Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze

wtorek, 17 września 2019 13:56

Zjawisko: silny wiatr
Stopień zagrożenia:
Obszar: dotyczy wszystkich powiatów.
Ważność: od godz. 15:00 dnia 17.09.2019 do godz. 05:00 dnia 18.09.2019

Więcej: Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze

 

Wsparcie z UE na innowacyjny biznes oraz rozwój kompetencji pracowników

wtorek, 17 września 2019 07:54

parp

 

Bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego w ramach Funduszy Europejskich

poniedziałek, 16 września 2019 13:46

Inkubator Przedsiębiorczości w Świeciu wraz z Punktem Informacyjnym o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy zapraszają na bezpłatne konsultacje [indywidualne] dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego w ramach Funduszy Europejskich (m.in. Program Regionalny, Programy Krajowe). Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej, na rozwój firmy, inicjatywy lokalne itp. Uczestnicy będą mogli również uzyskać informacje na temat bezpłatnych szkoleń.

Więcej: Bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego w ramach Funduszy Europejskich

 

Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

poniedziałek, 16 września 2019 13:40

W minioną sobotę 14 września 2019 r. na stadionie w Osiu odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wzięło w nich udział 14 drużyn w tym 1 Kobieca Drużyna Pożarnicza oraz 13 Drużyn Męskich z gmin: Drzycim, Lniano, Osie.
Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu, a sędzią głównym zawodów był. st. kpt. Tomasz Sadecki.
Druhowie z OSP rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7x 50m oraz ćwiczeniach bojowych.

Więcej: Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

 

Ruszają granty na rozwój firmy

poniedziałek, 16 września 2019 08:15

Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego na rozwój firmy.

30 WRZESIEŃ 2019r. (poniedziałek) godz. 10.00 -12:00 w siedzibie LGD w Świeciu, ul. Chmielniki 2b (budynek Inkubatora Przedsiębiorczości)

Więcej: Ruszają granty na rozwój firmy

 

Zaproszenie na XXX Biegi Oskie im. Krzysztofa Malinowskiego

piątek, 13 września 2019 12:40

 

Koło Gospodyń Wiejskich z Miedzna robi najlepszą sałatkę w powiecie

środa, 11 września 2019 14:57

Miedzno

W minioną niedzielę odbyło się XI Święto Kociewskiego Ziemniaka, czyli Dzień Bałabuna. Na dziedzińcu Zamku w Świeciu pomimo jesiennej aury pojawiły się tłumy mieszkańców i turystów. Organizatorzy przygotowali dla nich występy zespołów folklorystycznych, konkursy z nagrodami oraz darmową grochówkę i parowane ziemniaki. Natomiast panie z 12 -stu lokalnych kół gospodyń wiejskich częstowały swoimi produktami. Imprezę zorganizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej. Podczas prezentacji można było spróbować ziemniaków w różnej postaci, poznać przepisy i sekrety kucharek i kucharzy. Tradycyjnie odbył się też konkurs na danie z ziemniaka. W tym roku Jury Konkursowe oceniało smak sałatek ziemniaczanych. Z dumą podkreślamy, że tegoroczny konkurs wygrały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Miedznie! Dodamy, że swoje Święto Ziemniaka mieszkańcy Miedzna organizują już od szeregu lat, więc w Świeciu zwyciężyło doświadczenie naszych Pań. Serdecznie gratulujemy wygranej.

Więcej: Koło Gospodyń Wiejskich z Miedzna robi najlepszą sałatkę w powiecie

 

Wycieczka sołectwa Miedzno do Krojant

środa, 11 września 2019 14:32

MiedznoW dniu 1 września 2019 r. mieszkańcy Miedzna udali się na wycieczkę do Krojant gdzie odbywała się inscenizacjabitwy pod Krojantami - pierwszej polskiej szarży kawaleryjskiej podczas wojny obronnej w 1939 roku. W programie uroczystości znalazły się między innymi: prezentacja Klubów Jeżdzieckich bryczek i powozów,  XXIII „Bieg Ułański” im. Kazimierza Argasińskiego, inscenizacja pn.  „Obrona Chojnic. Szarża 18 Pułku Ułanów Pomorskich pod Krojantami 1 września 1939 roku”, inscenizacja  pn .„Współczesne Polskie Siły Zbrojne –Szarża kawalerii powietrznej i zmotoryzowanej”. Widowisko i sprzyjająca organizatorom i zwiedzającym pogoda sprawiły, że mieszkańcy Miedzna powrócili do domów pełni wrażeń.

Więcej: Wycieczka sołectwa Miedzno do Krojant

 

Dzieci z Miedzna zwiedzały region

środa, 11 września 2019 13:54

Miedzno

W dniu 28.08.2019 r. Rada Sołecka w Miedznie zorganizowała wycieczkę do Wymyslowa odwiedzając po drodze Fojutowo i Wiele. W Wielu dzieci przeszły drogę krzyżową, a następnie pobawiły się na pobliskim placu zabaw.  Następnym celem wycieczki było Fojutowo gdzie podziwiali akwedukt. To niezwykłe zjawisko, nazywane też "skrzyżowaniem" dwóch cieków wodnych. Górą płynie Wielki Kanał Brdy, a dziewięć metrów niżej - rzeka Czerska Struga. Akwedukt w Fojutowie to zabytek architektury hydrotechnicznej. Wznoszono go latach 1845-49 w celu doprowadzenia wody z Brdy do kompleksu Łąk Czerskich. Z Fojutowa cała grupa udlła  się do Wymysłowa, gdzie zwiedzała prywatne Muzeum Indian Północnoamerykańskich im. Sat-Okha. To jedyne tego typu muzeum w Polsce. Mieści się w budynku o kształcie ogromnego namiotu (tipi). W zbiorach muzeum znajdują się eksponaty prezentujące kulturę rdzennych mieszkańców Ameryki, m.in. tradycyjne stroje, pióropusze, instrumenty muzyczne, broń, czy sztukę.  W imieniu dzieci  i rodziców Ewa Czerwińska - sołtys wsi Miedzno za naszym pośrednictwem dziękuje sponsorom: Krzysztofowi Otlewskiemu - właścicielowi stolarni OKK Otlewski, Zakładowi Masarskiemu Różycki - Wikowski z Miedzna oraz Bankowi Spółdzielczemu w Osiu.

Więcej: Dzieci z Miedzna zwiedzały region

 

Zaproszenie na Międzygminne Zawody Sportowo Pożarnicze

środa, 11 września 2019 13:10


 

Informacja z otwarcia ofert na „Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Gminy Osie”

poniedziałek, 09 września 2019 12:02

Wójt Gminy Osie podaje do publicznej wiadomości informację z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Gminy Osie”

Więcej: Informacja z otwarcia ofert na „Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Gminy Osie”

 

Informacja z przetargu na sprzedaż nieruchomości gruntowej

poniedziałek, 09 września 2019 09:03

Osie, 02.09.2019 r.


INFORMACJA


z przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Gminy Osie,

który odbył się w dniu 02.09.2019 r. o godz. 10:00 w siedzibie Urzędu Gminy Osie .

1. Oznaczenie nieruchomości będącej przedmiotem przetargu:


Księga wieczysta

Nr działki , powierzchnia w ha, położenie, lokal

Cena wywoławcza

nieruchomości

Cena Pr Cena osiągnięta

w przetargu

brutto


netto

Nabywca nieruchomości

Liczba osób dopuszczonych /

liczba osób niedopuszczonych

do uczestniczenia w przetargu


KW BY1S/00019666/5
Działka nr 190/14

o pow. 0,1427 ha39 600,00 zł


40 000,00 zł


Wioletta Sajda


1/0


Do powyższej kwoty osiągniętej w przetargu zostanie doliczony podatek vat 23%.

Informację wywieszono na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy Osie , ul. Dworcowa 6 na okres 7 dni.

Wójt Gminy Osie
(-) Michał Grabski


 

Pierwsze dni II Wojny światowej gminie Osie

piątek, 06 września 2019 08:26

Osie

Kilka dni temu przy zbiorowej mogile pomordowanych w czasie II wojny światowej koło Tlenia z inicjatywy dziekana dekanatu jeżewskiego ks. kan. Konrada Baumgarta odbyła się Msza Święta i uroczystość upamiętniająca 80 rocznicę wybuchu II Wojny światowej. Nigdy więcej wojny! - te słowa ks. K. Baumgart przytaczał wielokrotnie podczas niedzielnego nabożeństwa i przypominał: Musimy pamiętać o  czasach pełnych okrucieństw, tragedii i  dramatów ofiar wojny i ich rodzin. Pamiętać po to, by takie chwile się nie powtórzyły. By pamiętać o tamtych wrześniowych, dramatycznych wydarzeniach dzisiaj przedstawiamy opis  i relację z pierwszych dni wojny. Teksty te (pierwszy w nieco innej wersji) ukazały się w nr 3/92 „Głosu Osia”, wydawanego przez Koło Terenowe nr 1 w Osiu Towarzystwa Miłośników Borów Tucholskich, a obecnie na witrynach Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu >>> i Bractwa Czarnej Wody >>>.

Więcej: Pierwsze dni II Wojny światowej gminie Osie

Świetlica wiejska w Jaszczu już gotowa

czwartek, 05 września 2019 14:55

JaszczPrzez ostatnie kilka miesięcy w obrębie boiska piłkarskiego i placu zabaw w Jaszczu pracownicy lokalnej firmy budowlanej Malarstwo Tapeciarstwo Usługi Remontowo Budowlane Stosik Leszek z siedzibą w Osiu za cenę 389 910,00 zł. budowali świetlicę wiejską. W wiosennym przetargu na tę inwestycję złożono 4 oferty, z których najkorzystniejszą była oferta firmy z Osia. W ubiegłym tygodniu roboty zostały odebrane i czekamy tylko na pozwolenie na użytkowanie. Świetlica w Jaszczu jest parterowym budynkiem o wymiarach zewnętrznych 7,61 m x 12,95 m. i powierzchni użytkowej 106,53 m2. Wokół budynku powstała pieszojezdnia, plac manewrowy i miejsca postojowe o łącznej powierzchni 336,56 m2. W ramach inwestycji wybudowano przydomową oczyszczalnię ścieków, a komfort cieplny zapewni ogrzewanie gazowe. Zadanie zostało dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W ramach poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w kwocie 78 tys. Jesteśmy przekonani, że wkrótce świetlica zatętni życiem.

Więcej: Świetlica wiejska w Jaszczu już gotowa

 

Grand Prix Polski w siatkówce plażowej dla zespołu z Gminy Osie

czwartek, 05 września 2019 08:19

Tomek Wołoszuk i Kacper Bobrowski reprezentujący naszą gminę na boiskach całego kraju zdobyli Grand Prix Polski w siatkówce plażowej ! Turniej zaliczany do rangi Mistrzostw Polski został rozegrany w Gdańsku a wzięły w nim udział pary kadrowe jeżdzące i reprezentujące Polskę na światowych turniejach rangi World Tour. Tym samym nasza para dostała możliwość gry w World Tour w Katarze. Tomek i Kacper trenują na codzień ze sobą od 3 lat a w sumie od 15, Kacper to wicemistrz świata a Tomek to zdobywca Pucharu Polski w siatkówce plażowej, ostatni sukces jest dla nich jednym z największych w karierze który daje im możliwość dalszego rozwoju sportowego na tle rangi światowej.

Więcej: Grand Prix Polski w siatkówce plażowej dla zespołu z Gminy Osie

Zmiana organizacji ruchu na ul. Młyńskiej i Targowej w Osiu

środa, 04 września 2019 07:26

OsieInformujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 53/19 Wójta Gminy Osie z dniem 3 września br. w obrębie ulicy Młyńskiej i ul. Targowej w Osiu wprowadzona została stała organizacja ruchu. W związku z powyższym na całości tych ulic obowiązuje tzw. strefa zamieszkania.To specjalny obszar nie tylko ze względu na obowiązujące normy prawne, ale także z uwagi na to, że ma on służyć przede wszystkim osobom tam zamieszkującym, wypoczywającym, uczęszczającym do szkół, robiących zakupy w sieciach sklepów, itp. Ma on również spowodować, aby bawiącym się na tym obszarze dzieciom zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Strefy zamieszkania to swoisty azyl dla pieszych i obszar, w którym pieszy powinien czuć się bezpieczny.

Więcej: Zmiana organizacji ruchu na ul. Młyńskiej i Targowej w Osiu

 

Podsumowanie projektu "Integracja społeczna- przyszłością w Gminie Osie"

wtorek, 03 września 2019 13:49

Dnia 30 sierpnia 2019 r. odbyło się spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, podczas którego podsumowano realizację projektu unijnego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014-2020, pn. "Integracja społeczna- przyszłością w Gminie Osie".
Spotkanie rozpoczęła Kierownik GOPS w Osiu Pani Mirosława Felczykowska, przypominając cele i działania projektu.

Więcej: Podsumowanie projektu "Integracja społeczna- przyszłością w Gminie Osie"

Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

wtorek, 03 września 2019 07:27

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 1 października 2019 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Ustawa ta określa warunki nabywania prawa, tryb przyznawania oraz zasady wypłacania świadczenia dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Celem świadczenia uzupełniającego jest dodatkowe wsparcie dochodowe osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Więcej: Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

 

Strona 1 z 110

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zielony Punkt KontrolnyReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama