Ostrzeżenie - Burze z gradem

piątek, 10 sierpnia 2018 12:37

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie meteorologiczne zbiorcze nr 34.

Więcej: Ostrzeżenie - Burze z gradem

 

Nagroda za najładniejsze ogrody

czwartek, 09 sierpnia 2018 12:58

W niedzielę 5 sierpnia laureaci konkursu „Mój piękny ogród” organizowanego po raz XIII pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Osie Romana Waśkowskiego mieli okazję wziąć udział w jednodniowej wycieczce do Sopotu i Gdańska.


Więcej: Nagroda za najładniejsze ogrody

 

Uwaga. Utrudnienia na drodze Osie -Miedzno

czwartek, 09 sierpnia 2018 12:00

Wójt Gminy Osie informuje, że w dniach 13-14 sierpnia (poniedziałek-wtorek) 2018 r. na drodze Osie - Miedzno rozpoczną się roboty bitumiczne związane z położeniem drugiej warstwy asfaltu. Początek robót planowany jest od strony Osia, tj. od skrzyżowania z drogą Osie - Jaszcz. Roboty prowadzone będą na całej szerokości drogi. Za utrudnienia przepraszamy.


 

Zapora Żur 2018

środa, 08 sierpnia 2018 15:03

Zapora Żur 2018

Regulamin kajakowej InO 2018

Zasady Kajakowej InO

 

Ostrzeżenie - UPAŁY!

środa, 08 sierpnia 2018 14:25

Zjawisko: upały

Stopień zagrożenia: 2

Obszar: aleksandrowski, brodnicki, bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński, golubsko-dobrzyński,

Grudziądz, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński,

sępoleński, świecki, Toruń, toruński, tucholski, wąbrzeski, Włocławek, włocławski, żniński

Ważność: od godz. 12:30 dnia 08.08.2018 do godz. 15:30 dnia 10.08.2018

Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura

minimalna w nocy od 19°C do 22°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %


 

Turniej piłki plażowej w Tleniu

wtorek, 07 sierpnia 2018 14:56

Turniej w Tleniu - fot. Marek J. LejkW minioną sobotę na plaży i kapielsku strzeżonym w Tleniu odbył się kolejny już Turniej piłki plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie. Tradycyjnie już Turniejowi towarzyszą inne atrakcje adresowane dla dzieci i młodzieży. Oprócz pokazów ratownictwa wodnego, zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, prezentacji sprzętu i umiejętności strażaków z OSP Osie oraz konkursów uczestnicy mieli okazję popływać motorówka WOPR-u lub na skuterze wodnym. W Turnieju wzięło udział 6 par, z których najlepsza okazała się druzyna z Lniana - Michał Łytkowski i Igor Ziółkowski.  Drugie miejsce zajęli również reprezentanci z Lniana - Rafał i Oliwia Ziółkowscy. Tuż za nimi uplasowali się siatkarze z Osia:Michał Manikowski i Miłosz Wąsikowski. Puchary wręczał Michał Grabski - Wójt Gminy Osie w obecności Witolda Gubera - Prezesa Wdeckiego WOPR. Zawody sędziował Tadeusz Sznajdrowski z Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Tegoroczny Turniej znalazł uznanie dziennikarzy z Radia PiK, którzy swoją audycję przeprowadzili pośród zawodników oraz sympatyków sportów wodnych przebywających na plaży i kapielisku. Relację z Turnieju i kąpieliska w Tleniu możesz zobaczyć na zdjęciach poniżej:

Więcej: Turniej piłki plażowej w Tleniu

 

Informacja dla mieszkańców powiatu świeckiego

wtorek, 07 sierpnia 2018 12:32

alt

Dla mieszkańców powiatu świeckiego - Osie Biała Sobota w dniu 11.08.2018 r. od godziny 10:00 do 13:00 w Gminnej Przychodni w Osiu odbęda się bezpłatne badania pod kątem tarczycy, pomiaru cukru we krwi oraz ciśnienia.

Zapisy pod nr telefonu: 691 267 723

Organizator
Przyparafialne Szkolne Koło Caritas Osie

 

''Wakacyjny PiKnik'' w sobotę zagościł na plaży w Tleniu

poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:55

Tleń kąpieliskoOd 23 czerwca 2018 r. kilkunastu dziennikarzy Polskiego Radia PiK przez całe wakacje przemierza nasz region w poszukiwaniu wakacyjnych tematów. Opowiadają o tym jak różnorodne jest nasze województwo, gdzie warto spędzać wolny czas, jakie pasje mają mieszkańcy regionu. Poszukują tego co wspólne, ale i wyjątkowe. W minioną sobotę Dariusz Gross i Sławomir Nowak z plenerowym studiem Polskiego Radia PiK na cały dzień zawitali do Tlenia. Na gminnej plaży i strzeżonym kąpielisku zadawali swoim rozmówcom wiele pytań: Dlaczego Tleń nazywany jest ''Perłą Borów Tucholskich'', a Wda - nad którą leży ''Czarną Wodą"? Czemu ludzie zakochują się w Tleniu i lubią tu wracać? Co wiadomo o diabelskim kamieniu i zalanym piekle? Ile mamy ścieżek rowerowych i które trasy są najciekawsze? Co to jest Zielony Targ i Scena Podest? Jak chodzić z kijkami do Nordic Walking? Co można zwiedzać w okolicach Tlenia? Jak chronić naszą przyrodę? Jak bezpiecznie korzystać z wypoczynku nad wodą? Odpowiedzi na te pytania i relacja zdjęciowa dostępne są od soboty na stronie internetowej Radia PiK >>>. Radiowcy spotkali się też z ratownikami wodnymi i obserwowali turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie. Wspólnie z gośćmi zaprosili na spływ kajakowy rzeką Wdą i na wyprawę rowerową do jednej z najpiękniejszych wsi Borów Tucholskich - do Starej Rzeki. W trakcie relacji spacerowali z kijkami, bo przecież okolice Tlenia to nie tylko raj dla kajakarzy i rowerzystów, ale też dla tych, którzy kochają Nordic Walking. Dziennikarze swoich słuchaczy poprowadzili pięknymi, leśnymi ścieżkami Wdeckiego Parku Krajobrazowego, zerknęli też do starych, przedwojennych przewodników po Tleniu i okolicach oraz odwiedzili wystawę fotograficzną związaną z dawnym Tleniem.W tym czasie ratownicy wodni udostępnili dzieciom przejażdzki motorówkami i skuterem wodnym, a strażacy z OSP Osie zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy i działanie sprzętu pożarniczego.

Więcej: ''Wakacyjny PiKnik'' w sobotę zagościł na plaży w Tleniu

 

Droga w Pruskich już po przebudowie

poniedziałek, 06 sierpnia 2018 10:45

PruskieTegoroczne lato sprzyja firmom drogowym przy realizacji inwestycji. Nie inaczej jest w naszej gminie. Niedawno informowaliśmy o przebudowanej części drogi Łążek- Łąski Piec. W połowie lipca przekazaliśmy wiadomość o zakończeniu przebudowy części drogi na Piaski w Brzezinach, a tydzień temu umieściliśmy w serwisie relację z ostatnich robót przy przebudowie drogi Osie – Kujonki. W ubiegłym tygodniu nastąpił też odbiór robót związanych z przebudową drogi we wsi Pruskie. Ciąg pieszo jezdny o szerokości 5mb. i o nawierzchni z kostki betonowej powstał w części zwartej części zabudowy wsi. Tym samym estetyka nawierzchni nawiązana została do istniejącej głównej ulicy wsi. Wykonawcą był Zakład Brukarski z Bydgoszczy, który wygrał przetarg na te prace za kwotę blisko 250 tys. złotych. Całość zadania sfinansowana została ze środków własnych gminy Osie. Poniżej przedstawiamy krótką relację z przebiegu tej budowy.

Więcej: Droga w Pruskich już po przebudowie

 

Sportowe wakacje w Pruskich

poniedziałek, 06 sierpnia 2018 10:09

Letnie wakacje na wsi mogą być fantastyczne. Takie własnie jest tegoroczne lato dla dzieci i młodzieży szkolnej z Pruskich. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie, tworzone przez 34 mieszkańców wioski , kolejny raz wzięło udział w konkursie Urzędu Marszałkowskiego, uzyskując dotację na zgłoszony projekt " Sportowe wakacje we wsi Pruskie". Brakującą kwotę dołożył Michał Grabski - Wójt Gminy Osie. Dzięki tym dotacjom, oraz dzięki społecznej pracy członków Stowarzyszenia, dzieciaki uczyły się pływać , pod okiem instruktora, na krytym basenie hotelu Evita w Tleniu. Był to dla nich kolejny etap nauki pływania i tym razem młodzież doskonaliła już poprawne pływanie stylem.

Więcej: Sportowe wakacje w Pruskich

 

Upały!

środa, 01 sierpnia 2018 13:59

Zjawisko: UPAŁ

Stopień zagrożenia: 2

Obszar: powiaty: aleksandrowski, brodnicki, bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński,
golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński, sępoleński, świecki, Toruń, toruński, tucholski, wąbrzeski, Włocławek, włocławski, żniński.

Ważność: od godz. 13:46 dnia 31.07.2018 do godz. 20:00 dnia 02.08.2018

Przebieg: prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 31°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 20°C do 22°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85 %

 

Dyżur Radnej Sejmiku i Posła na Sejm RP

wtorek, 31 lipca 2018 11:33

Informujemy, iż dnia 6 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) w godzinach od 10.00 do 11.30 dyżur w Osiu (budynek Urzędu Gminy Osie, ul. Dworcowa 6, sala nr 3) pełnić będą Radna Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego Agnieszka Kłopotek oraz  Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Eugeniusz Kłopotek. 

Planowane wyłączenia prądu

wtorek, 31 lipca 2018 11:13

Osie, ul. Modrakowa, i przyległe.
w dniach: 2018-08-06,
w godzinach: 09:00 - 11:30

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

poniedziałek, 30 lipca 2018 14:23

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu zamówienia publicznego pn. "Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Brzezinach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021 na trasie Osie – Brzeziny – Nowy Jaszcz – Jaszcz – Brzeziny – Wałkowiska – Grabowa Buchta – Żur – Osie"


Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

 

Ostrzeżenie meteorologiczne o burzach z gradem

poniedziałek, 30 lipca 2018 13:38

Zjawisko: Burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiaty: aleksandrowski, brodnicki, bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński, golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński, sępoleński, świecki, Toruń, toruński, tucholski, wąbrzeski, Włocławek, włocławski, żniński

Ważność: od godz. 10:00 dnia 30.07.2018 do godz. 22:00 dnia 30.07.2018

Przebieg: prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Uwagi: brak

Dyżurny synoptyk: Agata Wojtkiewicz

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, ostrzeżenie meteorologiczne nr 11, 12 i 13 oraz ostrzeżenie meteorologiczne zbiorcze nr 24.Zapytaj eksperta ZUS o swoją emeryturę

poniedziałek, 30 lipca 2018 08:51

Od 1 października 2017 roku obowiązuje niższy wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn. Dla tych, którzy chcą przejść na emeryturę lub też chcą wnioskować
o powtórne przeliczenie świadczeń Oddział ZUS w Bydgoszczy organizuje dyżur telefoniczny. Naszych ekspertów będzie można zapytać m.in.:

  • Komu, kiedy i na jakich zasadach przysługuje emerytura ?
  • Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku?
  • · Jak zwiększyć wysokość emerytury?


Na te i wiele innych pytań związanych ze świadczeniami emerytalnymi, odpowiedzą eksperci ZUS podczas dyżuru telefonicznego, który odbędzie się 7 sierpnia w godz.
9.00-12.00 pod nr. tel. 52 341 87 04
 

Alicja z Borów Tucholskich na Dniu Ryby w Tleniu

środa, 25 lipca 2018 10:02

Dzień Ryby w TleniuDzień Ryby organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i Sołectwo Tleń to przedsięwzięcie na trwale wpisane w krajobraz Tlenia. W tym roku impreza została połączona z „Latem we Wdeckim Parku Krajobrazowym”, przez co oferta dla mieszkańców i turystów wzbogacona została o elementy przyrodniczo-edukacyjne. W barach i restauracjach serwowano nie tylko dania rybne, ale i lokalne przysmaki. Przysmaków można było też spróbować na Skwerze prof. Alfonsa Hoffmanna. W budynku dworca kolejowego miały miejsce wystawy grafik „Nasz Tleń” i „Wierzchy”, prezentujące dawny ruch turystyczny w Tleniu i okolicach. A wieczorem chętni uczestniczyli w „Spacerze z przewodnikiem", który oprowadzał i opowiadał o najciekawszych miejscach Tlenia. Wieczorem na Skwerze rozpoczęły się występy i konkursy, a Wdeckie WOPR przeprowadziło zawody kajakowe. W tym roku na tleńskiej scenie zagrali i zaśpiewali: Bartek i Filip – młodzi gitarzyści, zespół Chabry, wokaliści Akademii Piosenki i zespół Black Water Guys . Finałową zabawę do późnych godzin nocnych poprowadził DJ Wind. Wszyscy artyści sceny ukazali swoje talenty i zaangażowanie w jak najlepszą prezentację, jednak to Alicja z instrumentalistami Black Water Guys wzbudziła największe zainteresowanie widowni. Żywiołowo, z charakterystycznym akcentem zaśpiewane utwory Amy Winehouse spotkały się z żywą reakcją publiczności. Zespół grający blues rock już kilkakrotnie występował na scenach naszej gminy (ostatnio na Dniach Osia). Jesteśmy przekonani, że wokal Alicji wspomaganej przez pozostałych członków formacji Black Water Guys jeszcze niejeden raz zabrzmi w Osiu i Tleniu.

Więcej: Alicja z Borów Tucholskich na Dniu Ryby w Tleniu

Droga na Kujonki prawie gotowa

wtorek, 24 lipca 2018 14:55

KujonkiNa tzw. Łubskiej drodze trwają ostatnie prace związane z przebudową drogi na odcinku prawie 1 km. Przebudowę drogi gminnej nr 030109C Osie – Kujonki, bo taka jest nazwa zadania realizuje firma F.H.U „KIC-TRANS” Piotr Różycki z Drzycimia, która wygrała przetarg za kwotę 485 029,84 zł brutto. Na to zadanie Gmina Osie otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu w kwocie 144 tys. zł. w ramach programu dofinansowania modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych – mówi Michał Grabski Wójt Gminy Osie. - Przypominam, że w takiej formule przebudowaliśmy w poprzednich latach m.in. drogę Jaszcz- Nowy Jaszcz, część drogi Brzeziny - Miedzno, drogę Łążek-Szarłata, drogę na Zaborki lub drogę na Oski Piec. Z tej formy dofinansowania korzystamy już od 2007 r. więc łatwo policzyć, że przez wszystkie lata zmodernizowaliśmy około 12 kilometrów dróg. Praktycznie w każdej wsi naszej gminy przebudowana została droga z wykorzystaniem środków finansowych pochodzących z opłat związanych z wyłączeniem gruntów z produkcji rolniczej - podsumowuje Michał Grabski.

Więcej: Droga na Kujonki prawie gotowa

 

Strona 1 z 92

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama