


z przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Gminy Osie,

który odbył się w dniu 02.09.2019 r. o godz. 10:00 w siedzibie Urzędu Gminy Osie .

1. Oznaczenie nieruchomości będącej przedmiotem przetargu:


Księga wieczysta

Nr działki , powierzchnia w ha, położenie, lokal

Cena wywoławcza

nieruchomości

Cena Pr Cena osiągnięta

w przetargu

brutto


netto

Nabywca nieruchomości

Liczba osób dopuszczonych /

liczba osób niedopuszczonych

do uczestniczenia w przetargu


KW BY1S/00019666/5
Działka nr 190/14

o pow. 0,1427 ha39 600,00 zł


40 000,00 zł


Wioletta Sajda


1/0


Do powyższej kwoty osiągniętej w przetargu zostanie doliczony podatek vat 23%.

Informację wywieszono na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy Osie , ul. Dworcowa 6 na okres 7 dni.

Wójt Gminy Osie
(-) Michał Grabski


 

Pierwsze dni II Wojny światowej gminie Osie

piątek, 06 września 2019 08:26

Osie

Kilka dni temu przy zbiorowej mogile pomordowanych w czasie II wojny światowej koło Tlenia z inicjatywy dziekana dekanatu jeżewskiego ks. kan. Konrada Baumgarta odbyła się Msza Święta i uroczystość upamiętniająca 80 rocznicę wybuchu II Wojny światowej. Nigdy więcej wojny! - te słowa ks. K. Baumgart przytaczał wielokrotnie podczas niedzielnego nabożeństwa i przypominał: Musimy pamiętać o  czasach pełnych okrucieństw, tragedii i  dramatów ofiar wojny i ich rodzin. Pamiętać po to, by takie chwile się nie powtórzyły. By pamiętać o tamtych wrześniowych, dramatycznych wydarzeniach dzisiaj przedstawiamy opis  i relację z pierwszych dni wojny. Teksty te (pierwszy w nieco innej wersji) ukazały się w nr 3/92 „Głosu Osia”, wydawanego przez Koło Terenowe nr 1 w Osiu Towarzystwa Miłośników Borów Tucholskich, a obecnie na witrynach Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu >>> i Bractwa Czarnej Wody >>>.

Więcej: Pierwsze dni II Wojny światowej gminie Osie

Świetlica wiejska w Jaszczu już gotowa

czwartek, 05 września 2019 14:55

JaszczPrzez ostatnie kilka miesięcy w obrębie boiska piłkarskiego i placu zabaw w Jaszczu pracownicy lokalnej firmy budowlanej Malarstwo Tapeciarstwo Usługi Remontowo Budowlane Stosik Leszek z siedzibą w Osiu za cenę 389 910,00 zł. budowali świetlicę wiejską. W wiosennym przetargu na tę inwestycję złożono 4 oferty, z których najkorzystniejszą była oferta firmy z Osia. W ubiegłym tygodniu roboty zostały odebrane i czekamy tylko na pozwolenie na użytkowanie. Świetlica w Jaszczu jest parterowym budynkiem o wymiarach zewnętrznych 7,61 m x 12,95 m. i powierzchni użytkowej 106,53 m2. Wokół budynku powstała pieszojezdnia, plac manewrowy i miejsca postojowe o łącznej powierzchni 336,56 m2. W ramach inwestycji wybudowano przydomową oczyszczalnię ścieków, a komfort cieplny zapewni ogrzewanie gazowe. Zadanie zostało dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W ramach poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w kwocie 78 tys. Jesteśmy przekonani, że wkrótce świetlica zatętni życiem.

Więcej: Świetlica wiejska w Jaszczu już gotowa

 

Grand Prix Polski w siatkówce plażowej dla zespołu z Gminy Osie

czwartek, 05 września 2019 08:19

Tomek Wołoszuk i Kacper Bobrowski reprezentujący naszą gminę na boiskach całego kraju zdobyli Grand Prix Polski w siatkówce plażowej ! Turniej zaliczany do rangi Mistrzostw Polski został rozegrany w Gdańsku a wzięły w nim udział pary kadrowe jeżdzące i reprezentujące Polskę na światowych turniejach rangi World Tour. Tym samym nasza para dostała możliwość gry w World Tour w Katarze. Tomek i Kacper trenują na codzień ze sobą od 3 lat a w sumie od 15, Kacper to wicemistrz świata a Tomek to zdobywca Pucharu Polski w siatkówce plażowej, ostatni sukces jest dla nich jednym z największych w karierze który daje im możliwość dalszego rozwoju sportowego na tle rangi światowej.

Więcej: Grand Prix Polski w siatkówce plażowej dla zespołu z Gminy Osie

Zmiana organizacji ruchu na ul. Młyńskiej i Targowej w Osiu

środa, 04 września 2019 07:26

OsieInformujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 53/19 Wójta Gminy Osie z dniem 3 września br. w obrębie ulicy Młyńskiej i ul. Targowej w Osiu wprowadzona została stała organizacja ruchu. W związku z powyższym na całości tych ulic obowiązuje tzw. strefa zamieszkania.To specjalny obszar nie tylko ze względu na obowiązujące normy prawne, ale także z uwagi na to, że ma on służyć przede wszystkim osobom tam zamieszkującym, wypoczywającym, uczęszczającym do szkół, robiących zakupy w sieciach sklepów, itp. Ma on również spowodować, aby bawiącym się na tym obszarze dzieciom zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Strefy zamieszkania to swoisty azyl dla pieszych i obszar, w którym pieszy powinien czuć się bezpieczny.

Więcej: Zmiana organizacji ruchu na ul. Młyńskiej i Targowej w Osiu

 

Strona 1 z 110

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zielony Punkt KontrolnyReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama